MTZ Belarus

Kad ste kod prednje vuce, ja sam onaj deo gde stoji kuglica probusio burgijom par mm, i prsnem svremena na vreme wd sprej i od tad prednja vuca sa dva prsta. Rupica kad se gleda od traktora je ka napred i sprej pridje kuglici od nazad i podmazuje je lepo.
Nisam trenutno kod traktora da bih uslikao ako nekom nije jasno.
 
Kad ste kod prednje vuce, ja sam onaj deo gde stoji kuglica probusio burgijom par mm, i prsnem svremena na vreme wd sprej i od tad prednja vuca sa dva prsta. Rupica kad se gleda od traktora je ka napred i sprej pridje kuglici od nazad i podmazuje je lepo.
Nisam trenutno kod traktora da bih uslikao ako nekom nije jasno.
ako budes imao prilike uslikaj da vidimo, tj barem ja, kad ovako citam pojma nemam gde je to sto pisete, sve mi konfuzno :ROFLMAO:
 
Испод патоса где пролази ручица за укључивање предње вуче.
 
Ako sam dobro razumeo .Probuši šipku 17 kako bi podmazao ležište i kuglicu 32.

 
Čućemo od izvođara radova . :)
Ako je bušio kućište ,kako onda prska kuglicu odpozadi ?
 
Da da tako je, pod brojem 21. Sa prednje strane. Mislim da moze da se pridje i bez skidanja, ali ja sam je skinuo, ocistio od prljavstine kuglicu, oprugu, i probusio rupu.
Rupa tu negde bas gde ide ta linija za oznaku
 
Prodje sprej oko kuglice, naprska i oprugu i kuglicu i stigne do šipke sprej.

Pisem vam iz iskustva, ima godinu-dve kako sam tako uradio i od tad nikad vise da zapne, a do tad da strasno, cimaj rucicu sa dve ruka, u pokretu naravno. I skidao sam par puta čistio i vremnom opet pocne da zapinje jer kuglica sa zaprlja bas sa te zadnje strane gde je opruga.
 
Poslednja izmena:
Ја прскам са горње стране тог дела где се налази куглица. Спреј продре скроз до доле и нема проблема, није ништа бушено.
 
Volim kad bude zanimljiv posao preko dana.
A onda uveče bude još zanimljiviji.
f41f20edfc69fe013efb055b47225874.jpg
bb5fa9b775a7681f352346744bd4eb8f.jpg


Послато са SM-S908B помоћу Тапатока
 
Onom na prvoj slici je stradao lezaj na poluosovini pa je brzinski zamenjen a ovom na drugoj slici se raspalo kvacilo,ali bukvalno,ni zamajaca ni korpe ni lamele ni druk lezaja.
 
Nista prednji most...ali zadnje gume 18,4 mu kumuju.velike i fabricke krute ko kamen.a lezajevi fabricki ocajni.jos ako je vozac neosecajan...
 
Nazad
Vrh