MTZ Belarus

Koga struja nije zezala, taj ne zna sta su muke


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Ne bi trebalo ništa da se desi kad isključis sklopku za masu... Naprotiv sve treba da radi normalno.
 
Evo sad sto sam radio pod svetlima radi normalno sve,nije zmirkalo vise na leru kao juce ...izgleda tu ima negde neki los kontakt i to mi pravi problem ponekad.
Jutros kad sam upalio traktor,upalio sam svetla,isto na ler gas nikakav problem,sve sija normalno.
 
Мени нпр није радило кратко светло,леви мигавац,сирена...Проблем био у ручици мигаваца тј контакти кородорали.Скинуо све очистио их ставио товатне масти и све прорадило.
 
Jel ko izmestao razvodnik hidraulika nazad na kabinu? Vidim da neki rusi to rade.
Gledam kako bih nakacio neki elektro motor na tu komandu pa da namestim na dzojstik na struju dizanje i spustanje

Ovde kad je na sred traktora nema mesta za budzevine

Sent from my DCO-LX9 using Tapatalk
 
Pa šta će ti elektromotor?
Potreban je razvodnik sa elektroventilima i taj džojstik ili neki tasteri.
Ima tu malo razlike u odnosu na ručno aktiviranje kao što je postepeno uključivanje ili reagovanje..

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
 
A gde naci razvodnik koji ima i 3 polozaja? Gore dole i plivajuci.
Arduinom bi dozirao dizanje i spustanje , tj generisao pwm cak i potenciometar bi ubacio za brzinu dizanja , da sve mogu stelovati.

Eventualno mi treba sa dva izvoda , za klip i za jednu uticnicu za prikolicu

Mozda bi mogao i samo dizanje i plivajuci, prinudni retko kad i koristim

Sent from my DCO-LX9 using Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Na razne gluposti sam nailazio al na ovakvu još nisam.
50a64e28529e91457f3e72ce3cfd1932.jpg
ae5cb3e90f1fe372eb77945bf82a63ff.jpg
f6b9cfb254b596609736d96504f23ea9.jpg


Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 
Pojma nemam,ništa mi jasno nije.
Motor od 1221,ima 1800,treći put se otvara.
Prvi put je duvao na iber kao lud,neki majstor je rasturio motor koji nije imao ni 1000 sati u parcice da vi tek onda ukapirao da je pukao dihtung na usisnoj grani pa zbog toga duvao na iber kao lud.
Vratili su sve staro nazad,posle 500,600 sati je produvao dihtung glave (nisu poravnali glave).
Odem ja pre par dana,zamenim duhtung,sredim glave,dizne,sve cakum pakum.
Traktor radio tri dana bez greške i onda u sekundi počeo da tera vodu iz hladnjaka i da je gura na auspuh.
Otvorimo ga kad ima šta i da se vidi.
Koji mu se djavo desio pitaj boga miloga.
 
Pojma nemam,ništa mi jasno nije.
Motor od 1221,ima 1800,treći put se otvara.
Prvi put je duvao na iber kao lud,neki majstor je rasturio motor koji nije imao ni 1000 sati u parcice da vi tek onda ukapirao da je pukao dihtung na usisnoj grani pa zbog toga duvao na iber kao lud.
Vratili su sve staro nazad,posle 500,600 sati je produvao dihtung glave (nisu poravnali glave).
Odem ja pre par dana,zamenim duhtung,sredim glave,dizne,sve cakum pakum.
Traktor radio tri dana bez greške i onda u sekundi počeo da tera vodu iz hladnjaka i da je gura na auspuh.
Otvorimo ga kad ima šta i da se vidi.
Koji mu se djavo desio pitaj boga miloga.
Kako to mislis otisao dihtung na usisnoj grani pa duvao na iber, ne kapiram kako to moze
 
Nazad
Vrh