MTZ Belarus

скоро је неко спомињао од да има проблем са слабим притиском уља па реко да ти није баш тај запао од колеге Бориса М
 
Meni je svejedno, ali ako je zaribao samo taj jedan ležaj sa slike i ako klipnjača nije spaljena, to se lako očisti, zameni ležaj i ićiće rujkan ko 21.
Sve živo pomodrelo i poplavelo a i sve da je samo taj jedan napravio problem ne bi mi palo na pamet da uradim tako nesto.
Da radim mozda u nekoj firmi mozda bi se i igrao sa takvim stvarima al posto radim u svojoj i treba da stojim iza tog motora kod mene se radi sve po pravilu i propisu ili ga ja ne radim.
Uvek pre odbijem posao u kome zahtevaju bilo kakvo buđenje nego što ću da ga radim i ako to vlasnik zahteva od mene.
Danas sutra ako dodje do problema niko neće reći e rekao ti vlasnik tako da radiš nego ti si radio taj motor.
 
Кад смо већ код тих ознака у плану ми је да у неко догледно време пређем на већег руса па сам у дилеми да ли 892 или 1025
 
Ja sam danas resio misteriju u pitanju je bila uljna pumpa. Krenuo sam po Nebojsinim instrukcijama od sitnica. Kada sam poceo orati pocelo je neko zujanje cvilenje u bloku na punom gasu nisam znao sta je. Kada sam rastavio uljnu pumpu video sam da su se zupcanici pojeli. Danas sve sastavio sipao novo ulje i sve je uredu. Hvala Nebojsa.
 
Ako se na vreme ogradiš, neće mušterija prigovarati. Ali ok. Poštujem i stav ili full ili ništa.
Da se druže nisam opekao par puta mozda bi i sad tako radio.
Jedan samo primer.
Radio sam coveku pre x godina menjac na 820,bilo mi zao da mu bacim 200e na nov birac i kazem mu od reči do reči da ću PROBATI da popravim njegov,ako bude radio odlicno a ako bude zezao da ću ja doći i zameniti ga,da u tom slučaju on treba naravno da kupi nov birač a ruke ne treba da plaća ništa dodatno tj na ću na svoj rizik da to uradim,on se naravno složi sa tim da mu ja uštedim 200e.
2 meseca kasnije dodju teški radovi i menjac iskače iz tamo neke brzine kojom je on orao,da skratim priču 10 minuta sam preko telefona slušao predavanje pa onda još jedno sat uživo kad sam otisao da zamenim birac kako je to sramota kako to nije lepo i kakvi smo mi majstori itd itd,toliko sam tad popizdeo sam na sebe da sam i nov birac platio ja i od tad ili radim onako kako ja hoću ili ga radi neko drugi.
 
да му учиниш и уштедиш да те после боље узјаши ,само до к...а убудуће, не попуштај ил ће бити по твом ил никако другачије то и не може
 
Poslednja izmena:
Covjek se uci dok je ziv i opet umre glup. Hvala kolegi koji je pitao za krcanje mjenjaca 😂. Inace da se pohvalim rijesio sam hidraulicni toplinger. Nego juce kad sam probao orati dva puta mi iskoci mjenjac iz 3 brzine. Da li je moguce da ga nisam dovoljno povuko pa je iskocio?
 
Oba puta se desilo kad sam se okrenuo na uvratinama i krenuo nazad nakon 15-20 metara samo stane. Iskocio bas iz trece brzine. Da 892.
 
Nazad
Vrh