MTZ Belarus

Au, čitam ovo i kažem sebi, da ti ne padne na pamet Aco da kupiš nekog Belorusa. Ovima treba 3-4 ruke da voze ovakav traktor.

Кажу да у Индији има идеалних руковалаца "Беларусом".
71LQ57qWfYL.SS700.jpg
 
Meni zec kornjača manje krči kad prebacujem bez kvacila 😂.

Elem ponovo mi napukla ona šina što spaja zvono i prednji trap.. Jel zna neko pošto su ona očajanja?
 
Kad je zameniš ili zavariš stavi ojačanje,to je flah koji to sve lepo povezuje,prednji trap-šasiju-zvono...stavlja se fabrički na modele sa većim tegovima...
Inače na šasiji ti je i ukucan broj,tako da ako menjaš nemoj bacati staru
 
Ma pukla je već i sa jedne i sa druge strane i ojačana sa flahom 10mm sa donje strane, ali samo oko mesta gde je puklo.. I sada je puklo na drugom mestu.
 
Bilo su 8000 din (obe travezne) kad sam ja kupovao, al' ima tome već 5-6 godina, možda i koja više...
 
Ako si mislio na mene - može, ja volim da imam razne korisne stvari u kompu, verovatno će kad tad trebati nešto rasklapati pa nek se nađe...
 
Kolega ako ti treba čuvam sliku sa dužinama šrafova gde koji idu fabrički sa ojačanjem pa mogu da ti pošaljem
Дај окачи то да свима буде доступно - ти сигурно нећеш имати неке користи да ту сличку чуваш за себе, али ни штете ако је објавиш да сви могу да је виде и искористе када за тим буду имали потребу.
 
slika-3.jpg


slika-2.jpg


slika-1.jpg


Evo ih, prvu sliku sam ja skicirao na brizinu kada sam montirao ojačanja

Šrafovi pod brojem 2 stežu sa jedne strane kutiju alata i tu je nemoguće stegnuti oba, a sa druge strane nosač boce kompresora, M16x 40 su dovoljne dužine i za mesto pod brojem 2, ne moraju da idu M16x50 .

Šrafove pod brojem 3 teško ćeš naći u dužini M16x32 dovoljni su M16x30 stim što bi trebale da se stave onda obične ravne platne umesto feder debelih platni .

Proveri šrafove kod tebe koji se trenutno nalaze pod brojem 1 u sredini ojačanja gde ih ide ukupno 4, pored njih su široke rupe na ojačanju za po dva šrafa koji se ne diraju, kod mene su fabrički već bili ostavljeni duži šrafovi.

Fabrički idu M16 šrafovi za ključ 22, ali te nisam uspeo da nadjem tako da ćeš morati standardne za ključ 24
 
Mozda je i bilo negde u temi, ali ne mogu da nadjem, uglavnom da li su novi belorusi bucniji u kabini od starijih? Ili se to meni cini subjektivno?
Ja kod mene u starom 821 opusteno slusam radio i pricam telefonom, nije kao u sobi, traktor je jel da, ali buka kao da je manja.
Kod kolege na istom traktoru novom , nema sanse da pricam telefonom.
Sad sam instalirao onu aplikaciju za merenje buke pa cu bas da vidim.
 
Mogu misliti jos ovi novi sa plasticnim tapacirunzima,instrument tablom...kao u plasticnoj kaci.
 
Nazad
Vrh