MTZ Belarus

15 do 20 minuta

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Ako je grejac bez aktivne cirkulacije vode,to je nedovoljno,ni blizu.Ja ostavljam da greje barem pola sata,pa i do sat vremena skoro,tj kad gde je izduvna grana blok bude vruc na dodir onda iskljucujem.Poenta tog grejaca je da digne temperaturu bloka bar na 50-ak c,nije samo da lakse upali motor nego i da bude odma na nekoj blize radnoj temperaturi,puno bolje po motor.
 
Postoji ruski grejač bez cirkulacione pumpe?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Ruski ?.Ja mislim na ove sto se kupe po oglasima,svi sto idu na bloku koliko znam su bez te pumpe,kod mene na traktoru je isto takav,nema cirkulacije.To je onaj sa oglasa sto ga prave u Madjarskoj.
 
Fabrički grejač bloka na praktično svemu što sam do sad video je uglavnom ugradjen umesto čepa na bloku i relativno je male snage, reda 300-400W, dok su ovi nabudzeni sa pumpom za cirkulaciju i grejačem od bojlera od 2000 W. Fabrički grejač sporije zagreva ali ne treba mu termostat jer zbog male snage teško da ikad može da pregreje motor, i ne treba mu pumpa jer je već uronjen direktno u blok motora.
 
@Petar97 Nema Belarus fabricki grejac bloka,to sto se ugradjuje kod njega na blok je sve oko 1-2kw snage,bez aktivne cirkulacije,ima termostat naravno.
 
Da li 1025.2 i 1025.3 imaju potpuno identičan mjenjač ili ima neke razlike i da li 1025.3 ima problema sa proklizivanjem kardana kao ovi manji?
 
Da li 1025.2 i 1025.3 imaju potpuno identičan mjenjač ili ima neke razlike i da li 1025.3 ima problema sa proklizivanjem kardana kao ovi manji?
Menjac je isti.
Ako mislite na zadnji izvod kardana zavisi od godišta da li je isti ili ne kao na manjim modelima.
A sto se proklizavanja tice ni jedan nema problem sa proklizavanjem kad se pravilno uradi.
 
Brzine jesu reduktor nije,ujedno to mu je i najveća mana ako ce ici u transport,mora covek da se uhoda i navikne.
Nemamo mi taj luksuz "ako će ići u transport". Svi moraju sve da rade! Ako ne može da krene iz brzih krenuće iz sporih! Ja od kada sam naucio da vozim rusa (sa mojih 15 god), UVEK sa teretom (dve zmajevke) krećem 3.brzinom pa na gore. U životu mu nisam zasmrdeo lamelu na taj način.
 
Nemamo mi taj luksuz "ako će ići u transport". Svi moraju sve da rade! Ako ne može da krene iz brzih krenuće iz sporih! Ja od kada sam naucio da vozim rusa (sa mojih 15 god), UVEK sa teretom (dve zmajevke) krećem 3.brzinom pa na gore. U životu mu nisam zasmrdeo lamelu na taj način.
Postoje manja gazdinstva gde je jedan 1025 traktor za "teske" poslove a prevoz i sitnije poslove rade manji traktri,u tom smislu sam mislio da mozda ne ide u transport.
Idu ti 16/4 menjaci u transport samo zvoni al jbg jesu nezgodni dok se malo ne navikne.
 
Nazad
Vrh