MTZ Belarus

Ja imam 1025 obican 105ks, imam polutesku drljacu Agrofour 5m, jako teško je vuce, dva tri kruga i temperatura stigne do 90, nemam ucinak, ne mogu ici brze od 8km/h, imam veliku potrošnju. Da sam znao da ide tako teško ja bi uzeo manju.

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
Bravo Dejane reci im da ne ide bas sve za 105 ks sve do 4,5 m je puna kapa
 
Bravo Dejane reci im da ne ide bas sve za 105 ks sve do 4,5 m je puna kapa
Kolega uzmi u obzir da je Kupusina u Bačkoj i nije mi jasno kako 1221 vuče bez problema 6,6m koji ima 130ks a 105 ks nemože 5m, jel vi to orete sa tim drljačama.Brzina za prvi prohod od 8km je ok može brže ali i nemora a što se tiče grejanja motora ja bih malo proverio stanje oko rashladnog sistema a i PVP sistem pod uslovom da je motor zdrav, smanjenjem zahvata nećeš smanjiti potrošnju ni učinak već kontra a kad bi imao duple točkove to bi bio veliki plus.
 
Ovde je stanje kakvo je i predimenzioniranje orudja kratko trajno je.A to za masine dal su ispravne ili ne ne bi pokretao siru raspravu jer mogu samo za sebe garantovati.Ne oremo kolega sa tim drljacama samo ih spustamo i one rade svoje
 
Ovo mi malo nije jasno oko predimenzionisanih oruđa, šta se desi, polomi se ili vam je sporo kad ih vučete a što se tiče podešavanja rada drljače to itekako ima uticaj na vuču ponaročite teške i poluteške drljače a ima mogućnosti podešavanja na rotorima i toplingu.

Kolega nemoj misliti da se raspravljam sa tobom i nadvlačim jednostavno polemišemo, znam da je teža zemlja za obradu kod vas (ponaročito oranje) ali priprema ne bi trebala da je toliko teža sem ako nije Bog odradio deo posla.
 
Ovo mi malo nije jasno oko predimenzionisanih oruđa, šta se desi, polomi se ili vam je sporo kad ih vučete a što se tiče podešavanja rada drljače to itekako ima uticaj na vuču ponaročite teške i poluteške drljače a ima mogućnosti podešavanja na rotorima i toplingu.

Kolega nemoj misliti da se raspravljam sa tobom i nadvlačim jednostavno polemišemo, znam da je teža zemlja za obradu kod vas (ponaročito oranje) ali priprema ne bi trebala da je toliko teža sem ako nije Bog odradio deo posla.
Nikako ne zelim raspravu samo iznosim svoja zapazanja to je otprilike stanje kod nas za traktore od 100ks.Pozdrav
 
Sada na trzistu ima raznih modela proizvodjaca drljaca pa nisu sve iste teške i poluteske, po kilazi, broju klinova, dimenzine klinova…
Ja sa mojom 82 vucem vec 9 godina Tupanjac polu tesku od 5 metara sa klinovima 20x20mm, normalno da mu nije sve jedno ali i treba da se upregne trektor da radi, da kupujem opet ne bih uzeo ni mm užu
 
Ne znam šta da kažem ja vučem sa 820 5m laku tupanjac sa rotorima (100 klinova) 6 zec na oranje a to mu dođe oko 11km a da 105-ca nemože 5m polutešku koja je teža i jača od 820 za 20-25%, i kažete to nije posao pa koliko treba brzo da ide 15-16km e pa to nije posao ali no.
 
Ispravan 1025 garantujem da mora da vuče tu drlajcu od 5m bez ikakvih problema,na x mesta sam viđao da vuče tako nesto a kao što sam vec pisao gledao sam ga i kako vuče polutesku od 6,6m 10. na sat i tako radi godinama bez ikakvih problema.
 
Nazad
Vrh