MTZ Belarus

Ja sam moj metalni poklopac rezervoara morao da probušim tankom burgijom jer je stvarao vakum u rezervoaru. Sad kad je pun rezervoar, od bućkanja stalno bude masno oko te rupice pa se lepi prašina, ali nema više vakuma.
 
Izem ti Belarus i Gramer i sve vise. Danas u oranju izadjem da iz traktora da se javim i cujem nesto puce. Ona rucka na sjedistu ispala uvukla se unutra. Prezujao se ono leziste sto je drzi. Zavario napravio sve sad nece sjediste da se vraca gore kad ustanem. Jel moguce da je cilindar od sjedista otisao?
 
Home made gramer
4aad37bd991f328eb25c96ca99abe7d6.jpg


Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Zbog tog sedista me i dan danas ledja bole.ubacio kamionsko i resio muku.vadi to i ubaci nesto drugo,makar i novo fabricko belarus sediste.
 
Ju,pa ovo je još original belaruski katapult. Sećam se davne 2000.god kao klinac sam u 82,1 napravio 1200 h za godinu dana i razjebao sam totalno to sedište,vario ga,krpio,prepravljao opruge svašta sam mu radio i na kraju otišao i kupio novo,belarusku kopiju gramera i preporodio se.
 
Ima Mikulaš u Padini raznih na prodaju.
Ja sam mu moje neki dan nosio na remont, evo ga kao novo. Čovek za pohvalu
 
Ja imam u oba gramer sedišta i to je dobro sedište, ona ruska ni blizu što se tiče udobnosti sedenja, imaju i vazdušna sedišta samo se doplaćuje koja su verovatno još bolja.
 
Meni se staro sedište raspalo, tapacirunzi.. Mehanizam doduše radio, amortizer propao, sine to kad te katapultira kad pređeš preko braze 😂
Elem skinem ja tapacirunge i nabudzim od neke stare stolice od kompjutera.
E tu muku da vidite... U oranju sam kajlovao desnu stranu da ne skliznem dole jer sam se uvek posle nekog vremena našao kod ručice za kardan.
I onda kad sam malo nagazdovao onda sam kupio to novo rusko sedište u agropanonci na nekoj akciji bilo.
E tu sreću da vidite... Ono udobno, nasloni za ruke.. Srećan ja, srećna guza ju miline.
Hocu da kazem da to rusko ustvari i nije tako lose kako vam se čini.
 
Pozdrav .kakva su iskustva sa gumicama u bloku motora sto zaptivaju izmedju hilzni i bloka .dal su bolje silikonske plave ili gumene crne fabricke
 
Meni se staro sedište raspalo, tapacirunzi.. Mehanizam doduše radio, amortizer propao, sine to kad te katapultira kad pređeš preko braze 😂
Elem skinem ja tapacirunge i nabudzim od neke stare stolice od kompjutera.
E tu muku da vidite... U oranju sam kajlovao desnu stranu da ne skliznem dole jer sam se uvek posle nekog vremena našao kod ručice za kardan.
I onda kad sam malo nagazdovao onda sam kupio to novo rusko sedište u agropanonci na nekoj akciji bilo.
E tu sreću da vidite... Ono udobno, nasloni za ruke.. Srećan ja, srećna guza ju miline.
Hocu da kazem da to rusko ustvari i nije tako lose kako vam se čini.
kakvo je to rusko sediste?kako izgleda je l ima neko sliku? :O ono standardno njihovo nista specijalno, skace kao jarac, neudobno, klizim sto kazu ljudi haos i napred nazad a u oranju levo desno, meni barem uzasno sediste...i kad sedim, non stop kao da klizim ka napred, ne mogu da se namestim nikako...a leti kad se upari sorc da ne pricam na taj materijal njihov
 
kakvo je to rusko sediste?kako izgleda je l ima neko sliku? :O ono standardno njihovo nista specijalno, skace kao jarac, neudobno, klizim sto kazu ljudi haos i napred nazad a u oranju levo desno, meni barem uzasno sediste...i kad sedim, non stop kao da klizim ka napred, ne mogu da se namestim nikako...a leti kad se upari sorc da ne pricam na taj materijal njihov
Mislio sam Belarusko da budem precizniji... Manje skače nego ono staro što sam imao ali mogao bi malo bolji amortizer da bude.. Što se tiče klizanja ne klizim ni na jednu stranu. Ima dva naslona za ruke što dodatno poboljšava stabilnost pri sedenju. Nije gramer ali za te pare meni je super.
 
Nazad
Vrh