MTZ Belarus

Можете да ми не верујете, али ја сам мислио да они мали "Беларуси" који се производе у Бобрујску, не у Минску, баш са малешним котачима, к'о да су минитрактори попут "Томе Здравковића" (девојачко Винковић), али буквално ми малопре излетео неки клип са сајма у Белорусији и тамо на штанду видим нешто по габаритима "фергусонлико", са све "дебелим" котачима од 24 цола позади и пише на хауби 451. Нађем да су су их развили "за тржишта Југоисточне Азије". Да има неки други мотор осим "Ломбардинија", можда бих и поверовао да је цена коректна.


g0907_03_2.jpg
 
Pozdrav svima, imam belarusa 82 4x4 1980-81 godiste, juce krenem iz sela i ubrzo mi se traktor zatrese tacjije prednji deo zatrese se bas jako, ne znam naj slicnije mozda kao kad hoces da krenes kolima u vecoj brzini pa pre nego sto se ugasi krene kao da se trese poskakuje, dva puta mi se desilo prvi put vidim spona mi se olabavila sama o.o zategnem posle toga opet onda sam iskljucio prednju vucu nekako jer pre toga nisam mogo da spustim palicu za ukljucivanje, posle toga se nije desavalo opet... Sta bi to moglo da bude jel neko ima predstavu? Mozda nisam objasnio bas najbolje ali to cim se desi ja stanem nemam vremena da sagledam lepo... Jos par puta mi se desilo u tanjiranju uzbrdo kad motam ali mnogo manjim intenzitetom zatrisalo tad .
 
Имаш два положаја за укључивање предње вуче. Колико дуго си возио са тако укљученом предњом вучом и колико брзо. Види кардане да ли имају луфта и да није можда међузглоб кардана. И да нису предуване предње гуме.
 
Prednja vuca mi je ukljucena vec duze vreme prolecno oranje posle tanjiranje pa sam cupao neka drva a izmedju je nisam gasio od njive do njive kad ostavim traktor ne ugasim je, nesto se teze gasila pa je zato nisam gasio.... Kad mi se to sad desilo vozio sam mozda 5minuta-10, a vozio sam u 5-oj brzoj mada ne znam dal je bila peta jer mi je mnogo vrlika razlika izmedju pete i devete. Kazem peta deveta tako mi pise po onoj skici sto imam posle pete mi odma ide deveta reduktor u brzoj priprema pa dole skroz levo ubacim
 
XD,ladno covek vozi non stop sa prednjom vucom ukljucenom ....necu dalje pisati jer ta stara 82-ka je vrv dosta drugacija od novih,i rucica za ukljucivanje prednje vuce,i menjac,tj brzine,valjda,vrv nema ni reduktor kod volana ?.
 
XD,ladno covek vozi non stop sa prednjom vucom ukljucenom ....necu dalje pisati jer ta stara 82-ka je vrv dosta drugacija od novih,i rucica za ukljucivanje prednje vuce,i menjac,tj brzine,valjda,vrv nema ni reduktor kod volana ?.
Bre nisam znao da to moze da bude lose, generalno dok nisam krenuo od sela kuci stalno sam polako vozio na selu sve je blizu... Reduktor za brzine je ispod volana ili ti ispred menjaca
 
@nebojsa100 Znam pogresio sam,rekao sam ukupno sa reduktorom,ovako da, 9 brzina na palici ,tj u 2 ranga ,a 9-ta je uvek ista.
@stankoMladenovic Zaboravio sam sta pise u upustvu,mislim da sve preko 12-15km/h mora se iskljuciti prednja vuca,ali na asfaltu je to jos gore po meni.Ako je to sve isto na tvom rusu,pogledas na rucici za paljenje prednje vuce ispod kabine,na osovini od nje imas onu dzombu,a u njoj kuglicu,tu malo wd40 ili ulja nekog ubacis ,i moras paliti-gasiti prednju vucu sa 2 prsta,nema sta teze da ide od toga.Ako bas nekad nece da se ugasi,krenes u rikverc malo i guras rucicu,mora je ugasiti.
 
XD,ladno covek vozi non stop sa prednjom vucom ukljucenom ....necu dalje pisati jer ta stara 82-ka je vrv dosta drugacija od novih,i rucica za ukljucivanje prednje vuce,i menjac,tj brzine,valjda,vrv nema ni reduktor kod volana ?.
Sta mislis da ce se desiti sto vozi sa ukljucenom prednjom vucom stalno?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
@nebojsa100 Znam pogresio sam,rekao sam ukupno sa reduktorom,ovako da, 9 brzina na palici ,tj u 2 ranga ,a 9-ta je uvek ista.
@stankoMladenovic Zaboravio sam sta pise u upustvu,mislim da sve preko 12-15km/h mora se iskljuciti prednja vuca,ali na asfaltu je to jos gore po meni.Ako je to sve isto na tvom rusu,pogledas na rucici za paljenje prednje vuce ispod kabine,na osovini od nje imas onu dzombu,a u njoj kuglicu,tu malo wd40 ili ulja nekog ubacis ,i moras paliti-gasiti prednju vucu sa 2 prsta,nema sta teze da ide od toga.Ako bas nekad nece da se ugasi,krenes u rikverc malo i guras rucicu,mora je ugasiti.
Hvala na informaciji, ja sam je prvo jedva upalio a posle nisam mogo da ugasim i zato sam tako vozio, inace sam skoro kupio traktor pa ga ne poznajem a nisam ni imao 4x4 traktor pa da imam neku predstavu sta i kako. Trebam sad da ga razdvojim menjac da pogledam i semeringe kod lamele da zamenim, ispada mi iz 4-te spore i reduktor iz sporih brzina mi ispada pod vecim opterecenjem pa cu ujedno da vidim i to oko prednje vuce da otvorim da podmazem(znam na sta mislis, vec sam se razmisljao da otvorim jer je glavilo sa paljenjem ali ga ostavih za drugi put...)
 
Hvala na informaciji, ja sam je prvo jedva upalio a posle nisam mogo da ugasim i zato sam tako vozio, inace sam skoro kupio traktor pa ga ne poznajem a nisam ni imao 4x4 traktor pa da imam neku predstavu sta i kako. Trebam sad da ga razdvojim menjac da pogledam i semeringe kod lamele da zamenim, ispada mi iz 4-te spore i reduktor iz sporih brzina mi ispada pod vecim opterecenjem pa cu ujedno da vidim i to oko prednje vuce da otvorim da podmazem(znam na sta mislis, vec sam se razmisljao da otvorim jer je glavilo sa paljenjem ali ga ostavih za drugi put...)
Stara 82 nema uključivanje prednje vuče kao noviji 820 tako da nemate sta da podmazujete.
 
Toliko grubo je uskladjen?

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
Prosto i jednostavno prednja vuče nije predviđena da ide transportnom brzinom i kraj price,na novijim mašinama je to rešeno automatskim gašenjem preko odredjene brzine a na starijim i manje naprednim mašinama kao što su rusi to mora da odradi vozač.
 
Брзина је проблем. Деси се да отпадне кардан и разбије картер. Заборави се на предњу вучу и не осети се толико на неравном. Кад изађеш на нов асфалт само видиш предње гуме мењају боју.
 
Prosto i jednostavno prednja vuče nije predviđena da ide transportnom brzinom i kraj price,na novijim mašinama je to rešeno automatskim gašenjem preko odredjene brzine a na starijim i manje naprednim mašinama kao što su rusi to mora da odradi vozač.
Meni se ne svidja sto na mtz nenormalnom brzinom vrti kardan, plus onaj ugao na grbavom mostu.
Sumanjam ja i da je to uskladjeno kako treba.
Znam svakakve likove, retko iskljucuju pa cak i jednog sto je na kinezu ukljucio i izvadio rucicu i ostavio kuci.
Ne kazem da je to ispravno ali nikom ne puce nista, tako ide godinama.
To nisu mtz traktori...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh