MTZ Belarus

Nebojša remontovan menjač na 1021-1025 izgura 10,000rs? Kako onda fabrički ne izgura toliko?
Menjac na 1021 i menjac na 1025 nisu isti,ni slični.
Ja sam pisao za 1025,taj menjac kao što sam već pisao gura koliko hoćete samo uz relativno normalno korišćenje i redovno održavanje.
Na 1021 ne može da izgura te sate,obično tu negde na 5,6 naprave problem.
 
Menjac na 1021 i menjac na 1025 nisu isti,ni slični.
Ja sam pisao za 1025,taj menjac kao što sam već pisao gura koliko hoćete samo uz relativno normalno korišćenje i redovno održavanje.
Na 1021 ne može da izgura te sate,obično tu negde na 5,6 naprave problem.
Šta podrazumeva redovno održavanje? Zamena ulja,još nešto?
 
Maticu jako jako mali procenat je u pitanju.
Mnogo je više onih kojima je glavna rečenica majstore pusti to rus je to.
Pa ja ni sam ne znam koliko sam puta sipao "novo ulje" koje je komšija ispustio iz JD u menjace i hidrauliku.
Dok sam bio malo mladji pokušavao sam da objasnim ljudima al sam video da to uglavnom ne vredi pa sam bukvalno odustao,vezem konja gde gazda kaže i gotovo.
 
То и јесте чар Матићу код Руса не одржаваш а он иде па за нужду и са зејтином,прерађеном уљем,петролејом итд о чему Западњаци могу да сањају🤣🤣🤣🤣
 
Idu i zapadnjaci tako kod većine ako ćeš da mi veruješ.Filteri se potope u benzin i dobro isperu a ulje procedi dvaput da bude čistije. 😂
 
На Дунаву једне године вуку дрва са т50 и стала хидраулика каже лик шта ћемо сад овај му даје канту иди каже донеси воде из Дунава овај донесе и сипа хидраулика сецка и подиже некако потезнице ми плачемо од смеха клинци били.А прерађено уље то је било само дај....
 
Dajem jednom drugaru ulje koje ispustim iz Deutza da sipa u Rusa, samo strogo vodim računa da se ne natruni slučajno jet ga on svakako ne procedi. 😂 Kada je čuo da ću mu dati 80 l ulja, ja sam od onda veoma velik u njegovim očima. 😂
Sveti Marko Mihaljevački....😁
Brena je brena,al 80l su 80l...bajo moj...
Da je neko sae 30 i ja bi se obradovao...
 
Ne bi sa se hvalim time ali moji traktori ako dobiju novo ulje u motor i kupanje jednom godišnje i to im je što im je od održavanja...
 
@sremac84 UTTO 15w40 ulje.Lepo žuto ali prešlo 1.000 r.č i mora napolje.Mogu samo da zamislim koliko je išlo ono pre njega što je stiglo sa traktorom a beše crno k'o ugalj.Biće na jesen opet jedna tura, tada spada na red zamena.
 
Generalizacija... ako sam kupio novog rusa naravno da cu ga cuvati kao malo vode na dlanu! Za bolje nemas pa je logicno da ces ovome posvetiti max paznje da bi te sluzio bez problema. Moj rus 82 je 2002 godiste, svake sezone dobije novo ulje u motor i filter , kontrolise se ulje u elementima prednje vuce, ulje u menjacu se redovno menja. Ima 3700 sati oranja i spremanja i bolji je od nekih novih traktora. Curi on ponegde ali ga cuvam jer mi bolje ne treba ...
 
Nazad
Vrh