MTZ Belarus

Ovo sto su mnogi uradili je klasika.
Usisna grana.
Filter vazduha da se prepravi.
Izduvna grana.
Sam turbo.
Dovod i povrat ulja iz turba.
Dizne.
Dodaje se deo na pvp,znači mora kod bosiste.
Ako je loš motor zamene se i sklopovi.
Ako je motor dobar ćutiš i vozis dok ne crkne pa onda zamenis sklopove.
Ne bi bilo zgoreg promeniti i propeler na 11 pera.
Cena zavisi od delova,ima gomila varijanti tako i cena.
А радилица иста или иде друга?
 
Кад се то уради мора да иде ко мећава.Мени би то одг због брегова орања тањирања.Прикључци исти само више снаге мотора.
Упознао сам лика из Малог Иђоша што је имао 82 на коју је убацио турбо. Њему пукла била радилица и кад је хтео да уради генералу кум га убеди да га набуџе. Тај трактор је лакше вукао 757 три бразде од 892 са истим плугом. За не поверовати али сам био сведок том орању 892 му се није питао, дубина захват све исто ова 82 буџена му бежала добрано у бразди. Делове је све био узимао у АП.
 
Jel ga preporucujes za 3 brazde, 3.7 spremac i 4.5 polutesku?
Za plug i spremac da...stim sto smo mi na spremac dodali jos 4 s opruge,tako da je sad oko 4 metra.za drljacu ne znam,nisam je vukao sa njim.ali sam npr vukao satexov gruber brzinu sporije nego oranje.jedino ga je nosio na knap.poluge su im kriticne.
 
Ne treba za ekstemne poslove i nece biti uskoro,ide plavi ali imam zelju da ga savuvam pa kad bude neka normalna godina da zamenim 820 za polovan 1025 da se uvek probrati.
Nesto ne verujem jedan iz sela je uzeo 892 i malo otvorili pumpu i kazu sad je to 105ica, mozda ima 105ks ali bar mislim da bi 10tica trebao biti malo tezi,malo jaci menjac,veci klip hidraulika ...
 
@North ARMY kakva 4.5m samo 6,6 polu teška
b233b5c43dee64e26f8a4d99a934e292.jpg
f55c181c38eed2292c463fe09be68120.jpg


Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 
Lamela na 820 se u najgorem slučaju prepravi tj stavi luk i zdravo.
Kad su počela kvacila na 1021 da crkavaju,to kavacilo je rasterecenije nego na 1025.
Oduvek.i ovo tvrdim iz bar 4 izvora,sto od vlasnika tih traktora-sto od majstora koji su takve traktore radili.892 se jos nekako provlaci sa jednom lamelom i to je to.
 
Volim da uzivam u luksuzu ispravne masine i bolje mi sat duze na njivi,kanta goriva vise danas nego stalno da strepim kad ce nesto puci,otpasti i sta ce se raspasti. 😁🍻
Ima to godina bio kod clana Marko iz Gajdobre tad i video prvi put 1021 novi tip, kaze sve super ali majstori uhodani poore da li 100-200kj sat vremena nova lamela i gas. Da ne lazem u njegovo ime mozda cak i preventivno kad ima vremena zameni.
 
Oduvek.i ovo tvrdim iz bar 4 izvora,sto od vlasnika tih traktora-sto od majstora koji su takve traktore radili.892 se jos nekako provlaci sa jednom lamelom i to je to.
Evo i ja tvrdim sa sigurno 25,30 1021 traktra na održavanju da nikakav problem sa kvacilom nemaju.
Kvacilo na 892 i na 1021 je glupo porediti jer ta dva traktra veze sa vezom nemaju,1021 je daleko rastereceniji traktor od 892.
 
Verovao ili ne ovaj ide godinama u ovoj kombinaciji bez ikakvih problema.
Zadnji put kad je nešto cacakano na njemu mislim da je imao oko 7000 sati i sem kvacila dva puta ništa više nije dirano na njemu.

Volim da uzivam u luksuzu ispravne masine i bolje mi sat duze na njivi,kanta goriva vise danas nego stalno da strepim kad ce nesto puci,otpasti i sta ce se raspasti. 😁🍻
Ima to godina bio kod clana Marko iz Gajdobre tad i video prvi put 1021 novi tip, kaze sve super ali majstori uhodani poore da li 100-200kj sat vremena nova lamela i gas. Da ne lazem u njegovo ime mozda cak i preventivno kad ima vremena zameni.
 
Pa nije loša ideja motor od 1025 dobar kompletan nema šanse naći bez jedno 3 somica a ovo drugo uradiš za pola od toga.
A kakva bi bila ideja da se 892 konvertuje u 820 što se tiče menjača...koliko ja kapiram razlika je u reduktoru zec-kornjača,pa se pitam da li bi bilo izvodljivo "usporiti" menjač na 892,tako bi se dobio 820 sa turbo motorom, što je po meni kao i gruntu odlična kombinacija...
 
A kakva bi bila ideja da se 892 konvertuje u 820 što se tiče menjača...koliko ja kapiram razlika je u reduktoru zec-kornjača,pa se pitam da li bi bilo izvodljivo "usporiti" menjač na 892,tako bi se dobio 820 sa turbo motorom, što je po meni kao i gruntu odlična kombinacija...
Vrlo lako je prepraviti 892 da ima reduktor kao 820 ali problem bi možda bio topspeed te mašine.
892 se na punom gasu vrti na 1800 obrtaja a 820 na 2200.
 
Imala je i firma u blizini 5 komada 1021...jeste da u firmi tera i kurta i murta,ali po recima majstora lamele su menjane svake godine...i tako u krug.
Licno meni je ok taj 1021,mislio sam da ga uzmemo (+klima) za prskanje,ima lepu podiznu moc,a tu se kvacilo vrv ne bi tako brzo spaljivalo...medjutim doslo je neplanski nesto drugo...
 
Nazad
Vrh