MTZ Belarus

Kako to mislis otisao dihtung na usisnoj grani pa duvao na iber, ne kapiram kako to moze
Na mestu gde se ususna grana spaja sa glavom jedan dihtung deli poklopac ventila i samu granu,motor je turbo i izbio je parcence dihtunga izemdju usisa i ventila I tuda je gurao vazduh na iber.
Majstor nije provalio o čemu se radi i rasturio je ceo motor,uključujući klipove hilzne i sve ostalo pre nego što je skontao sta se dešavalo.
 
Meni na slici ta hilzna iznutra izgleda kao zaribana...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
A sta je tu mogao traktorista da ucini?
Puklo jbg da je valjalo ne bi puklo!!



Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
Tebe sam citirao ali ne odnosi se na tebe.
Nije mu traktorista presudio.... Samo što kad sam ja pisao da je kvalitet zero, onda je bilo da je do traktorista koji ne znaju da voze. Sad je ipak do kvaliteta...
Nebojša, ta hilzna je bila napuknuta i pre. Nije odjedared pukla. Imao sam ovakav slučaj na 1025. A imao sam i na Rakovici 65 kao i davnih dana nešto vrlo slično na Fiat Arđenti i na Renou 4 i ne vidi se lako pukotina pa se greška lako potkrade jer niko ne očekuje da je hilzna pukla. Pogotovo ne mokra.
 
Poslednja izmena:
Мислим да је тешко то могло бити од пре и да се није видело. Нама је на 52 супер била пукла хилзна и стално је дувао у водени простор и то је пукотина била око 1цм. А најгоре је било кад постигне радну температуру.
 
O, još kako je bilo od pre. A ta pukotina na tvojoj 52-ci je bila 1cm ali okom vidljiva a ustvari je bila bar 3cm.
Ma samo kad hilzna nije sišla dole da je dohvati klipnjača, onda bi bila igranka.
 
Tebe sam citirao ali ne odnosi se na tebe.
Nije mu traktorista presudio.... Samo što kad sam ja pisao da je kvalitet zero, onda je bilo da je do traktorista koji ne znaju da voze. Sad je ipak do kvaliteta...
Nebojša, ta hilzna je bila napuknuta i pre. Nije odjedared pukla. Imao sam ovakav slučaj na 1025. A imao sam i na Rakovici 65 kao i davnih dana nešto vrlo slično na Fiat Arđenti i na Renou 4 i ne vidi se lako pukotina pa se greška lako potkrade jer niko ne očekuje da je hilzna pukla. Pogotovo ne mokra.
Tesko da je imala i mikrofrakturu na sebi.
Bilo kakvo i koliko oštećenje hilzne kod rusa se automatski pokaže u hladnjaku.
Ovaj traktor je radio kao sat,znači nikakav pokazatelj bilo kakvog kvara i oštećenja nije imao.
Vraćao se sa njive i samo u sekundi napravio gejzir na hladnjaku i auspuhu.
I plus sto se na samoj pukotini ne vidi da je negde bila porozna ili da je već ranije bila pukla,što bi narod rekao pukla na zdravo.
 
Hilzna je od takvog materijala da se ne vidi pukotina. Veruj mi isto tako sam prošao na tom jednom 1025. Simptomi su bili jedva vidljivi. Skinem glavu, odradim sve kad ono simptomi postali očigledniji. Ajd reko da ga malo proturiram, da se izvazdušira kabinski radijator, i onda mi napravi ka bum! U momentu je grunuo antifriz kroz sve moguće otvore koji postoje na motoru. Izduvnu granu i turbo, hladnjak, a koliko se sećam i na iber i na usisnu. Rastavim ponovo kad ono hilzna pukla isto ovako, a pri prvom rastavljanju se nije videlo.
Drale, blok je cilindričan.
 
Hilzna je od takvog materijala da se ne vidi pukotina. Veruj mi isto tako sam prošao na tom jednom 1025. Simptomi su bili jedva vidljivi. Skinem glavu, odradim sve kad ono simptomi postali očigledniji. Ajd reko da ga malo proturiram, da se izvazdušira kabinski radijator, i onda mi napravi ka bum! U momentu je grunuo antifriz kroz sve moguće otvore koji postoje na motoru. Izduvnu granu i turbo, hladnjak, a koliko se sećam i na iber i na usisnu. Rastavim ponovo kad ono hilzna pukla isto ovako, a pri prvom rastavljanju se nije videlo.
Drale, blok je cilindričan.
Upravo o tome se i radi,nije bilo simptoma,ni malih ni velikih ni nikakvih apsolutno.
Kad je traktor sklopljen lično sam ga upalio,probao,proverio hladnjak tj vodu itd itd.
Hilzna je pukla u sekundi i to bez ikakvog opterećenja dok je traktor isao solo putem.
Ali NO (što bi Sale rekao) evo upravo nosim klipnjace i glave u Radosavljevic da vidim da nije još neki cirkus usput napravio jer su svi cilindri bili puni vode.
 
Možda nije bilo simptoma, a možda su bili jedva primetni.... Blago puštanje kompresije u sistem može biti teško uočljivo, al ajd nebitno. Ali hilzna je bila napuknuta sigurno jer se ne bi tako odjednom odvojila. Ne može klip sa karikama da pokida hilznu koja nije bila napuknuta.
 
За 1025.3 знам какав је мењач. Које је разлика наспрам 1021,распоред брзина,категорије?Нисам никад седео нити пробао 1021.
Raspored nije neki za njivu jer nema mnogo radnih brzina.Imaš na netu šemu brzina i koliko u svakoj ide pa pogledaš.Ali za transport je bolji jer nema opsege kao 1025,može da se šalta bolje sa teretom.
 
Nebo ajde nam objasni ako imaš kade šta se sve menja i dodaje na 820 prlikom ugradnje turbine i koliko odprilke koštaju delovi za tu zajebanciju.
 
Nazad
Vrh