MTZ Belarus

Ima li neko iskustva sa Agropanonkom sa garancijama na kvarove i primedbe.
Moj novi 1021 ima 40 rh tandrce spojnicka kao da vucem drljacu po asfaltu zvoni.
Greje se medju oslonac ,pritisak ulja nizak ,tem motora varira i cudno mi zvecka nesto u motoru ,kaplje pomalo na polu osovini zadnjeg tocka svasta nesto
 
Ima li neko iskustva sa Agropanonkom sa garancijama na kvarove i primedbe.
Moj novi 1021 ima 40 rh tandrce spojnicka kao da vucem drljacu po asfaltu zvoni.
Greje se medju oslonac ,pritisak ulja nizak ,tem motora varira i cudno mi zvecka nesto u motoru ,kaplje pomalo na polu osovini zadnjeg tocka svasta nesto. Cirkus sa njime
 
Ima li neko iskustva sa Agropanonkom sa garancijama na kvarove i primedbe.
Moj novi 1021 ima 40 rh tandrce spojnicka kao da vucem drljacu po asfaltu zvoni.
Greje se medju oslonac ,pritisak ulja nizak ,tem motora varira i cudno mi zvecka nesto u motoru ,kaplje pomalo na polu osovini zadnjeg tocka svasta nesto
Samo ih zovete i budete malo drski i bezobrazni i eto ih odma,ako idete fino i lepo onda obično čekate al reše sve probleme,samo odugovlace malo ako mogu.
 
Jedno pitanje, juce sam zavrsio spremanje i sve bilo dobro. Danas zakacim tanjiracu da idem po dogovoru da ravnamo atarske puteve i samo sto sam krenuo asfaltom vozio sam u 9 i stao na kvacilo kad pocelo nesto da krlja pomislio sam lamela, druk lezaj ili korpa ali nista od toga. Vratim se kuci polako 8 na skoro leru i kada sam u rikverc ulazio fa otkacim yanjiracu cuo sam neko lupanje a posle sam krenuo malo napred bio je malo teren neravan i nesto je puklo. Podigao sam zadnje tockove na panjeve i desni ima lufta po meni je otisao lezaj sta vi mislite i verovatno je to puklo. Kaze mi jedan covek sto je jesenas menjao lezaj da je komplikovano skido je i kabinu. U pitanju je 820.
 
Jedno pitanje, juce sam zavrsio spremanje i sve bilo dobro. Danas zakacim tanjiracu da idem po dogovoru da ravnamo atarske puteve i samo sto sam krenuo asfaltom vozio sam u 9 i stao na kvacilo kad pocelo nesto da krlja pomislio sam lamela, druk lezaj ili korpa ali nista od toga. Vratim se kuci polako 8 na skoro leru i kada sam u rikverc ulazio fa otkacim yanjiracu cuo sam neko lupanje a posle sam krenuo malo napred bio je malo teren neravan i nesto je puklo. Podigao sam zadnje tockove na panjeve i desni ima lufta po meni je otisao lezaj sta vi mislite i verovatno je to puklo. Kaze mi jedan covek sto je jesenas menjao lezaj da je komplikovano skido je i kabinu. U pitanju je 820.
Menjao sam par puta...nikada nisam skidao kabinu.
 
Jedno pitanje, juce sam zavrsio spremanje i sve bilo dobro. Danas zakacim tanjiracu da idem po dogovoru da ravnamo atarske puteve i samo sto sam krenuo asfaltom vozio sam u 9 i stao na kvacilo kad pocelo nesto da krlja pomislio sam lamela, druk lezaj ili korpa ali nista od toga. Vratim se kuci polako 8 na skoro leru i kada sam u rikverc ulazio fa otkacim yanjiracu cuo sam neko lupanje a posle sam krenuo malo napred bio je malo teren neravan i nesto je puklo. Podigao sam zadnje tockove na panjeve i desni ima lufta po meni je otisao lezaj sta vi mislite i verovatno je to puklo. Kaze mi jedan covek sto je jesenas menjao lezaj da je komplikovano skido je i kabinu. U pitanju je 820.
Ako je spoljni ima pola sata posla da se zameni a ako je unutrašnji onda je malo komplikovanije,rezervoari,hidraulika,poklopac diferencijala dole,polu osovine,veliki zupčanici napolje pa se tek onda moze prici ležaju,moj savet je kad se vec otvara da se menjaju obavezno oba unutrašnja ležaja.
I kabina ne mora da se skida ni na jednom modelu.
 
Данас измерим леви оно 10,5 волти десни 13,7 шта је сад ту у питању како толка разлика? Акимулатора оба стављена пре 2 год стоје у трактору 3 месеца .Паљење је на 24 пуњење иде преко оне склопке .
 
Koje sklopke? Da li misliš na pretvarač ispred hladnjaka ili na BAP sklopku koja stoji kod akumulatora?
 
Ма на тај претарач што претвара 24 на 12 на то сам мислио погрешно сам се изразио😁
 
Kaže CRKOOOO,pa mora da crkne,u menjacu 60l motornog preradjenog ulja,boja mu je strasna a smrad još gori.
56d96ac3021b04b654890f955d0ebc94.jpg


Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 
Данас измерим леви оно 10,5 волти десни 13,7 шта је сад ту у питању како толка разлика? Акимулатора оба стављена пре 2 год стоје у трактору 3 месеца .Паљење је на 24 пуњење иде преко оне склопке .
Verovatno ne puni pretvarač levi akumulator. Ovo pod pretpostavkom da pretvarač puni levi akumulator, a desni se puni preko alternatora - nemam takav sistem pa ne znam. Često ostane ispod radara da pretvarač ne radi i ne puni svoj akumulator, pa onda taj akumulator bez punjenja polako odlazi u stanje kad mu napon opadne ispod dozvoljene granice pa polako crkava.

A može biti i da je sa pretvaračem sve u redu i da je jednostavno jedna ćelija u kratkom spoju. To ćeš lako utvrditi kad taj akumulator staviš na neki spoljni punjač i posle nekog vremena kad krenu mehurići u ćelijama, ćelija u kratkom spoju će biti bez mehurića...
 
Хвала колега сад видим да сам заборавио да напишем да трактор није паљен нисам мерио пуњење преко претварача него сам измерио напоне на оба после скоро три месеца стојања.Била ми чудна толика разлика зато сам то и написао
 
Dobro si ti merio, tako i treba, na ugašenom traktoru. Kad sam rekao ne puni pretvarač, mislio sam na to da akumulator neminovno propada bez dopunjavanja jer se sa svakim anlasovanjem prazni. Čak i bez anlasovanja on se polako prazni samopražnjenjem i ako se ne dopuni njemu napon pada i polako odlazi u večna lovišta.
 
Zeza me prekidac mase na rusa,prespojio kablove minusa direktno na samom prekidacu,tako da on sad nema nikakvu funkciju,ali bih voleo ponovo to da osposobim.Ciji prekidac mase traziti ?,da je sto kvalitetniji naravno.
 
Nazad
Vrh