MTZ Belarus

mislim da su mi uzeli 250 za ruke jel su menjali i ležajeve kardana. Da li je to puno ili malo neznam ali ljudi došli uradili za kratko vreme i otišli. Po meni vredi takav posao platiti toliko ako ti se uradi kao što su meni
Nije mi bila namera da kometarisem i da procenjujem dal su majstori uradili dobro ili loše,dal je bilo skupo ili jeftino to mi apsolutno nije bitno,pitao sam jer me je interesovala cena,čisto da je uporedim sa mojom cenama,ništa više.
 
Šteta što ih kod nas nema u prodaji,jako zanimljiv traktor.
2d1e08f52fe9e735d9f0b93d11fc98fb.jpg


Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 
Ni blizu 1025.3.
Trebalo bi da je 923,mnogo mi se sviđa traktor.
Euro kabina,mono blok,sve na dugme,blokada,kardan,prednja vuča,kornjača zec,hidraulicno kvacilo,ravan most,produžena šasija kao na 1025,3,izmešten razvodnik nazad,rezervoar sa desne strane.
Dva menjaca,brzine na jednom,brza spora na drugom.
Pretpostavljam da mu je cena zanimljiva čim ovakog modela nema kod nas.
 
Pitanje za majstora Nebojsu , sigurno je to vec radio , radi se o MTZ1221 i sferni samoudesivi lezaj ili kako se vec zove , sovjetska oznaka 3514N ili zapadna oznaka 22214.
Kraj njega je spojnica koja ukljucuje 3 i 4 rang. Nalazi se iza ploce sa elektro ventilima.
Problem je taj sto je rupa u kojoj je taj lezaj se povecala , kuciste lezaja ima radijalni luft pretpostavljam puno veci i od ruskih standarda , polugom se moze mrdati citav lezaj sa vratilom silom 10 tak kilograma.
Cak i na zupcanicima se vidi da su se udaljili jer na vecem zupcaniku na zupcima postoje horizontalne crte od zubaca manjeg zupcanika.

Manifestuje se vecom bukom iz mjenjaca u 4 brzinu u 4 rangu a nesto manjim zujanjem u 2 rangu u 4 brzini , pretpostavljam jer se snaga prenosi na veci zupcanik koji malo umiri to vratilo.

Da li se mora navarivati i obraditi rupa na glodalici u koju dolazi taj lezaj.

Ako je u redu u originalu na MTZ , da li je labavi dosjed ili cvrsti, da li se vadi rukom ili treba cekic da se vadi lezaj.

Slika na kojem se vidi lezaj sa desne strane. Ne mogu snimiti da se vidi luft telefon los a i jako je nezgodno.
IMG-20240706-180535.jpg
 
Ako je preveliki luft izmedju kućišta i lezaja mora se sanirati na neki način,najjeftinije rešenje je neki lepak(zavisi od lufta) al i najlošije,navariti pa obraditi malo kompljikovanije al mnogo bolje rešenje i naravno zamena kućišta ako je lako dostupno neko polovno za normalne pare.
Iz kućišta se izvlači sa celim menjačem tako što se sa prednje strane uvijaju srafovi za izvlačenje i izvuku se oba snopa menjaca zajedno sa ležajem.
 
Hvala Nebojsa na odgovoru, za sada nista traktor mi treba , popravka ce malo pricekati.

Inace ti kvarovi se desavaju i na zapadnim samo sto je njih isplativije popravljati kod alatnicara nanosenjem materijala i skidanjem na originalne tolerancije kucista.
 
Nazad
Vrh