MTZ Belarus

Dali neko ima problem sa.grejanjem medju oslonca na belorus ,meni 1021 se greje u transportu toliko da cvrci voda ako ga polijes i on i izlaz iz prednjeg mosta kao krstasti lezajevi.
Traktor je u garanciji bili iz agropanonke promenili pogledali i opet isto
 
Da li sme da bude pritiska kad se otvori čep hladnjaka? Sinoć ugasio traktor večeras otvorio. prelivno crevo nije zapušeno.
 
Dali neko ima problem sa.grejanjem medju oslonca na belorus ,meni 1021 se greje u transportu toliko da cvrci voda ako ga polijes i on i izlaz iz prednjeg mosta kao krstasti lezajevi.
Traktor je u garanciji bili iz agropanonke promenili pogledali i opet isto
Samo ih opet zovite,ima negde problem,samo će morati da se ozbiljnije pozabave sa tim.
 
Dali neko ima problem sa.grejanjem medju oslonca na belorus ,meni 1021 se greje u transportu toliko da cvrci voda ako ga polijes i on i izlaz iz prednjeg mosta kao krstasti lezajevi.
Traktor je u garanciji bili iz agropanonke promenili pogledali i opet isto
Moguće da je jedan kardan duži pa upire, bio slučaj kod nas.
 
Nije stvar u tome već u mešanju ulja u hidraulici.Recimo kod sebe u traktore sipam UTTO ulje koje menjam redovno.Dam prikolicu nekome ko u svoj traktor sipa prerađeno i razno smeće od ulja, nikada ne menja isto da mi kontaminira i izmeša smeće sa lepim uljem koje će dospeti u moj traktor prvom prilikom kada budem priključio crevo kipe.
Bas tako kolega ostaje prljavo ulje u cilindru. Ja sam prosle godine kupio novu prikolicu. Ako neko trazi prikolicu dajem i traktor. Ko zna koliko staro i kakvo smece ljudi drze u hidraulici.
 
Pozdrav svima, potrebna mi je pomoc oko hidraulike na mtz 80-1980god, nemam ni jednog majstora za ruse u blizini... Palica za hidrauliku kad je gurnem napred ona spusta poluge kad je vucem ka sebi on ih podize kao da je nesto naopako, lik od koga sam kupio traktor reko da je zamenio polozaj creva probao sam da im zamenim mesta ali nista bolje se ne desava cak je i gore jere onda uopste nece da podize poluge..... Hvala unapred :)
 
Pravo potanje treba da glasi da li pored volana imaš tri ili četiri ručke,i da li pored sedišta imaš ručicu za poluge?
Jedno je kako su došli iz fabrike,a drugo je da li je neko nešto prerađivao u proteklih 40ak godina..
 
Kolega Nebojsa imam jedno pitanje. Kad hocu da spustim neki prikljucak ,polako vucem rucicu na dole da ne drmne jako na zemlju. Najednom poce dizati i dize do kraja. Umalo mi ne odvali desni branik rotodrljaca. Do cega je tu problem?
 
Pravo potanje treba da glasi da li pored volana imaš tri ili četiri ručke,i da li pored sedišta imaš ručicu za poluge?
Jedno je kako su došli iz fabrike,a drugo je da li je neko nešto prerađivao u proteklih 40ak godina..
Pored volana imam dve palice i samo mi jedna radi.... mada ispod volana na razvodniku ima 3 prikljucka ova jedna palica mi je povezana na prvi prikljucak gledano od palica ka razvodniku. Pored sedista imam palicu za poluge i pojma nemam koju funkciju ima kod poluga, kod mene u kraju se ne voze rusi i nisam jos sreo nekog da mi kaze tacno za sta se koristi ta palica pored sedista. I znaci palica pored volana tako radi kad se gurne ka staklu spusta poluge?
 
Kolega Nebojsa imam jedno pitanje. Kad hocu da spustim neki prikljucak ,polako vucem rucicu na dole da ne drmne jako na zemlju. Najednom poce dizati i dize do kraja. Umalo mi ne odvali desni branik rotodrljaca. Do cega je tu problem?
Nije ti dobro podesena ona sipka sa maticom 10, koja povezuje rucicu i pozicioni regulator, po tvom pisanju verovatno treba da se malo dotegne sipka, otpustiš kontra maticu 10mm i zavijas maticu onu pri kraju šipke. Ili da se produzi šipka nisam siguran, ali mislim da treba da se navije. Ima na Youtube neki rus objasnjava koliko tacno mm treba to da se podesi
 
Pored volana imam dve palice i samo mi jedna radi.... mada ispod volana na razvodniku ima 3 prikljucka ova jedna palica mi je povezana na prvi prikljucak gledano od palica ka razvodniku. Pored sedista imam palicu za poluge i pojma nemam koju funkciju ima kod poluga, kod mene u kraju se ne voze rusi i nisam jos sreo nekog da mi kaze tacno za sta se koristi ta palica pored sedista. I znaci palica pored volana tako radi kad se gurne ka staklu spusta poluge?
Uf..znači to je neko prepravljao na svoj način...
Palica pored volana kad gurneš prema šoferki poluge idu dole,kad je gurneš skroz da zaključa u gornjem položaju onda imaš plivajući hod...kad zaključaš na dole trebalo bi da kad poluge digne skroz da sama vrati u neutral...
 
Uf..znači to je neko prepravljao na svoj način...
Palica pored volana kad gurneš prema šoferki poluge idu dole,kad je gurneš skroz da zaključa u gornjem položaju onda imaš plivajući hod...kad zaključaš na dole trebalo bi da kad poluge digne skroz da sama vrati u neutral...
Sve prepravljano, a ja se zaleteo i kupio ga... Dobro znaci to mi je lepo radilo... Napravih si poso bez potrebe jer slusam priucene ljude... A za sta se koristi ova palica/ rucica pored sedista? Sta ona radi polugama? Moze da se izvuce uvis i gurne na dole?
 

Uf..znači to je neko prepravljao na svoj način...
Palica pored volana kad gurneš prema šoferki poluge idu dole,kad je gurneš skroz da zaključa u gornjem položaju onda imaš plivajući hod...kad zaključaš na dole trebalo bi da kad poluge digne skroz da sama vrati u neutral...

https://ibb.co/c1C8k3N mozete li da mi kazete ovde na razvodniku, za sta su jos ova dva izvoda koja nisu povezana? I odakle bi trebalo da se izvede prikljucak za hidrauliku za kiper ? I ova cevcica sto je prespoje a za sta sluzi taj izvod zasto li su prespojili to?
 
Na normalnom traktoru koji nije prepravljan,rucice pored volana nemaju nikakve veze sa polugama.Rucica pored sedista ti je za kontrolu poluga i to je to.Rucice pored volana su za izvode za hidrauliku ,3 para.
To na slici sto je prepravljano,povezane cevi,samo taj koji je to uradio zna zasto je to tako...i zasto bi izbacio rucice pored volana,mozda je traktor bio iz sume....To je kod opet kazem,normalnog traktora,sve na svom mestu i nista nije prepravljano,budzeno,izbacivano itd ...
 
Na normalnom traktoru koji nije prepravljan,rucice pored volana nemaju nikakve veze sa polugama.Rucica pored sedista ti je za kontrolu poluga i to je to.Rucice pored volana su za izvode za hidrauliku ,3 para.
To na slici sto je prepravljano,povezane cevi,samo taj koji je to uradio zna zasto je to tako...i zasto bi izbacio rucice pored volana,mozda je traktor bio iz sume....To je kod opet kazem,normalnog traktora,sve na svom mestu i nista nije prepravljano,budzeno,izbacivano itd ...
Za kakvu kontrolu poluga je rucica pored sedista? Kako ih kontrolisem tom rucicom ?
 
Kao na svakom drugom traktoru.Ka nazad podizes,ka napred spustas,a nek ti neko objasni u vezi one polugice ispod sedista,ja to slabo koristim jer jako malo orem,nije mi potrebna fina regulacija.Mozda je kod tebe prethodni vlasnik to sve izbacio ...visak delova :LOL:.
 
Nazad
Vrh