MTZ Belarus

Онај цртани, је тачан опис једног бившег радника на фарми. Зовемо га хондо, отишао скоро у пензију. А тако је добио надимак по хонди од 500 кубика. На крају спао на апн, вози док се не преполови и опет купи други и тако... Исто вукао приколицу, оригиналну за томос.
 
Imam jedno pitanje za vlasnike belorusa. Imam 1025 mtz i dvobrazni obrtac sa jednom klipom, tacka je na crevu i imam takav prikljucak na traktoru. Planiram promenu pluga tek sl.god a sad da uzorem na jesen sa njim. Pa je moje pitanje hocu moci ja sa njim da okrecem plug ili mora dva klipa?
 
Sta su "lezajevi novi tip original" ?
ležajevi koji se stavljaju na nove ruse drugačiji su od starih mislim da su u pitanju valjkasti ležajevi. Bilo je pre 8 meseci nemogu se tačno setiti. Original su ti koje ugradjuje agropanonka i navodno su i prva ugradnja. Majstori kad su dolazili poneli su ih sa sobom. pokazali mi račun od Agropanonke
 
ležajevi koji se stavljaju na nove ruse drugačiji su od starih mislim da su u pitanju valjkasti ležajevi. Bilo je pre 8 meseci nemogu se tačno setiti. Original su ti koje ugradjuje agropanonka i navodno su i prva ugradnja. Majstori kad su dolazili poneli su ih sa sobom. pokazali mi račun od Agropanonke
Oko 50e po komadu znaci 200e,dva semeringa I dihtunzi 20e,plus put zavisi odakle ste tj koliko su majstori uzeli za put,ruke izadju 300 i kusur evrica.
Moraće biti promena cena kod mene koliko vidim 😀.
 
Ko zna šta bi tu bilo stavljeno da su se onda koristila oruđa kao danas (kg). Onda plug PLN35 a sad bi svako obrtača i sl.
 
Nebojša, taman kad sam ja počeo razmišljati o eventualnoj nabavci nekog rusa, ti hoćeš da povećaš cene, e neće da može..
 
Oko 50e po komadu znaci 200e,dva semeringa I dihtunzi 20e,plus put zavisi odakle ste tj koliko su majstori uzeli za put,ruke izadju 300 i kusur evrica.
Moraće biti promena cena kod mene koliko vidim 😀.
mislim da su mi uzeli 250 za ruke jel su menjali i ležajeve kardana. Da li je to puno ili malo neznam ali ljudi došli uradili za kratko vreme i otišli. Po meni vredi takav posao platiti toliko ako ti se uradi kao što su meni uradili.
 
Pozdrav na rusu 80-tici mi se tesko pali prednja vuca, prvi polozaj gde kacim palicu kad je povucem ide bez problema, drugi polozaj takodje ali u trecem polozaju jedva izvucem palicu da zakacim, receno mi je da ima 3 neka tipa rada (moda) u tom trecem kao stalno ukljucena u drugom se pali sama kad prokliza i u prvom ne znam kako radi, moze li neko malo da mi objasni kako funkcionise i sta je problem kod mene za tesko paljenje?
 
Ja koliko znam,posle ovoliko godina eksploatacije, ide skroz dole isključeno,u sredini automatski,skroz gore ulključeno stalno...ja ne znam za još neki položaj
 
Nazad
Vrh