MTZ Belarus

@nikola indjija E onda lose nisanis :D.Meni rus fabricki bez ikakvih problema u 70 medjuredno,a koristio sam i imt560 sa 16.9 gumama,to vec moze da se zove u knap maltene.
 
Мој је 2011. годиште и спољна мера је 198 а нема много места (одавно сам мерио) до резервоара. Код старијих годишта је ужи задњи трап.
 
Poslednja izmena:
A kako je bolje namestiti prednje tockove? Da budu spolja sirina ko zadnje? Kako se to namesta?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
pa prednje tockove mozes da namestis jedino prema rupama za hidraulicki klip da bi ti jednako motao u obe strane.... znaci imas 3 polozaja + mozes da okreces felne ...a ako je stari tip onda i srca na felama.
negde sam procitao da bi kod prednje vuce trebalo prednji tockovi da prate spoljasnju sirinu zadnjih, ali kod mene se to nije pokazalo dobro u oranju pa sam suzio da mi prednji tocak prati ivicu brazde kad orem .
 
Za oranje treba da se poklapaju unutrašnji deo prednje i zadnje gume. Eventuano maksimalno prednja može biti šira do 5cm. U tom slučaju kada oreš prednji točak treba da ide toliko na uzorano od ivice brazde.
 
pa prednje tockove mozes da namestis jedino prema rupama za hidraulicki klip da bi ti jednako motao u obe strane.... znaci imas 3 polozaja + mozes da okreces felne ...a ako je stari tip onda i srca na felama.
negde sam procitao da bi kod prednje vuce trebalo prednji tockovi da prate spoljasnju sirinu zadnjih, ali kod mene se to nije pokazalo dobro u oranju pa sam suzio da mi prednji tocak prati ivicu brazde kad orem .
Jesi siguran?
Podesavas u milimetar razmak prednjih tockova, ali ima patnje da se razvuku ako nisu dirani od kad je kupljen.
Radio sam pre mozda 4-5 godina.
 
Za oranje treba da se poklapaju unutrašnji deo prednje i zadnje gume. Eventuano maksimalno prednja može biti šira do 5cm. U tom slučaju kada oreš prednji točak treba da ide toliko na uzorano od ivice brazde.
Ako je unutrasnja sirina ista, prednjeg i zadnjeg kolotraka , plug prirodno krivuda iza traktora , to tvrde proizvodjaci plugova.
 
Jesi siguran?
Podesavas u milimetar razmak prednjih tockova, ali ima patnje da se razvuku ako nisu dirani od kad je kupljen.
Radio sam pre mozda 4-5 godina.
Jesam ako pricamo o modelima sa punim servom... Moze trap da se podesva u milimetar Ali ajnslag nece biti isti u obe strane... Dok kod modela sa stubom volana Moze da se podesava u mm kako kazes.
 
Jel ima negde neki klip kako se namesta prednji trap( siri ili suzava)?

Sent from my 2107113SG using Tapatalk
 
Imam na 820 alnaser iskra 24v i počeo mi toliko slabo vrtit da na nuli već jedva upali.
Rastavim ga i unutra sve izgleda ok,jedino unutra neke masne prašine .od čega početi?
 
Rastavio sam četkice nisu ni 20%potrošene čaure sve dobre.jedino neznam kakvi su kontakti
 
Kod nas je 12 v ,nije se grejao prekidač mase ali proletos na dobrom plusu slabo vrti a i pre toga je bio kilav na paljenju.Mislili smo da su akumulatori pošto su već 5-6 godina .Donesemo rezervni ........ .U jednom momentu zamiriše bakelit od prekidača mase .Promenemo prekidač, traktor pali kao pre 20 godina.
 
Ако су ти добри акумулатори верглај мало дуже,па пропрати каблове од акумелатора до алнасера,ако се негде греје (клеме,прекидач масе,аутомат алнасера,статор,кабал масе са кабине на шасију итд...)ту је грешка.
 
Nazad
Vrh