MTZ Belarus

Kako se zateže ili blokira diferencijal prednjeg mosta??? kad treba da povuče prednja vuča sad u oranju ( po mrazu i snegu )ona se razdvoji i okreće samo leva strana pošto lakše prokliza. Isto tako prednja vuča ne reaguje kad ubacim u rikverc ???
 
Jel ste sigurni da nema blokadu prednjeg diferencijala? Nema da se ručno uključi ali bi trebalo da ima automatsku?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Ne mislim na automatsko paljenje prednje vuče nego na blokiranje prednjih točkova. Kad jedan provrti u prazno nakon određenog postotka proklizavanja počinju se oba vrtit.
 
To nema ni na jd😁
Limited slip diferential. Probaj malo proučit o tome.
Na prethodnom traktoru (NH T-5060 2008. g) prednja vuča je bila kategorija 1,5 (na sadašnjim novim modelima serije 5 je to najjača od tri opcije veličina prednje vuče). Kad smo kupovali traktor nisam znao da postoje tri opcije diferencijala za tu prednju vuču kat. 1,5. Prva opcija je obični diferencijal bez ikakve blokade (na žalost takva je bila kod mene), druga opcija sa samoblokirajućim diferencijalom i treća opcija je bila sa hid. uključenjem blokade prednjeg diferencijala kad se uključi blokada zadnjeg diferencijala. U trećem slučaju su dva crijeva išla u prednju vuču. S obzirom da je moj NH imao tu prvu opciju to je bio priličan problem u oranju kad je bilo vlažno. Točak koji je van brazde je proklizavao, a ovaj u brazdi je rijetko kad vukao (skoro pa nikad).
 
Limited slip diferential. Probaj malo proučit o tome.
Na prethodnom traktoru (NH T-5060 2008. g) prednja vuča je bila kategorija 1,5 (na sadašnjim novim modelima serije 5 je to najjača od tri opcije veličina prednje vuče). Kad smo kupovali traktor nisam znao da postoje tri opcije diferencijala za tu prednju vuču kat. 1,5. Prva opcija je obični diferencijal bez ikakve blokade (na žalost takva je bila kod mene), druga opcija sa samoblokirajućim diferencijalom i treća opcija je bila sa hid. uključenjem blokade prednjeg diferencijala kad se uključi blokada zadnjeg diferencijala. U trećem slučaju su dva crijeva išla u prednju vuču. S obzirom da je moj NH imao tu prvu opciju to je bio priličan problem u oranju kad je bilo vlažno. Točak koji je van brazde je proklizavao, a ovaj u brazdi je rijetko kad vukao (skoro pa nikad).
Ma znam to.Moj hurliman ima blokadu prednje vuce.Ima i jos neki kur al neradi.Da po potrebi prebacuje sa jednog na drugi tocak
 
Nazad
Vrh