MTZ Belarus

Imam tvoj broj, bit ću slobodan javit se.
U videu je taj rus izračunao da nema razlike u površini krilaca između plastičnog 8'pera i metalnog 6 pera. U kuteve pera tip nije ulazio. Pogledaj video.
 
Pozovi slobodno ako bude potrebe.
Sto se površina i uglova tice svaka cast na računu, nije mi nikad ni palo na pamet da probam da računam tako nesto al iz prakse znam sigurno da postoji razlika u količini vazduha koja prolazi kroz hladnjak sigurno jer se bukvalno oseti razlika kad samo stojiš pored traktra.
 
Možda da probaš da iskopaš tekst iz časopisa sa slike, možda bi se našao podatak ili neki kontakt. Ako nisam nešto prezupčio, mislim da je bio i neki video, znam da su Poljaci u pitanju ali sad se stvarno ne sećam, a dosta toga što sam skidao sa neta mi je propalo sa starim kompom. A neko vreme sam baš intezivno pretraživao na internetu pojam EHR MTZ, ali više na ruskom. Međutim slaba vajda, Rusi se sa tim nisu bakćali, na sve što sam naletio su bili Poljaci u pitanju. E sad, ima tu već par godina, možda bi sad trebalo ponoviti pretragu...
 

Iskopah, tako sam i ja mislio praviti ali odustao jer meni ne pije vode.
Pretpostavljam da se kaci na razvodnik, ali ovo bi ok radilo da ide npr na imt-a ali na rusa bar mog ne. Ovo nema neutralni polozaj.

Ne znam kako pozicioni hidraulik radi na rusu.Nisam nikad video.
Ja imam one tri palije napred
Mozda je za pozicioni pravljeno.

Sent from my DCO-LX9 using Tapatalk
 
Pozovi slobodno ako bude potrebe.
Sto se površina i uglova tice svaka cast na računu, nije mi nikad ni palo na pamet da probam da računam tako nesto al iz prakse znam sigurno da postoji razlika u količini vazduha koja prolazi kroz hladnjak sigurno jer se bukvalno oseti razlika kad samo stojiš pored traktra.
Da, to sam i sam skužio kad smo nakon ventilatora sa 6 pera stavili ovaj sa 8.
 
Da, kinez ide van.
Gledao propeler sa 11 pera i nisam ga uzeo jer mi se čini da bi ispuhivanje hladnjaka postala noćna mora (puno pera, malo mjesta), a i jedan član mi je rekao da je probao na 1221 stavit 11 pera i da nije vidio neku razliku u odnosu na 8 pera. Dakle samo čuo, nisam probao.
Zašto je pojačavanje snage pod znakom pitanja? Reglažu pumpe i dizni odradio Krivokuća i smatram da je odradio odlično.
Nisam majstor niti sam ikad zakretao paljenje na rusu, al znam di se to radi, al ne znam kako. Jel ima smisla (naravno, ako želiš)da objasniš?
Sa tvorničkih 1800 dignut na 2050 o/min (ima tegove na radilici), al ga u radu ne teram preko cca 1700 o/min. To je režim koji mu "fino leži". Ne volim da motor u radu vrišti. Na cesti ga znam poterat do ibera da se malo "pročisti". ;)
Ispuhavanje nije noćna mora, ali zato zamena kajša nije baš prijatna. Ja sam prešao sa 6 na 11 peraja ali ne mogu da pričam o razlici jer je problem oko grejanja bio druge prirode. Videću na leto kad ga malo iztestiram i proverim tačnost termometra. Pretpostavljam da temperatura tečnosti u bloku (gde je senzor) i u hladnjaku nije baš ista?

Inače Bećar meni uopšte nije čudnio što tvoj traktor pomalo greje kad je toplo. Imaj u vidu da je to traktor i sistem za hladjenje namenjen za 80 Ks.
Kod tebe je fabrički dignuto za 10 i majstor još za 10. To je više od 20% povećanja snage! Pri tom oko hladjenja nije radjeno ništa šta više stavljen lošiji hladnjak. Čudno bi milo da ne greje. Onaj veći hadnjak (orginal) + dodatni ventilator ispred bi trebalo da ti reše problem.
@Bećarina pusta
Ne kažem ja da se tvoj traktor ne greje ili bilo koji drugi nego kazem da ako se lupam 10%njih greje a 90 ne greje onda kod ovih prvih mora postojati razlog grejanja.
Razmišljam nešto, ko što sam napiso 92. je malo nabužena 82, ista kubikaža, isto hladjenje , a 10% više snage. Mozda tu ima malo i do vozača, do veličine priključne mašine, težine zemlje... Mozda je i normalno da ponekad digne temp ako je napolje 30C°, a neko ga prži na maksimum snage?
Buni me post nekog člana ovde koji je napiso da nemože da ga natera preko 80C° čak i kad se trudi. Zaboravio sam da li je pisao o 82 ili 92.
 
Poslednja izmena:
Da, u pravu si, ali grijao se i prije dizanja snage. No nema veze, dobit će novi hladnjak i vjerojatno veći.

Šta je kod tebe bio problem?
 
Vidi ko ima onaj laserski merač temperature i kad budeš nešto radio i ugrejao traktor na radnu temperaturu izmeri sa spoljne strane bloka temperaturu (strana do PVP) otprilike na isto mesto sva četiri klipa, nepitaj me zašto i kako pa ćeš javiti utiske.
 
Vidim da ima enkoder da prati polozaj poluga, da mi je znati kakav el ventil bi se mogao ubaciti , smislio bih nesto sa arduinom preko zime

Sent from my DCO-LX9 using Tapatalk
Vake proporcionalne al su jako jeftini ja kupio 2 na ebayu za autopilota , jedan je vec na traktoru.
Vaki , kao ilustracija :) samo gledas da ima dobar protok i montiras elektroniku :) Ovaj sa slike je i direkcioni i sa regulacijom protoka , ako imas proporcionalni sa regulacijom protoka onda trebs jos obicni , moze se naci i jeftinije ali je kao trazenje igle u plastu , uspio naci jedan novi od 20l direkcioni vikers novi za 120E i jedan polovni rexrothov isto 20 litarski direkcioni vza 80E bez postarine.

Ili jeftiniji ketridz proporcionalni ventili u evropi jako rijetko , ameri to stancaju , puno jeftiniji.

Druga solucija takozvani bang bang sistem, obicni ventil, otvoreno zatvoreno a elektronika da pokusa uloviti polozaj.
 
Poslednja izmena:

Sent from my DCO-LX9 using Tapatalk
Ovo ti nema veze sa ehr , obicni on/off elektro ventili , englezi zovu bang bang , imam jedan takav na rusu za okretac , inace bugarski dvoradni ventili , za plug odlicno ali vucena tanjuraca oce da poleti , treba na izlazu prigusnice. I najvaznije nema plivajuci polaozaj ,za plivajuci treba puno komplikovaniji elektro ventil.
 
Vidi ko ima onaj laserski merač temperature i kad budeš nešto radio i ugrejao traktor na radnu temperaturu izmeri sa spoljne strane bloka temperaturu (strana do PVP) otprilike na isto mesto sva četiri klipa, nepitaj me zašto i kako pa ćeš javiti utiske.
Mjerio sa laserom glavu di je zašarafljen analogni termometar da vidim jel on laže i nije lagao. Temperaturu bloka kod svakog cilindra nisam mjerio.

Šta se kod tebe dogodilo i na kojem tvom rusu, 820 ili na većem 892? Ako nećeš javno pisat, pošalji PP.

@dusanboss : Glava skidana, poravnana, provjerena, stavljeni novi ventili. Cilindri uredni ko i klipovi i karike.
 
Nazad
Vrh