MTZ Belarus

Drugari da li bi neko bio voljan da otkrije tajnu, kako ubaciti menjač u brzinu a da ne zakrči, orem dnevno oko 6-7 kj i hoće baš često da zakrči kad ga ubacujem u rikverc sa stisnutom kočnicom( okrećem se na neravnom) u 7 posle malo manje zakrči ali hoće i tu da se čuje ...
Mora potpuno da stane traktor i onda ga izbacuješ iz brzine i ubacuješ u rikverc, ako nije potpuno stao traktor a izbacio si ga iz brzine onda će zakrčati iako je on u međuvremenu stao, jednostavno nije smirio snopove u menjaču tojest zaustavio da bi lako primio u brzinu, malo prakse i ide to.
 
Meni se često desi da neće da uđe u rikverc, onda uz blagi pritisak (pri tome ne sme da krči) na ručicu menjača puštam kvačilo polako i onda kad osetim da je krenula da ulazi onda ponovo stisnem kvačilo i tad uleti bez problema i krčanja. A kad krećem u napred, ako vidim da kreće da krči pri ubacivanju u šestu onda prvo ubacim u drugu i odmah izbacim iz druge i vratim u šestu gde onda upadne bez krčanja.
 
Mora potpuno da stane traktor i onda ga izbacuješ iz brzine i ubacuješ u rikverc, ako nije potpuno stao traktor a izbacio si ga iz brzine onda će zakrčati iako je on u međuvremenu stao, jednostavno nije smirio snopove u menjaču tojest zaustavio da bi lako primio u brzinu, malo prakse i ide to.
Sale bio si upravu, evo upravo orem kad stanem skroz i izbacim ulazi bez krčanja u rikverc i sedmu
 
imam mali problem...kad treba da prebacim iz sporih u brze rucica nece da uskoci u brze ,bukvalno zapne ko da ih nema uopste , iz 5-6 pokusaja nekako uspe da uskoci ali mi je to malo na silu . jel imao neko takav problem ?
 
Meni se slično dešava, ali onda uvek ubacim u neku drugu brzinu pa onda izbacim i pokušam opet da ubacim u brzi hod i obično uđe. Ako opet neće onda pustim kvačilo pa ponovo stisnem i opet ubacim u neku brzinu, izbacim, pa potom opet u brzi hod... Iz 2-3 pokušaja je uvek uspelo ali ništa sa silom, ako neće milom probaj opet dok ne uđe milom, silu zaboravi. :D
 
to se i meni ranije desavalo da udje do pola pa nece dalje dok ne ubacim u neku od brzina i onda udje bez problema ...ali sada nista bukvalno ko da nema zljeba na tom mestu ...retko sam do sada koristio sporihod ,ove godine sam orao sa 3glave pa sam morao a inace sve radim u brzom hodu.
 
Danas sam u oranju ostao bez pritiska ulja. Sa tri na punom gasu palo na jedva 1 bar. Stanem ugasim malo odstoji 10 min krenem sve bude uredu jedan krug onda opet padne na jedva 1 bar. Ulja ima na maximumu ulje na 150 sati od zamene. 20 50 mabanol. 1021 je u pitanju 1800 sati. Odakle da pocnem?
 
Pričao mi otac o nekom medju gasu,kao izbaciš iz brzine,pa malo gas,pa onda ubaciš u željenu brzinu,ali danas je vreme skupo,svi žurimo!!!!
 
Danas sam u oranju ostao bez pritiska ulja. Sa tri na punom gasu palo na jedva 1 bar. Stanem ugasim malo odstoji 10 min krenem sve bude uredu jedan krug onda opet padne na jedva 1 bar. Ulja ima na maximumu ulje na 150 sati od zamene. 20 50 mabanol. 1021 je u pitanju 1800 sati. Odakle da pocnem?
Moze da bude što đavola.
Prvo krenuti od provere sata za pritisak,postaviti mehanički sat pa proveriti pritisak.
Ako je ista situacija onda krenuti od ventila na filteru pa na dalje preko usisne cevi i sita(da nije zapuseno) pa pumpe itd itd.
Uglavnom krenuti od jednostavnih i jeftinih stvari.
 
Pričao mi otac o nekom medju gasu,kao izbaciš iz brzine,pa malo gas,pa onda ubaciš u željenu brzinu,ali danas je vreme skupo,svi žurimo!!!!
To je sistem šaltanja starih dajc kamiona sa medjugasom, stric mi je to davno pokazao još kad sam kupio prvi rus 52. Posle malo prakse to je postala rutina i nekako mi ušlo u krv, što se kaže, ali zato nikad ne zakrči ni iz veće u manju a ni iz manje u veću.
 
Ко је био у војсци возач тај је научио да вози са међугасом. Војне дајчеве без међугаса ниси могао шалтати, а да не крчи као мешалица за бетон. И гас се додаје скоро на пола не мало већ се цепне гас и онда квачило па у брзину. Значи иде овако "квачило избаци се из брзине, па се цепне гас и онда опет квачило и у брзину"! Кад се то научи то онда иде синхронизовано и мењач, не крчи.
 
Nazad
Vrh