MTZ Belarus

Moze da bude što đavola.
Prvo krenuti od provere sata za pritisak,postaviti mehanički sat pa proveriti pritisak.
Ako je ista situacija onda krenuti od ventila na filteru pa na dalje preko usisne cevi i sita(da nije zapuseno) pa pumpe itd itd.
Uglavnom krenuti od jednostavnih i jeftinih stvari.
Небојша јел тај вентил на центрифуги и у ком случају он помаже? Ако је уљна пумпа отишла или су радилицa и лежајеви не верујем да он може нешто помоћи
 
Moj se istopio za malo da mi se upali traktor od tog govneta! U AP. ces sigurno naci original I kosta oko 7000rsd. Kaze mi drugar elektricar da su naj bolji metalni sa perajima-hladnjacima to bi trebao da vidis kod Rusa sto prodaju delove. Dok ne kupis normalno funkcionises sa traktorom, samo na 50-100 paljenja dopunis levi akumulator I teras.
Ja imam čini mi se isti problem na 892. Dešavalo mi se već par puta da izgori osgurač. Ne često ali jedno 3 puta jeste. Isto mislim da ponekad ne puni kako treba. Šta je ovde problem? Mora novi regler ili?
Dragane kako je mogao da ti se upali traktor ? Šta se tačno desilo? Jel se nešto istopilo ili je došlo do plamena?
 
Mnogo mrzim kad neki problem nastane zbog gluposti i kad neko bez potrebe naj......
Ode motor zbog gluposti od 2000din i mnogo pametnih "majstora".
a382dc599bc532853bf619c9dfa46278.jpg
80bfa6d6351f461690778f9260ac9a7b.jpg
f18eaf1adba781eb2b6d99f38eec7077.jpg


Послато са SM-S908B помоћу Тапатока
 
Шта се ту десило осто без подмазивања
Pukla je cev koja vodi ulje od uljne pumpe do bloka.
I motor naravno zaribao.
Da glupost bude veća covek se žalio majstorima da nema pritisak ulja tj ne pokazuje na satu ništa.
Majstori bili zamenili davac i opet nije imao pritisak,elekticar proverio da je sa instalacijom i satom sve uredu.
Onda su neki pametni objasnili coveku da to slobodno vozi i da tu nema problema jer da nema pritisak on bi odma zaribao.
I gle čuda.......
 
Meni je svejedno, ali ako je zaribao samo taj jedan ležaj sa slike i ako klipnjača nije spaljena, to se lako očisti, zameni ležaj i ićiće rujkan ko 21.
 
Nazad
Vrh