MTZ Belarus

Sad kad ste spomenuli zakljucavanje poluga da pitam i ja ne mogu rucku u kabini gurnuti do kraja i ne zakljucava.Nisam silio da ne slomim nesto.Golim okom od nazad ne vim nesto malo fali koji mm da skljocne ali nece.Na sta da obratim paznju? Hvala
 
Sad kad ste spomenuli zakljucavanje poluga da pitam i ja ne mogu rucku u kabini gurnuti do kraja i ne zakljucava.Nisam silio da ne slomim nesto.Golim okom od nazad ne vim nesto malo fali koji mm da skljocne ali nece.Na sta da obratim paznju? Hvala
Ako se dobro sećam, kod mene je poluga od ručke nalegala na crevo klipa, koje kad je pod pritiskom nije dozvoljavalo zaključavanje. To sam video kad sam skinuo sedište. Tad sam popustio crevo i zakrenuo ga u položaj da ne smeta.
 
Sto vise informacija olaksace mi,samo da znam moze li se probati bez majstora ili ne.Radila je bez problema sad u oranju nisam mogao da zakljucam.Nisam hteo siliti,nema od nazad nista za podesavanje?
 
Ne treba ti majstor pošto je mehanizam krajnje jednostavan. Ne tvrdim da je isti uzrok kao kod mene. Kad skineš sedište samo će ti se kazati.
 
Prenosi poluge hoce takodje da dobiju lufta.ja sam skinuo milimetar sa vrha onog zuba brusilicom gde je kacilo(krivo izliveno bilo) i vec par godina je ok.
 
Bokte koliko treba dugo da je taj traktor bio bez pranja da se tu nakupi zemlje ?,jos da bi ta rucica zaglavljivala,jbt tu treba biti desetak kg zemlje i ko zna sta vec,mozda i kokoska da nosi jaja u svom tom dzumbusu xd ....jel perete vi te masine nekad ili samo felne da komsije vidu kako je ''cista'' masina ?.
 
Кплега Аркадије ко мисли сад о прању по овом времену додуше сад је мало и попустило ,ал ман сад прања има каде ако није опран опраће се
 
E kolega tu si se zeznuo ako si mislio na mene ja sam hobi poljoprivrednik i skoro posle svakog posle ide puromat ,a ipak nesto zeza nase koke.Bas ta kandza mi nejasna.Da zeza od pocetka ali sad iznenada nece,krecem polako pa dokle stignem.Sad se menjaju ulja filteri pa polako zato skupljam informacije samo da ne primenim silu pa da napravim stetu
 
И код мене ове јесени сам исто приметио да неће више да зкључа нисам ни гледао шта се десило можда кад га оперем и проради
 
Probaj da skinete i klin koji ide na klipnjaci cilindra za podizanje, ako se malo zajeo navaris i obrusis, hoce i rupu da namesti elipsastu..svuda po malo lufta i nakupi se
 
Ide rucica lako ali pri kraju 1cm nece,gledacu sve polako .Iskren da budem ja po blatu i ne radim jedino ako me na putu uhvati kisa i to dva puta godisnje najvise,i sad su traktori oprani garazirani i pokriveni vojnickim cebetom.Hvala va na dobronamernim savetima valjda cu nesto ubosti
 
Bokte koliko treba dugo da je taj traktor bio bez pranja da se tu nakupi zemlje ?,jos da bi ta rucica zaglavljivala,jbt tu treba biti desetak kg zemlje i ko zna sta vec,mozda i kokoska da nosi jaja u svom tom dzumbusu xd ....jel perete vi te masine nekad ili samo felne da komsije vidu kako je ''cista'' masina ?.
Ccc na dva jutra oranja po blatu napuni sav prostor između rezervoara i kabine.
 
Jedne godine ,kada je mraz odpustio ,vraćao sam se kući pored kanala -Zemlja lepa ,žuta ,lepljiva ...Toliko je nagurao da sam morao jedan točak da skinem kako bih očistio.
 
Хоће и у припремању њиве ако се тера брже да набаци земље. Још ако се пар дана ради нагура је толико да ни вода не може лако да је испере.
 
Probajte da zatvorite taj luft između kabine i rezervoara (10-ak cm) sa parčetom pocinkovanog lima da vam ne ubaciva zemlju između rezervoara kod klipa, to se naročito dešava kad se ore (nagnut traktor), zemlja polako upada i ode ispod klipa i usled luftova u bolcnama hoće malo da ga izdigne i to je dovoljno da fali malo za zaključavanje hidraulika.
 
Te limove odavno koristim,ti si postavio slike davno bese ovde na forum prvi put i odma mi se svidela ideja.
 
Nazad
Vrh