MTZ Belarus

Kaže CRKOOOO,pa mora da crkne,u menjacu 60l motornog preradjenog ulja,boja mu je strasna a smrad još gori.
56d96ac3021b04b654890f955d0ebc94.jpg
A i vi masjstori gledate u dlaku. Pa tako ulje u traktortu i treba da izgleda. :) Šalim se naravno ovo je defnitivno mnogo crnje nego što bi trebalo.
Ali ako će mo realno ulje kad ga menjaš uvek dobije crnu boju čak ikad ga promenirm ranije nego što bi propisano.
 
A i vi masjstori gledate u dlaku. Pa tako ulje u traktortu i treba da izgleda. :) Šalim se naravno ovo je defnitivno mnogo crnje nego što bi trebalo.
Ali ako će mo realno ulje kad ga menjaš uvek dobije crnu boju čak ikad ga promenirm ranije nego što bi propisano.
Da, ali u ovom slučaju se radi o menjačkom ulju a ti si verovatno mislio o motornom:unsure:
 
Normalnom coveku je tesko da poveruje koliko su neki ljudi lenji.
Evo komsija se pati sa traktorom, ili ga vuku ili otiskuje niz breg da bi prvi put upalio, nece dizne da sredi...
Inace ja sve manje dajem prikljucke da njakaju a i zbog tog ulja sto rekose kolege, sto sipaju svasta.
Ja u sve traktore sipam isto ulje u hidraulik, nema mesanja.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
O, pa nije to ništa. Bar ima kakvo takvo ulje. A šta kažete na Torpeda totalno bez ulja u menjaču? Niko nije bio u stanju da pogleda, i naravno, zaribao... ustvari zavario je zupčanike za osovinu!
 
Normalnom coveku je tesko da poveruje koliko su neki ljudi lenji.
Evo komsija se pati sa traktorom, ili ga vuku ili otiskuje niz breg da bi prvi put upalio, nece dizne da sredi...
Inace ja sve manje dajem prikljucke da njakaju a i zbog tog ulja sto rekose kolege, sto sipaju svasta.
Ja u sve traktore sipam isto ulje u hidraulik, nema mesanja.
Evo ja baš menjam gumice na klipu prikolice. Prikolica je utvina ali se isti PPT klipovi koriste i na mnogim zmajevkama. Konkretno oznaka klipa je 4-700A.
Neka preporuka gde naručiti gumice? Naravno samo one koje se prodaju u kompletu za reparciju (6 gumica).
Šta sam hteo reći... da, začudio sam se koliko je čisto ulje izašlo iz creva i klipa s obzirom da su gumice oštećene, spojke uvek bile prljave prilikom spajanja. Gde ode sva ta praljavština? :)
 
Uglavnom roba ide na silose,sem kukuruza dok je u klipu.Prikolice idu onom kome radim uslužno vršidbu a ko ima svoj traktor da preveze do silosa...
 
Pa zar je lakse kipovati rucno nego obrisati hidro prikljucke pre spajanja ?,ili jos mozes koristiti i wd sprej ili brake cleaner ...samo sacekaj da ispari.
 
Nije stvar u tome već u mešanju ulja u hidraulici.Recimo kod sebe u traktore sipam UTTO ulje koje menjam redovno.Dam prikolicu nekome ko u svoj traktor sipa prerađeno i razno smeće od ulja, nikada ne menja isto da mi kontaminira i izmeša smeće sa lepim uljem koje će dospeti u moj traktor prvom prilikom kada budem priključio crevo kipe.
 
Nazad
Vrh