MTZ Belarus

Sad video da u agropanonci ima 952 sa grbavim mostom. Jel to nešto novo ili je oduvek bilo takav model? Ja sve nešto računao da je to samo ravan most.
 
Нисам ни користио трактор од јесенас а сад видим да цури уље на предњем точку. Значи, квари се и кад не ради.
bd08f36ea10347ce8a815162919450dc.jpg
Skoro sam remontovao tockove na mom traktoru koji sam uzeo, na jednom tocku sam stavio tanke gumice tu jer nisam znao kakve treba da budu na drugom nisam menjao gumice uopste. Sve ostalo sam zamenio na tocku gde nisam menjao gumice pustalo je cim sam krenuo sa traktorom do sela (zamenio sam gumice stavio debljinu koja treba da bude i sad ne pusta) ali je pocelo da pusta na drugom tocku gde sam stavio tanje gumice tako da iz mog iskustva to je zbog gumica one dve koje idu tu. Sve semeringe lagere u tockovima sam zamenio tako da moje iskustvo da zbog gumica pusta. A gde se nalazi taj odusak ja to nisam cistio a ni primetio ?
 
To je pritisak tokom oranja znaci blagi gas, mada se ne povecava mnogo kad nagazim gas do daske 1.8 bude blagi gas, ne radi mi kilometar sat pa ne znam koliko je to obrtaja... A da traktor je vruc. Kad je u leru hladan bude oko 1.6bara pritisak
Nije to bas neki pritisak,treba probati da se podigne malo ako moze,ako nemoze tj ako ne reaguje onda voziti samo I polako spremati pare.
 
Имаш на Центрифуги тј филтеру шраф за кључ дали је 22 ил24 одвијеш га цуриће уље мало и унутра има матица за шрафцигер (кратак)Сад дали завијаш или одвијаш заборавио сам
 
Poslednja izmena:
A kako da probam da podignem pritisak? On ne gubi snagu lepo radi inace... Sae 30 sam sipao u motor
Kao sto je Grunt objasnio,izmedju pumpe volana i centrifuge se odvije čep 24 kljuc i iza njega se nalazi ventil,sravciger mali i zavrne se par krugova pa se upali da se vidi dal ima neke promene,ako reaguje podići ga hladnog na 3,5 do 4 naravno ako dozvoli pa gledati kako će se ponašati kad se ugreje.
I ulje 15w40 što kvalitetnije a ne sae30.
 
kod mene je na elektronskom kombinovanom satu tek iznad crvenog možda jedan bar na leru kad je dobro upregnut ali zato na mehaničkom izmedju 2 i 2,5 bara imam oba pa vidim razliku.I znači ulje koje se sipa ja sipam modričino i osetno se primeti razlika koje je ulje dobro a koje je falš sat neće slagati.
 
Jedno pitanje za @nebojsa100 a i ostale. Ovi traktori što ih Agropanonka prodaje polovne, vredi li to čemu? Kako su oni dospeli do njih? Je l imaju previše mana? Čuo sam da im cena ide od 9500 pa do 20+ za jače modele.
 
Pre par meseci smo kupovali jedan traktor kod njih al mi nije palo na pamet da pitam za garanciju,čisto sumnjam da će garantovati za polovan traktor.
 
Mislim da sam jednom video na fb da daju neku radnu garanciju tipa 6 meseci ali nista posebno.
 
Nazad
Vrh