MTZ Belarus

Ako je motor dobar ne bacaju se pare na njega tj na menjanje sklopova samo se menja izduvna grana,usisna grana,radi se pumpa i dovodi i odvodi ulje iz turbo pa jednog dana kada motor strada onda se ubace i turbo sklopovi,sredi glava.
Iz 820 moze da se izvuče nekih stotinak konja jer faktički od njega pravite 1025.
892 se ne dira tj na pojačava jer da bi se uradilo kako treba odnese mnogo novca a pojačavanje sravcigerom brzo izadje gazdi na nos.
Jel dolaziš u Braničevski okrug? Znači bolji izbor je 820 za povećanje snage, a za jeftinije održavanje, popravke, neki fabrički nedostaci, menjač, okretnost i lakoća u radu, koja je tvoja preporuka 820 ili 892?
 
Jel dolaziš u Braničevski okrug? Znači bolji izbor je 820 za povećanje snage, a za jeftinije održavanje, popravke, neki fabrički nedostaci, menjač, okretnost i lakoća u radu, koja je tvoja preporuka 820 ili 892?
Ako niste pratili temu do sada, Nebojša je radio u Istočnoj Srbiji po snegu jedan traktor, zavejan stajao par dana, koliko se meni čini.
Ide on svugde po Srbiji, to nije problem, slobodno se oslonite na njegove majstorske usluge.
 
To mi je i bila ideja kada sam postavio pitanje. Da li je isplatljivo kupiti 820 pa mu ubaciti turbo i ostalo? Sad sam zvao Agropanonku sa ravnim mostom 892 je 29 990€ dok je 820 - 28 990 €.
Ја би узео 892 мала је разлика у цени, а не мораш ништа да додајеш и буџиш.
 
Jel dolaziš u Braničevski okrug? Znači bolji izbor je 820 za povećanje snage, a za jeftinije održavanje, popravke, neki fabrički nedostaci, menjač, okretnost i lakoća u radu, koja je tvoja preporuka 820 ili 892?
Dolazimo na teren gde god je potrebno.
A sto se izbora traktra tice to već morate sami sa sobom da rešite jer ima sto faktora koji utiču na izbor,za šta će biti namenjen,šta od priključaka treba da vuče,kakva je zemlja itd itd.
 
Dolazimo na teren gde god je potrebno.
A sto se izbora traktra tice to već morate sami sa sobom da rešite jer ima sto faktora koji utiču na izbor,za šta će biti namenjen,šta od priključaka treba da vuče,kakva je zemlja itd itd.
Nemam iskustva sa belorusima i vrlo malo ih ima kod nas pa zato mi treba misljenje. Zemlja od srednje teske do teske, parcele od 20 ari pa na vise, plug i tanjiraca prvenstveno. Mislim da bi presudilo koji je okretniji zbog malih i kratkih parcela, uz to i koji je prostiji i jeftiniji za odrzavanje. Zemlja jeste teža ali prikljucci bi bili prilagodjeni traktoru.
 
Nemam iskustva sa belorusima i vrlo malo ih ima kod nas pa zato mi treba misljenje. Zemlja od srednje teske do teske, parcele od 20 ari pa na vise, plug i tanjiraca prvenstveno. Mislim da bi presudilo koji je okretniji zbog malih i kratkih parcela, uz to i koji je prostiji i jeftiniji za odrzavanje. Zemlja jeste teža ali prikljucci bi bili prilagodjeni traktoru.
Onda 820 sa grbavim mostom zbog veće okretnosti.
 
Sad da ne kvarim temu ali ako su parcele kratke i male onda ne bi preporučio ni jednog rusa... Dobar je rus ali okretnost mu nije jača strana.
 
Jedno pitanje za kolege koje imaju belorusa 820 standardnog sa gumama 15.5 nazad koliki im je razmak od sredine do sredine zadnjih guma i koliko od sredine do sredine prednjih?
 
To se šteluje po potrebi...
Mislim koliko je merodavno da ti neko od nas izmeri,a nisu nam isto naštelovani
Pa da normalno ulazi u medjurednu obradu,negde sam pročitao 140 cm od sredine do sredine gume a negde 145.
Kad je na 140 tada ide tačno sredinom redova,tačnije ostaje po 15 cm i sa jedne i sa druge strane gume do reda.
Kada je na 145 cm od sredine do sredine zadnjih guma ostaje malo manje do spoljneg reda tačnije bliže je spoljnem redu kad udješ u medjurednu obradu ali ostaje više mesta izmedju gume i blatobrana zbog recimo blata u oranju.
Ako je nekom uštelovan da normalno prska sa njim a i da ore ta informacija bi me zanimala.
 
Nazad
Vrh