MTZ Belarus

To je sve u kompletu slepljeno sirina 140cm i duzni metar je 1600din,jos sutra treba da uzmem lepak sa sundjer pa da krenem ozbiljnije sa poslom,samo me molo jebu te zabice za tapacirung ove sto sam uzeo katastrofa a neznam gde ima original da se nabavi

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
Имаш лепак у спреју идеалан за лепљење тапацира.
 
To nema ni na jd😁
Iz kataloga mtz ,postoji na vecini MTZ traktora , postoje i razliciti sa vise lamela isto na mtz, ukratko pozicije 4 kad je ukljucena prednja vuca i postoji proklizavanje izmedju oba kotaca pozicije se pocnu siriti i gurati pozicije u katalogu od 5 do 11 koji se uzubljuju , i pozicije 5 i kuciste diferencijala se blokira i sve se okrece zajedno , diferencijal je blokiran.
Screenshot-from-2024-01-25-22-40-57.png
 
Video sam po oglasima ali u radnjama po selu nisam naso,ali ima u selu jedan sto pravi duseke pa kod njega ima ili kod nekog tapetara,barem toga ima po selu koliko hoces

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Majstor Nešo možeš li ti još malo pojasnti prednji diferencijal, dali se može dotezati ili se skida i menja???
 
Mislim i da je motor drugačiji po euro normama što diže cenu,a onda nama nije interesantno, i ovako je poskup...



Najveća je razlika koliko sam ja primetio, što više nemaju standardni hladnjak ulja isped hladnjaka, nego ulje se hladi vodom( mali hladnjak iznad filtera ulja), u prvom komentaru su napisali da je razlika izmedju standardnog i ovog 500,000 rubalja ...
 
Drugar hteo taj novi, zvao agro panonku, kaze imali su ali cena je bila u rangu zapadnih i niko nije hteo kupiti.

Sent from my DCO-LX9 using Tapatalk
 
Da ti .7 su mislim sa Cat motorima,i menjaci su drugaciji,kabina,hidraulika ,zato su i skuplji dosta .....a ovaj gore 82.3 je nista posebno drugaciji od obicne 82-ke.
 
Koliko je u praksi 1221.2 slabiji od 1221.3?
.2 mi se svidja zbog metalne haube, ne znam koliko je plasticna na .3 manje dugotrajnija.
 
Mozda je ovaj podignut na 160 ks :D ....ali uglavnom da,vidi se da je zemlja bas laka,mada mu taj teg napred mnogo znaci,pitanje koliko smanjuje dugotrajnost prednje vuce,zupcanika,lezaja,jer sa tolikim tegom tu nema proklizavanja ni najmanje,plus tezina prednje hidraulike....ima tu kila napred ihaj.
 
Pozdrav za sve vas,razmisljam o kupovini 552 ili prve serije 82-ke sa kockastim kabinom,po vasem misljenju kako bi se kretala njihova trenutna realna cena u nekom ok stanju?To sam uspeo saznati da u dosta 552 ubacen zec kornjaca,ali ako naletim na takav koji nema onda otprilike koliko kosta to zadovoljstvo?Isto i to sam saznao da trebam traziti 552 sa motornim oznakom D244.A sto se 80-ke tice bez prednje vuce ...to je jako velik hendikep?Hvala!A moze i bilo koji savet u vezi kupovine 😁
 
Nazad
Vrh