MTZ Belarus

sta znaci to 'neosecajan' ? :( sta se pogresno radi?
Traktor sa teskom masinom nazad na hidrauliku prebrzo ide po neravnom,jarcima,prekopima(od pluga npr)udarne rupe na asfaltu,dupli tockovi takodje...i slicno.poenta svega je da su lezajevi poluosovina isti na 52 koja ima 3.5 tone i nosi nazad vecinom do 500 kg tereta-i na 1025 koji ima sam preko 5 tona i ima veoma jak hidraulik koji nosi i do 1.5 t.
Nije zanemaraljiva razlika u tezini,a osnova ista.
 
Gdje bih mogao pronaci hidraulicni topling za 892? Ne razumijem se bas oko toga a skontao sam da imaju neke kategorije pa da ne uzmem pogresno.
 
Ako je pod garancijom zalis se servisu a ako nije onda skineš žicu,skineš davac,blindiras rupu i vozis dalje a i ako je u garanciji najverovatnije će I oni to isto uraditi.
Naravno podrazumeva se da volan radi normalno.
Pod garancijom je ,u ponedeljak zovem servis primetio sam i curenje ulja na holenderima ispod kabine.
 
Ako je pod garancijom zalis se servisu a ako nije onda skineš žicu,skineš davac,blindiras rupu i vozis dalje a i ako je u garanciji najverovatnije će I oni to isto uraditi.
Naravno podrazumeva se da volan radi normalno.
Posto sam radio prepravku na hidraulicni autopilot. Rus ima nepovratni ventil na kucistu povratnog filtera, odnosno on je u vijku koji je na kucistu povratnog filtera ulja. I treba da napravi otpor oko 0,5 povratu protoka ulja sa filterom , a taj pritisak je dovoljan da iskljuci prekidac pritiska koji je ispred tog ventila , znaci ako padne ispod 0,5 bara lampica svijetli, a ona moze da trepti kad ima zraka u sistemu.

U biti taj nepovratni ventil je visak , zato sto mu je rezervoar ulja visi od pumpe i skoro u visini orbitrola. Taj se nepovratni ventil stavlja na traktore kad pumpa popusti i orbitrol a rezervoar je ispod pumpe ili orbitrola , ulje iscuri kod stajanja i kad traktor pocne da radi pravi problem jer ima zraka u sistemu.

A dovoljno je da skine zicu , prekidac pritiska kad nema pritiska napravi kontakt.
 
Ajd sad jedno možda glupo pitanje...
Jel noviji modeli belarusa nemaju zaključavanje ručke hidraulika u radnom položaju?
Naime ni moj ni miletov 892 iz 2010te ni jednu od tri ručke ne zaključavaju u donjem položaju,takođe i kod komšije na dva nova traktora 1021.3 i 820 isti problem,samo jedna na 820 hoće,ove ostale ne..
Da li su to razvodnici takvi,ili je nešto u kvaru?
 
Ajd sad jedno možda glupo pitanje...
Jel noviji modeli belarusa nemaju zaključavanje ručke hidraulika u radnom položaju?
Naime ni moj ni miletov 892 iz 2010te ni jednu od tri ručke ne zaključavaju u donjem položaju,takođe i kod komšije na dva nova traktora 1021.3 i 820 isti problem,samo jedna na 820 hoće,ove ostale ne..
Da li su to razvodnici takvi,ili je nešto u kvaru?
Kod mene 1021 zakljucava jednu rucicu
 
Drugari da li bi neko bio voljan da otkrije tajnu, kako ubaciti menjač u brzinu a da ne zakrči, orem dnevno oko 6-7 kj i hoće baš često da zakrči kad ga ubacujem u rikverc sa stisnutom kočnicom( okrećem se na neravnom) u 7 posle malo manje zakrči ali hoće i tu da se čuje ...
 
Nazad
Vrh