MTZ Belarus

Sve normalno .Jedino ulje kroz iberlauf izbacuje.Napuni ventil-deklu pa kroz iber napolje .Komšija je stavio cev pa u flašu skupljao ulje koje je vraćao u motor.Tako je radio par dana dok nije završio oranje .Sada je to sanirano.
 
Da li neko ima predlog gde uzeti proveren razvodnik hidraulike za mtz82 stari tip?
Prošli, uzet kod Ukrajinaca pre 2 godine je danas crkao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Da li neko ima predlog gde uzeti proveren razvodnik hidraulike za mtz82 stari tip?
Prošli, uzet kod Ukrajinaca pre 2 godine je danas crkao.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Nema tu nekog predloga,mora da se uzme original beloruski razvodnik i mora da se plati,remontovani (ofarbani) za 170e ne mogu da rade.
A sta je sa razvodnikom?
 
Gde naći original beloruski, Agropanonka ili ima neka druga solucija?
Izgubio je položaje na ručici za podizanje, ne može se prebaciti u plivajući položaj.
Takođe neće da podiže poluge ako je gas veći od 1000o/min, hoće samo na leru da reaguje.
Na leru normalno podiže ali se mora ručka držati, neće da ostane dole i iskoči kad se podignu poluge.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gde naći original beloruski, Agropanonka ili ima neka druga solucija?
Izgubio je položaje na ručici za podizanje, ne može se prebaciti u plivajući položaj.
Takođe neće da podiže poluge ako je gas veći od 1000o/min, hoće samo na leru da reaguje.
Na leru normalno podiže ali se mora ručka držati, neće da ostane dole i iskoči kad se podignu poluge.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Moze da se uzme na više mesta,ako nemate nikoga sigurnijeg onda samo AP.
Jos bolja opcija je izbaciti sav taj njegov hidraulik i staviti samo klasičan razvodnik kao na 82.1 i gotovo.
 
Бојша, питам те овде нешто за шта ће можда власници "Белоруса" да прокоментаришу "па то има фабрички" - нисам толико загледао да знам: јеси ли некада накнадно уграђивао хладњак хидрауличног система? Има ли неке опипљиве користи од њега на трактору на коме фабрика није сматрала за сходно да га угради?
 
Бојша, питам те овде нешто за шта ће можда власници "Белоруса" да прокоментаришу "па то има фабрички" - нисам толико загледао да знам: јеси ли некада накнадно уграђивао хладњак хидрауличног система? Има ли неке опипљиве користи од њега на трактору на коме фабрика није сматрала за сходно да га угради?
Nema fabrički i nisam ugradjivao,al video sam par puta da prodaju po oglasima neki hladnjak za 1221,nikakve potrebe za tim nema kad je sve kako treba raditi to bez greške.
 
Тај хладњак (мени личи на хладњак за уље) сам видео на једном белорусу у фирми који има велику хидрауличну пумпу са леве стране мењача испод кабине (степеница).
 
Крећем из њиве кући из орања и на путу десни задњи точак као да блокира остају трагови гуме на асфалту,користио сам блокаду у орању као да није вратила или шта већ...
 
Изгледа да је блокада остала укључена тј да стално уље додаје у мембрану,а не би смело.Одвијем довод до мембране стално цури уље кад стиснем полугу блокаде јаче цури,али кад пустим не стаје...тако да мислим да једноставно не искључи блокаду(хоће у путу да ме заноси)дошао сам кући некако јбг.
 
Poslednja izmena:
Ja sam blokadu na rusu prvi put koristio ove godine u oranju. I to samo jedan dan. Funkcioniše ali je jako zamorno držati vrhom stopala papučicu blokade jer treba dobar stisak. Često gledam na YT klipove gde Rusi i Ukrajinci majstorišu nešto na MTZ traktorima, i često sam naletao na klipove gde je tema prerada blokade na mehaničko ili pneumatsko uključenje ali se nisam zadržavao na njima jer sam uvek bio stava da ako treba blokada da je onda bolje sedeti kući. Međutim ove godine je bilo veliko proklizavanje pa mi je majstor rekao da MORAM koristiti blokadu jer NON-STOP šlajfovanje jednog točka nije zdravo za diferencijal, i da je upotreba blokade manje zlo od non-stop šlajfovanja jednog točka.
 
Nazad
Vrh