MTZ Belarus

Mjerio sa laserom glavu di je zašarafljen analogni termometar da vidim jel on laže i nije lagao. Temperaturu bloka kod svakog cilindra nisam mjerio.

Šta se kod tebe dogodilo i na kojem tvom rusu, 820 ili na većem 892? Ako nećeš javno pisat, pošalji PP.

@dusanboss : Glava skidana, poravnana, provjerena, stavljeni novi ventili. Cilindri uredni ko i klipovi i karike.
Sa "laserskim" ili tocnije infracrvenim termometrom mozes da utvrdis temperaturu 1 i 4 cilindra odnosno razliku ako postoji, losa vodena pumpa , remen proklizava na pumpi ili spaneru koji kod njih isto nije najbolje rijesen , los remen, ali tu postoji i razlika jer prvi dobija i nesto malo hladnja direktno sa ventilatora.
Neki motori , ne znaci za tvoj ako nema termostat nema dobru cirkulaciju prema daljim cilindrima od pumpe , mislim da ima uticaj kod 1221 , voda ide najmanjim otporom prema hladnjaku.

Prljavi hladnjak , najbolje skinuti , natopiti u "kadi" i to nekoliko dana i isprati onda peracem , izadje nekad jako puno prljavstine iz saca.
Ako je rijedak hladnjak to i ne pomaze puno jer je razlog zagrijavanja drugi. Kazes da to kod tebe nije slucaj.

Los deflektor ili los polozaj ventilatora u deflektoru , strujanje kroz hladnjak lose. Opstrukcija strujanja od naprijed prema hladnjaku.
Hladnjak od dolje prema trapu nije zatvoren jako brzo uvlaci prljavstinu u hladnjak koji dizu kotaci.

Kamenac u hladnjaku.

Da li je pretubrizgavanje dobro , pre kasno ili pre rano ima veliki uticaj takodje. Provjeriti na kapilaru i polozaj radilice da li odgovara onom sto proizvodjac preporucuje , nemoj gledati polozaj pumpe u slicevima na prirubnici jer to kod njih bas i nema veze , slucaj kod mene.

Zadnje bih gledao ventilator sa vise pera , iako se vecina ne bi slozila.

Kad bih mjenjao hladnjak na rusu prvo bih gledao donore na nekog raskodovanog đondira , imaju velike hladnjake u poredjenju sa rusima iste snage i dobro namjesten deflektor-ventilator, normalno neki rashodovan i ispravan(otpad) , ne kupovinu novog.
 
Mjerio sa laserom glavu di je zašarafljen analogni termometar da vidim jel on laže i nije lagao. Temperaturu bloka kod svakog cilindra nisam mjerio.

Šta se kod tebe dogodilo i na kojem tvom rusu, 820 ili na većem 892? Ako nećeš javno pisat, pošalji PP.

@dusanboss : Glava skidana, poravnana, provjerena, stavljeni novi ventili. Cilindri uredni ko i klipovi i karike.
Na starijem 820 je hteo čim pređe 85 stepeni (u punom opterećenju) da izbaciva tečnost iz hladnjaka na preliv, motor zdrav, menjan dihtung glave, hidrotest dobar, pa smo merili spolja tim laserskim meračem i na trećem cilindru je temperatura bila veća za 10-12c u odnosu na ostale a ostali su bili u 1-2 stepena razlike.Predpostavljam da je negde napukla hilzna pa kad se ugreje on duva kompresiju, u međuvremenu su oba zamenjena za nove i onaj drugi (stari) i ovi novi se nikad nisu grejali a bilo napolju 0c a bilo 40c, ponaročito 892 pošto ima 6 peraja u odnosu na 820 koji ima 4.
 
Rekao bi da ce i dalje da baca blato na stepenike pa i nije neka vajda od njega ...eventualno ne na ovaj najvislji ali ostala dva sigurno ...
Bas danas sam razmisljao kako da resim taj problem.
 
Malo večerašnje zanimacije.
1df8668842b384391bb01d43d571147c.jpg


Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 
Na starijem 820 je hteo čim pređe 85 stepeni (u punom opterećenju) da izbaciva tečnost iz hladnjaka na preliv, motor zdrav, menjan dihtung glave, hidrotest dobar, pa smo merili spolja tim laserskim meračem i na trećem cilindru je temperatura bila veća za 10-12c u odnosu na ostale a ostali su bili u 1-2 stepena razlike.Predpostavljam da je negde napukla hilzna pa kad se ugreje on duva kompresiju, u međuvremenu su oba zamenjena za nove i onaj drugi (stari) i ovi novi se nikad nisu grejali a bilo napolju 0c a bilo 40c, ponaročito 892 pošto ima 6 peraja u odnosu na 820 koji ima 4.

Stigao kod tebe sa tim ventilatorom? Jel imaš klimu na njemu?
 
Можда кројењем оних транспортних трака од импрегниране гуме?
Pa to sam I ja mislio ali to ne bi ni na sta licilo...

Za ovih 6 godina nije mi se desilo da mi je rus stao ili da nije hteo da upali... Tako da mislim da ako nije previse upregnut onda ce I da traje.
 
Drugari treba mi uljudan za kucu 552 ili 82 siroka kabina ako neko zna gde ima neka javi

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Drugari treba mi uljudan za kucu 552 ili 82 siroka kabina ako neko zna gde ima neka javi

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
Biće na prodaju moj 552 u skorije vreme, ako ti nije hitno. Moram prvo osposobiti 1025 da ga zameni da radi (međuredne) površinske poslove, da nabavim uske gume i utovarivač.
643ceab8e900afcdb739372c73a3834e.jpg
a9cff90f6d6ab0bcbeb5607f074bb0c5.jpg
6bfbd5da53c04d54da330bbd0ea563ec.jpg


Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
 
Gde je ovaj bio kad sam ja tražio 552
Obišao sve i svašta, i jako teško je naći redovan traktor za normalne novce. Mene će ovaj moj 552 izaći na kraju oko 7000e... ali se nadam da sam miran jedno vreme sa traktorom

Послато са SM-A528B помоћу Тапатока
 
Moraju da se obiđu svi iz oglasa pa posle polako da se sumira i vaga koji je najbolji.
Ja garantujem da nema bolji od ovog 552 i ako postoji izuzetak sigurno se ne prodaju za 5000-6000e, uglavnom su svi uzeti sa licitacija i našminkani.

Послато са M2101K6G помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh