MTZ Belarus

Na normalnom traktoru koji nije prepravljan,rucice pored volana nemaju nikakve veze sa polugama.Rucica pored sedista ti je za kontrolu poluga i to je to.Rucice pored volana su za izvode za hidrauliku ,3 para.
To na slici sto je prepravljano,povezane cevi,samo taj koji je to uradio zna zasto je to tako...i zasto bi izbacio rucice pored volana,mozda je traktor bio iz sume....To je kod opet kazem,normalnog traktora,sve na svom mestu i nista nije prepravljano,budzeno,izbacivano itd ...
Šta je po tebi normalan traktor ?
Starije serije mtz 82 iz osamdesetih su mogle da rade, duplim komandama.Mislim da je prva do volana bila za dizanje i spuštanje hidraulike a mogao si da radiš i ručicom pored sedišta.
 
Šta je po tebi normalan traktor ?
Starije serije mtz 82 iz osamdesetih su mogle da rade, duplim komandama.Mislim da je prva do volana bila za dizanje i spuštanje hidraulike a mogao si da radiš i ručicom pored sedišta.
Prve dve do volana su za kipovanje,a dve do vrata su bile za poluge...al da ne dubim sad mnogo,na većini se izbacuje pozicioni regulator i hidro pojačivač(koji noviji i nemaju) više iz razloga što kad to pobrljavi nema ko da popravi,a i delova ima samo loših ukrajinkih kopija i to ne vredi menjati...onda se to prepravlja da bude ko na 552 i prvim modelima 82.1,jedna ručka za poluge,druga za kipovanje nazad i jedna od prednjih priključaka,i treća za drugi par prednjih priključaka..
 
https://ibb.co/c1C8k3N mozete li da mi kazete ovde na razvodniku, za sta su jos ova dva izvoda koja nisu povezana? I odakle bi trebalo da se izvede prikljucak za hidrauliku za kiper ? I ova cevcica sto je prespoje a za sta sluzi taj izvod zasto li su prespojili to?
Ovo sa slike je papazjanija,i bajpas...samo jedan izvod na razvodniku je povezan na creva koja predpostavljam idu na klip od poluga,a kako vidim druga dva zvrje prazna,a mogla bi da se iskoriste za priključke za kipovanje...ako dobro vidim jedan je blindiran čepovima a drugi kao da je samo prespojen u krug svakako ne vidim ni da su vezani polugama za ručku...
 
Kolega Nebojsa imam jedno pitanje. Kad hocu da spustim neki prikljucak ,polako vucem rucicu na dole da ne drmne jako na zemlju. Najednom poce dizati i dize do kraja. Umalo mi ne odvali desni branik rotodrljaca. Do cega je tu problem?
Da li ti je onaj preklopnik na regulatoru sile u plivajućem položaju, ako je u plivajućem ubaci ga u neutral (sredinu) pa probaj, hoće sa nekim priključcima kontra da reaguje ako je topling jako visoko pozicioniran na priključnoj mašini.
 
У орању пукле обе први пут ми се плуг одкачио отелио сам се док га нисам закачио,друга кући држала се на једној половини.Шта сад радити купити оригинал или правити код стругара о квалитету причам🤔
IMG-20240302-153943197.jpg
 
Код стругара и правити. Ми смо те болцне направили од шрафова за стезање глава од неког Волвоа камиона.
 
Шраф је буџење мора фино...Мењам често шлицоване-фиксне рупе.Шраф кључ дупла матица да се не одвије поквари се навој брусилица🤣
 
A na te klinove mislite....Kod mene tu samo sraf,sve ostalo poispada.Nema problema sa navojem nikakvim,sraf uzmes da je navoj samo na kraj,zavrnes 2 matice,visak navoja odseces brusilicom i nema sta navoja da strada.Kod mene je tako godinama,jedni te isti srafovi,nisu se ni iskrivili nekim cudom,mislim da je 8.8,27 kljuc hvata.
 
Шраф је буџење мора фино...Мењам често шлицоване-фиксне рупе.Шраф кључ дупла матица да се не одвије поквари се навој брусилица
И ја мењам шлицоване - фиксне рупе. Сремац је давно написао да има луфта свуда тако да не треба мењати (тако отприлике је рекао). Ја, ипак, мењам.
 
Kod tebe sam sasvim siguran da je to raskačeno čim imaš samo dve ručice kod volana a jedna je za poluge
Pa dobro nema veze i ako je odkaceno, daj objasnite mi da znam, u mom kraju niko nekoristi rusa za poljoprivredu, ako neko i ima rusa to je sve urnisano i koristi se u sumi, daj objasnite mi kakvu kontrolu vrsi ta rucica da znam da prepoznam radi li ili ne, pa i ako je raskaceno da popravljam.
 
Ovo sa slike je papazjanija,i bajpas...samo jedan izvod na razvodniku je povezan na creva koja predpostavljam idu na klip od poluga,a kako vidim druga dva zvrje prazna,a mogla bi da se iskoriste za priključke za kipovanje...ako dobro vidim jedan je blindiran čepovima a drugi kao da je samo prespojen u krug svakako ne vidim ni da su vezani polugama za ručku..
Prikljucak za kipovanje cu sigurno da napravim samo da provalim nekako koj ivod na razvodniku da iskoristim za to.
 
Kao na svakom drugom traktoru.Ka nazad podizes,ka napred spustas,a nek ti neko objasni u vezi one polugice ispod sedista,ja to slabo koristim jer jako malo orem,nije mi potrebna fina regulacija.Mozda je kod tebe prethodni vlasnik to sve izbacio ...visak delova :LOL:.
Cini mi se da je prethodni vlasnik nasao ovaj traktor na groblju pa sklapao od vise njih 😂, dosta toga je iskuljeno i izbaceno kako mi se cini deluje mi zbog ne znanja, ali dobro prima lepo gas i cini mi se da je motor dobar ovo ostalo cu sve da resim samo dok udjem u stos malo, niti sam mehanicar nit imam iskustva sa rusima tako da mi treba malo vremena ali za sad popravke idu fino 😂
 
Nazad
Vrh