MTZ Belarus

Inace to je treci problem ju toku jucasnjeg dana,prvo je crko akumulator iz cista mira u, nikakve znake pre toga nije davao samo odjednom ni da se javi, drugi problem,otkaci se podrivac i siljak zavrsi u gumi, nova guma 54000,.Nekad je bolje prespavati ceo dan.
1ce981268d72439ae7cf6f562fc478cd.jpg
e4fd038a099e716709b3b8e8d5246644.jpg
adc97cbbb4ae0c331045859d4542d359.jpg
 
To sve novo staviti,deblje kablove,nove papucice kod hidraulicara da ih upresuje,kabel mase normalno isto nov do prekidaca mase,i od njega dole na sasiju,ne na kabinu.Prekidac mase takodje nov jer hoce i on da zeza.Posle ovoga si miran deceniju,dve sigurno.Nema potrebe za nikakvim prepravljanjem mesta za akumulatore.
 
Ovo je bila lakša i jeftinija varijanta, kutiju sam imao gotovu i sad je akumulator pored anl :ppozdrav: ;) asera tako da mu kablovi skoro i ne trebaju.
 
Pozdrav ljudi, mtz belarus 80, 1980god kako da proverim dali mi je prednja vuca konstantno ukljucena, posto mi se cini da je ukljucena i kad palica nije zakacena ni na jedan zub od ona 3 u kabini...
 
Meni stvarno nije jasno zasto fabricki nisu stavili bateriju ispod levih stepenica mesta ima na pretek
A opet ispod desnih bi seo rezervoar sigurnih 100l
Iza sedista normalan razvodnik hidraulike i sanduce za alat a sad je ispod volana guzva ubi boze baterije dizes u kabinu, naftu dizes kicma puca kad sipas

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Pokazivač brzine kretanja, i radnih sati na MTZ-u (onaj mali LCD displej na satu sa obrtomerom) non stop vrti u krug brojeve (parametre) koji su označeni sa Z, R, D i T, (Z=69, R=750, D=244, T=4026.9) a ne pokazuje ni brzinu kretanja ni radne sate. Isto je i kad traktor stoji, i kad ide. Je l' imao neko takav slučaj, ili zna šta bi moglo biti problem?
 
Kako proveriti ispravnost ovog reglera napred (kako se inače naziva?) što ima osigurač na sebi? Često mi crkava osigurač i vidi se da je malo nagorelo kod stopica. Ne zanm Srđan dal prati ovu temu ili da pitam na el .instalacijama.
Ako si mislio na mene najjednostavnije da proveris pretvarac jeste da izmeris koliko volti akumulator ima dok traktor miruje(nije paljen) nakon toga upalis,sacekas par minuta(dok malo dopuni,ako sve radi kako bi trebalo)i opet izmeri stanja oba akumulatora.a sto se nagorelih stopica tice-ako su akumulatori losi(ili samo jedan-nebitno),izgubili su deo snage i pojavio se unutrasnji otpor pri punjenju...pa zato vrv greje instalaciju.
 
Pozdrav ljudi, mtz belarus 80, 1980god kako da proverim dali mi je prednja vuca konstantno ukljucena, posto mi se cini da je ukljucena i kad palica nije zakacena ni na jedan zub od ona 3 u kabini...
Namotaš pun levi, ubaciš u rikverc i stisneš levu kočnicu, sve ovo uradi negde gde je zemljana podloga i samo će ti se reći :)
 
Pokazivač brzine kretanja, i radnih sati na MTZ-u (onaj mali LCD displej na satu sa obrtomerom) non stop vrti u krug brojeve (parametre) koji su označeni sa Z, R, D i T, (Z=69, R=750, D=244, T=4026.9) a ne pokazuje ni brzinu kretanja ni radne sate. Isto je i kad traktor stoji, i kad ide. Je l' imao neko takav slučaj, ili zna šta bi moglo biti problem?

Ovde ima uputstvo o podešavanju i povezivanju. Možda pomogne. Ja konkretno nemam taj novi tip sa crvenom led displejom.

Послато са SM-A536B помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh