MTZ Belarus

Ima li svrhe ubaciti tu ispod volana nešto da umanji buku? Sundjer, neki tekstil....

Ja sam jedan dan vozio bez leve oplate, to je za ne poverovati koja buka tu ulazi
 
Ima nekamo ostriji zvuk,vise tandrce.
Jos Sale Ratar je pre govorio da su usrali plekanim karterima umesto aluminijumskih, pa onda sve ostalo redom.
Radio jesenas sa 1025 i bucniji je od mog 820 neki ostar zvuk isto ne moze se na telefon pricati.
 
Mislim da je i jedan od probema što su u opšteno novi belorusi bučniji i spolja...kad ih čujem da prođu ulicom nije auspuh taj koji primećujem već sam motor zvekeće,dif i menjač zvone...
Jedan od mojih rusa je bio poprilično tih dok nisam poslednj put radio menjač, sad samo njega čujem i jako me nervira,al se tešim time što je sad bar ispravan,tačnije kornjača i 9ta brzina...
 
Jedan moj drugar, inače mehaničar, tvrdi da je čuo izdaleka 892 od drugog drugara sve dok nije promenio Firad dizne za original ruske.
 
Ali zamislite prednost, sigurno stedi kocnicu zimi,jer je ni ne koristis,stisnes kvacilo na asfaltu i poljubis soferku :haha:.Nisu ni kocnice jeftine za odrzavanje,mozda i nije losa ideja ?.
 
Kad već pričamo o ulju u menjaču.. Jel moze neko gušće da se sipa od sae90?
Sad zimi mi uopšte ne krči menjac kad saltam.
 
Доста буке долази од ауспуха, неки су евидентно бучнији од других.
Pa ima oni što su kao cev to je kad prodje još 15 min zvuk za njim ostane. Ne mogu da zamislim da radim satim u njemu. Ima tih auspuha što liče na cev i imaju manji prigušivač i oni se čuju jače od orginala, ali činimi se da sam video neke koji su bukvalno samo cev. E to je nedaj bože. Moraš zaštitu za uši kad radiš.
Mislim da je i jedan od probema što su u opšteno novi belorusi bučniji i spolja...kad ih čujem da prođu ulicom nije auspuh taj koji primećujem već sam motor zvekeće,dif i menjač zvone...
Tako je. Zato ja na mome uopšte nisam primetio da su mi ventili otišli pošto znam da je manje više uvek zvonio. Tek kad sam ga uradio prmetio sam promenu u zvuku.
 
Tacka tecenja kod ulje 85w-140 je do -12
Tako da ako se koristi traktor vise preko leta moze.
Ako se koristi i zimi(neka farma) onda bolje 80w-90
Evo primera u moj auto stalno dodajem po malo ulja jer ga trosi. Sad preko zime kad mu sipam JEDVA curi iz kante(10w-40)
Pa vi zamislite koliko je gusto 85-140 zimi 😃
 
Pa ima oni što su kao cev to je kad prodje još 15 min zvuk za njim ostane. Ne mogu da zamislim da radim satim u njemu. Ima tih auspuha što liče na cev i imaju manji prigušivač i oni se čuju jače od orginala, ali činimi se da sam video neke koji su bukvalno samo cev. E to je nedaj bože. Moraš zaštitu za uši kad radiš.

Tako je. Zato ja na mome uopšte nisam primetio da su mi ventili otišli pošto znam da je manje više uvek zvonio. Tek kad sam ga uradio prmetio sam promenu u zvuku.
Ja sam skoro namestio cev iz Gocema na jedan Imt, rekao bih da nista bucniji nije od fabrickog auspuha.
Drugar je pravio sebi od prohromske cevi fi60, bez icega unutra, vrhunski izgleda ali grmi kao m84, probija mozak...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh