MTZ Belarus

Naš 820 iz 2000-dite je došao sa gustim uljem ,verovatno 140.
Врло могуће.

У земљама екс-СССР се и данас користи густо трансмисионо уље вискозитета 140 које се зове "Нигрол", као што му име каже, било је црно и намењено за спороходне механизме, а у неко доба се појавило неко уље сличних, али мало модернијих карактеристика (типа додато којекаквих адитива и нас мало другачијој основи).
 
Što se tiče menjača na 1025 i 1221 i kretanja iz mesta moj 1221 iz 2002 godine u 1 brzini 4 rang nije sposoban ništa da povuče osim samog sebe, eventualno praznu zmajevku uz jači gas. Ta brzina je jednostavno prebrza za kretanje iz mesta. Zato nikad nije ni išao u transport to je radila 80-dvojka.
 
Само што ово није никакав "Беларус", већ ХТЗ из фабрике у Харкову. Ово је названо "Беларус" и фарбано у црвено због продаје у иностранству, баш како су продавали под истом марком "Владимирце" и Т-40-ке. Иначе су ове ХТЗ-ове најчешће фарбали у неку "раковичко" плаву нијансу.
 
Tacka tecenja kod ulje 85w-140 je do -12
Tako da ako se koristi traktor vise preko leta moze.
Ako se koristi i zimi(neka farma) onda bolje 80w-90
Evo primera u moj auto stalno dodajem po malo ulja jer ga trosi. Sad preko zime kad mu sipam JEDVA curi iz kante(10w-40)
Pa vi zamislite koliko je gusto 85-140 zimi 😃

Pa verujem da je gusto ali na početku.. Kasnije se ugreje... Ja kad sam recimo u oranju, posle sat dva kad već i menjac dobije neku radnu temperaturu imam osećaj ko da je voda u menjaču.. Ništa ne zaustavlja zupčanike kad stisnem kvačilo. A kad je hladan prvih 15minuta ide glatko ko u puter.
 
Što se tiče menjača na 1025 i 1221 i kretanja iz mesta moj 1221 iz 2002 godine u 1 brzini 4 rang nije sposoban ništa da povuče osim samog sebe, eventualno praznu zmajevku uz jači gas. Ta brzina je jednostavno prebrza za kretanje iz mesta. Zato nikad nije ni išao u transport to je radila 80-dvojka.
Znaci onda sto se tice menjaca bolje bi bilo 1021 ako hoću da bude i za teže radove i transport?
 
Само што ово није никакав "Беларус", већ ХТЗ из фабрике у Харкову. Ово је названо "Беларус" и фарбано у црвено због продаје у иностранству, баш како су продавали под истом марком "Владимирце" и Т-40-ке. Иначе су ове ХТЗ-ове најчешће фарбали у неку "раковичко" плаву нијансу.
Vladimirec i T40 se nisu pravili u Harkovu već , konkretno, Vladimirec u Vladimiru, Fabrika " Vladimirski Traktorski Zavod" - VTZ, a T40 u " Lipecki Traktorski Zavod " - LTZ...
HTZ je pravio svoju "verziju" Vladimireca, sa spuštenom haubom i još nekim razlikama i oznakom HTZ..
 
Meni se mnogo sviđa onaj vladimirac što je kao fendt iz 50-tih godina sa motorom i menjačom pozadi što priključke( prikolica, plug, spremač..) nosi napred.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
Vladimirec i T40 se nisu pravili u Harkovu već , konkretno, Vladimirec u Vladimiru, Fabrika " Vladimirski Traktorski Zavod" - VTZ, a T40 u " Lipecki Traktorski Zavod " - LTZ...
HTZ je pravio svoju "verziju" Vladimireca, sa spuštenom haubom i još nekim razlikama i oznakom HTZ..
Па нисам ни напис'о да су се "Владимирци" и... "Лип... Липец.... Липицанери" производили у Харкову, већ да су заједно са поменутом харковском 150-ком у совјетско доба у иностранству продавали под истом марком - "Беларус". Ено по "Јутјубу" видиш неке 'Мер'канце који се занимају којекаквим, назови, "Беларусима" из '80-их, а онда видиш да су то 25-це и 40-ке.

Meni se mnogo sviđa onaj vladimirac što je kao fendt iz 50-tih godina sa motorom i menjačom pozadi što priključke( prikolica, plug, spremač..) nosi napred.
Ено Белоруси пре неку годину терали пи сајмовима "римејк" тог Т-16.

 
Врло могуће.

У земљама екс-СССР се и данас користи густо трансмисионо уље вискозитета 140 које се зове "Нигрол", као што му име каже, било је црно и намењено за спороходне механизме, а у неко доба се појавило неко уље сличних, али мало модернијих карактеристика (типа додато којекаквих адитива и нас мало другачијој основи).
Ovo nije crno nego, "zdravo", tamno-braon
 
Опет ни то не оповргава то што си написао, да је уље у мењачу твог трактора неко вискозитета 140, било да је оригинални црни "Нигрол" или нека његова савремена замена.
 
Da napišem nešto, što se tiče plastičnih maski i kontrolnih tabli ništa ne škripuće i tandrče (zasad a ima dve godine i 1070mč) jedino ima na par mesta da je počela farba da se ljušti i moja preporuka je da ipak bolje uzmite sa metalnom maskom, nije da je plastika loša nego je nekako tanka i savitljiva jako ali nepuca zasad nigde, inače u pitanju je 892, što se tiče buke malo je bučniji od 820 stim da je 820 poprilično tih (valda sam ga ubo) kao i prvi model iz 2003 dok iz 2010 je bio bučniji. Doduše dosta ima uticaj na buku kako je paljenje namešteno, menjač odrađen i diferencijal, tačno hoće da se u nekim brzinama čuje neki zvuk koji ume da iritira, ulje obavezno sae 90 ili 85-140 u menjač i bočne reduktore, meni je 892 došao sa nekim redkim uljem u menjaču a 820 sa 85-140 i insistiro sam da se zamene i zamenili su ga i odmah manja buka i lakše menjač ide.Probajte i da skinete zadnji zaštitni lim (do menjača) sa kardana prednje vuče pa u transportu i slobodnoj vožnji po asvaltu vidite da li će se malo buka smanjiti, ja sam primetio razliku, ne znam zašto se bar te kabine malo bolje ne izoluju od buke bio bi to pristojan traktor.
 
Па нисам ни напис'о да су се "Владимирци" и... "Лип... Липец.... Липицанери" производили у Харкову, већ да су заједно са поменутом харковском 150-ком у совјетско доба у иностранству продавали под истом марком - "Беларус". Ено по "Јутјубу" видиш неке 'Мер'канце који се занимају којекаквим, назови, "Беларусима" из '80-их, а онда видиш да су то 25-це и 40-ке.


Ено Белоруси пре неку годину терали пи сајмовима "римејк" тог Т-16.

Opet griješiš...
Nisu T-25-ce nikada išle u Ameriku (USA), osim na Kubu i Južnu Ameriku..
Za Američko tržište se pravio " poseban Vladimirec" i išao u izvoz u Ameriku pod robnom markom Belarus , i to je bio traktor sa 3 cilindra (vazdušno hlađenje), i standardno i obavezno s prednjom vučom...
Oznaka je bila T-30, samo sličan T-25-ci......
 
Кажеш три цилиндра, ваздуша, предња вуча?

Упиши у поље за претрагу "Јутјуба" термин Belarus 250AS и наћићеш гомилу снимака трактора двоцилиндраша без предње вуче којима се занимају неки северноамериканци. Неки на боковима хаубе имају утиснуто оно "Владимирец", а неки немају (моја претпоставака да су то они из ХТЗ-а)
 
Nazad
Vrh