MTZ Belarus

Moj post se nije odnosilo na tog vlasnika mada tako zvuči .Naveo sam neke razlike kako ko radi a što kaže naš majstor Nebojša najbitnije u toj priči je detaljno žuljanje i čišćenje površine na koju posle i može a i ne mora ići silikon.
 
Da li neko ko ima 892 moze da mi odg ili Nebojsa ili ko god zna, nedavno mi covek rekao koij isto ima rusa, da ler gas drzim na 1000/1100 obrtaja, ili ti na 4 kruzica ona na tabli, kako bih rekao....kao tako su njemu rekli iz Agropanonke inace ako ode na bas skroz ler najmanji nema dobrog podmazivanja i strada valjda turbina i motor ako sam dobro razumeo :oops:
 
@ratatatui može i ovako i onako da se shvati. Ali ajd, to je mana ovakve komunikacije.....
Bilo kako bilo. Dao bih jedan savet svima koji čitaju a koji može da se primeni i na drugim mašinama, a kao nekakav majstor valjda ga mogu dati.... Pri kupovini obratite pažnju i na još neke detalje a ne samo na u ovom slučaju silikon. Konkretno:
Creva koja su u kontaktu sa nekom drugom površinom su obezbeđena dodatnom gumom da se ne prožuljaju.
Sva ostala instalacija je pričvršćeno kablovskim vezicama, i ništa ne štrči, ne visi, nije prekrajano, prespajano i ne vodi svoju politiku.
Creva goriva koja je menjao je stavljao kvalitetna hidraulična (Vitillo) i kod hidrauličara presovao krajeve. Nije stavljao šelne a realno, dovoljne su niti je stavljao ona vašarska creva.
Neko dugačko crevo koje ide ispod kabine (da li od povrata ulja iz monobloka... nzm) je naručivao, valjda fi 18 umesto standardnih fi 19mm i čekao da stigne samo zato da ne budži ništa tj da sve ostane u originalu.
Sunđer je nagurao iznad kućišta hidraulike da mu ventilator motora ne gura prašinu u kabinu.
Kompresor klime je dodatno pričvrstio.
Alternator stavio nov, nije remontovao kod električara (mada imamo jako dobrog).
Filter vazduha kupio nov pre nego što se stari zasitio prašinom.....
Jednostavno sve je na svom mestu i to dovoljno govori koliko neko održava mašinu.
 
@Milos88_ to je standardna izjava majstora iz Agropanonke ali to veze s vezom nema ako je pritisak ulja dobar. Sa tim većim obrtajima motora prikriju eventualni loš rad orbitrola i pumpe volana kao i vibracije koje imaju četvorocilindraši (zvrlji blokator leve i desne pedale kočnice, ručice spoljne hidraulike itd).
 
Da li neko ko ima 892 moze da mi odg ili Nebojsa ili ko god zna, nedavno mi covek rekao koij isto ima rusa, da ler gas drzim na 1000/1100 obrtaja, ili ti na 4 kruzica ona na tabli, kako bih rekao....kao tako su njemu rekli iz Agropanonke inace ako ode na bas skroz ler najmanji nema dobrog podmazivanja i strada valjda turbina i motor ako sam dobro razumeo :oops:
Izbegavaj da ti radi dugo na ler gasu tipa 700 -800 obrtaja, ako će raditi duže u mestu onda ga stavi na 1000 obrtaja. Ovo važi uglavnom za sve traktore ali no.
 
Kako se pravilno nanosi silikon na dihtunge? Ovde jedan majstor silikon razmazuje prstima po dihtungu ili spojnim površinama i to bude tanak sloj, a drugi opet tvrdi da treba pištoljom naneti traku silikona koja se onda sama raširi (rasporedi) pritezanjem...
Nikako ;) Ako ne radiš neku krpačinu, onda silikon nema šta da razmazuješ po dihtungu.Dovoljno je samo "zrno" na uglovima, jer tu zna da uštine ili zavrne dihtung pri stezanju.Ako već ne veruješ dihtungu pa hoćeš i silikon vrh tube zasečeš sa obe strane da krajnji rez izgleda kao slovo "V" a rez treba da bude što manji da bi nanošenje bilo preciznije i što tanji sloj da ostavlja.Ako ideš bez dihtunga opet ne razmazuješ ništa,praviš sloj po sredini površine i stezanjem se raširi gde treba, e sad koliko da naneseš to je stvar iskustva.

Ništa lepše kad skineš karter, a na situ uljne pumpe nadješ komadiće silikona, prosto milina :D
 
Pozdrav svima, MTZ 80 1980god, pozadi gde se kaci topling, skinuo sam to gde se kaci topling jer je bilo lufta dosta i vidim ispod nesto je polomljeno... https://ibb.co/KNmpvFH evo slike vidi se daje jedan deo polomljen, jel to nesto znacajno, sta moze da prouzrokuje?? Jel moguce da nesto ne radi zbog ovoga?
 
Nazad
Vrh