MTZ Belarus

Nebojša jedno pitanje,gde ima da se kupi ona plastična ekspanziona posuda za vodu pored hladnjaka za berolusa 1025?
A i ostale kolege ako znaju.
 
Nisam zvao ujutru ću.Kaži mi ako znaš da li sve 105 ce to imaju?
Kod mene je 2007 i kupio sam polovan i nije bilo te posude,motor uradjen i uvek se pitam i ovde sam postavljao pitanje što mi nekad kad je vruć dan hoće pomalo da diže temperaturu,sad skontam da većina ili svi imaju tu posudu.Pa tu stane bar dve litre vode.
 
To sto u nju staje 2-3 lit vode nema veze sa grejanjem motora

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Nisam zvao ujutru ću.Kaži mi ako znaš da li sve 105 ce to imaju?
Kod mene je 2007 i kupio sam polovan i nije bilo te posude,motor uradjen i uvek se pitam i ovde sam postavljao pitanje što mi nekad kad je vruć dan hoće pomalo da diže temperaturu,sad skontam da većina ili svi imaju tu posudu.Pa tu stane bar dve litre vode.
Nemaju svi,zavisi koji je sistem hlađenja.
Bilo kako bilo ne greje se zbog nje tj zbog nedostatka nje.
 
Nisam zvao ujutru ću.Kaži mi ako znaš da li sve 105 ce to imaju?
Kod mene je 2007 i kupio sam polovan i nije bilo te posude,motor uradjen i uvek se pitam i ovde sam postavljao pitanje što mi nekad kad je vruć dan hoće pomalo da diže temperaturu,sad skontam da većina ili svi imaju tu posudu.Pa tu stane bar dve litre vode.
Kod 1221 ako nema expanzionu kad se ugrije na 90 ili vise izbaci nesto vode na hladnjaku ako je pun do cepa , ako je u pitanju antifriz onda dok se ne osusi smrdi i u kabini , kad temperatura padne onda mu nivo opadne u hladnjaku ali to ne bi trebalo da ima neki veliki uticaj ako se motor grije previse.
 
Kod 1221 ako nema expanzionu kad se ugrije na 90 ili vise izbaci nesto vode na hladnjaku ako je pun do cepa , ako je u pitanju antifriz onda dok se ne osusi smrdi i u kabini , kad temperatura padne onda mu nivo opadne u hladnjaku ali to ne bi trebalo da ima neki veliki uticaj ako se motor grije previse.
Ne greje se previše,ne dolazi do 90 ali sve mi deluje kao da je bila tu ta expanziona fabrički pa skinuta,moram proveriti svakako.
 
Polako napredujem
668531bb8f0935bc6f7feac5b2436824.jpg


Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Srdjan7,bas tako, sam radim. Skidao sam komplet jer tesko na licu mesta da se to odradi,jedino plafon sam morao na licu mesta da odradim

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Nazad
Vrh