MTZ Belarus

Да, због мање прљавог ваздуха тамо горе. Отвара се тако што се раскачи на излази из хаубе и мало се попусте шелне да може да се заротира (нисам отварао али би тако требало).
 
Да, због мање прљавог ваздуха тамо горе. Отвара се тако што се раскачи на излази из хаубе и мало се попусте шелне да може да се заротира (нисам отварао али би тако требало).
Razmišljam ako bi moglo da taj horizontalni deo iznad haube bude neko rebrasto crevo.
Inače stvarno je gore vazduh sa mnogo manje prašine i poželjno je da usis bude višlji. Uostalom skoro svi novi tipovi traktora imaju tako rešen usis.
Svaka čast komšija, lepo izgleda.
 
Лепо што си нашао црне цеви. Кад видим сиве, насмејем се.
Наручио преко интернета геберит. Нешто преко 4000 са доставом.
Пречник 75, 2 лука под 90°, цев дужине 1 метар (вертикална), цев дужине пола метра (хоризонтална) и једна клизна спојка и две шелне. И треба још једно мало парче за испод хаубе (узео сам 0,25м сиве боје и мало је скраћено као и ове од пола метра и ова од метра).
 
Poslednja izmena:
Изгледа уредно, а пошто ниси први који је радио "канализационе радове" на усису, изгледа и да ради посао.
 
Што се тиче овога око прашине, погледајте како су решавали на тркачким камионима и аутомобилима. И наравно гаража54....
 
Изгледа уредно, а пошто ниси први који је радио "канализационе радове" на усису, изгледа и да ради посао.
Хвала, заиста лепо изгледа. Ја сам био само додавач цеви, главни извођач је био мој друг Игор (није члан колико знам али можда чита).
 
Што мора тако високо?!? Зар није довољно мало га издићи од његовог фабричког?..Не сумљам да је ово боље ал је и направљен читав циркус са толким цревима
 
Што циркус? Да не смета требало би ставити још метар или два у висину.
 
Лепе су црне цеви али скупе ја ћу моје сиве офарбати🤣али да је мање талога у посуди у односу на фабрички јесте.Немам никакву шелну на улазу у филтер само ставим товатне масти кад стављам руком иде само је цев фиксирана за кабину са две шелне за олук то одвијем и скинем за пола минута.
 
Nazad
Vrh