MTZ Belarus

@nebojsa100 curi mi ovde ulje kao nenormalno dok stoji traktor samo, sta ima tu? Jel treba ovaj poklopac na monobloku da skinem da bih dosao do tog dela? Ili mogunda odvijem samo ovaj saraf za 10 kljuc i izvucem napolje? Inace moje iskustvo 4.4 za 1025 idealna, 5 metara maksimala maksimale za Tupanjcevu drljacu.

 
Mora da se raskaci ta poluga pa da se odvije taj 10 kljuc,mora da se skine i ta matica sa brezona koji drži poteznicu,pa da se odvije ta velika matica na monobloku e onda ima problem,neka matica moze da se izvuce a neka ne može,uglavnom morate da probate pa da vidite,inače dihtuju obični o ringovi.
 
Ja sam i snimak postavljao kako 952 drlja,tako da svi mogu videti dal moze ili ne,svako prema svojim potrebama bira mašinu i neko malo misli unapred kad kupuje .Neću se ovde pravdati nikom al traktor je tu da vuče ono što mu se zakači i ja se znojem kad se popnem na sosu
 
Ја са 1025.3 са 13.6 гумама вучем тупањчеву полутешку 5.5м 12 на сат, спуштену скоро до краја. Прошле године сам пробао другарову 4.4м полутешку тупањчеву спуштену до греде 15 на сат, осетио је није трактор.
 
Eeeee koliko sam takvih centrifuga rastavio,nema broja.
Vazdušnih filtera u kojima ne da nije bilo ulja već je cista zemlja zapusila kompletan usis,koliko sam preradjenog ulja ispustio iz hidraulike.
 
Eeeee koliko sam takvih centrifuga rastavio,nema broja.
Vazdušnih filtera u kojima ne da nije bilo ulja već je cista zemlja zapusila kompletan usis,koliko sam preradjenog ulja ispustio iz hidraulike.
Po recima jednog traktoriste iz drzavne firme orali sa rusima,nisu imali da zamene ulje u motorima...kada zamene ulje u motoru,to staro sipaju u hidraulik i volan.Islo je.
Kada je situacija bila jos gora,pa nije bilo ni preradjenog ulja za hidraulik,sipali su naftu(vecinom prljavu)u sistem.islo je.
Kada vise nije bilo nicega,dosipali su vodu u hidraulik...ishod pretpostavite.
 
Moj 892, tupanjac poluteska 5m, klinovi 20*20.
Na forumu je napravljena mala zbrka oko tupanjac poluteske , kod mene prodaju polutesku tupanjac ali su klinovi 25x25 , a ima i drugih proizvodjaca koji imaju klinove 30x30 , tako da nije isto vuci 5m sa klinovima od 20x20 ili 25x25.
Bolje da se pisu dimenzije klinova i koliko po duznom metru ih ima.
 
Nazad
Vrh