MTZ Belarus

Kod mene je 116 cm mislim ,unutrasnja sirina zadnjih tockova ,a prednjih 130cm.Rus 82 ,15.5 nazad i 11.2 prednje.Ja bas gledao jel bi mogao u 50cm redove da ulazi nekako ....
Mislim da kad bi se zadnje tockovi malo po osovini suzili na 110cm izmedju tockova da bude,plus 13.6 guma ,mislim da bi mogao ulaziti u 50 medjuredno.Za prednji trap me nije briga inace,to bih ako treba okretao felne nije bitno napred.
 
Скупи напред траг, или ако имаш старе фелне увуци их. Добијеш мањи круг окретања у месту и тесним местима.
 
Kod mene je 116 cm mislim ,unutrasnja sirina zadnjih tockova ,a prednjih 130cm.Rus 82 ,15.5 nazad i 11.2 prednje.Ja bas gledao jel bi mogao u 50cm redove da ulazi nekako ....
Mislim da kad bi se zadnje tockovi malo po osovini suzili na 110cm izmedju tockova da bude,plus 13.6 guma ,mislim da bi mogao ulaziti u 50 medjuredno.Za prednji trap me nije briga inace,to bih ako treba okretao felne nije bitno napred.
Jel sa takvim razmakom točkova ulaziš normalno u redove,mislim ove gde je medjuredni razmak 70 cm?
 
Da,preko decenije traktor sparta i prska useve.
Ako te ne mrzi ajde proveri meru,izmedju ili od sredine do sredine zadnjih guma.
Ujutru mi dolaze majstori da našteluju a nisam ni sam siguran kako da stavim.
Ako stavim da točkovi idu tačno sredinom redova bojim se da će onda biti malo prostora do blatobrana pa da će da nabija blato u oranju ako je recimo malo vlažno.
 
Pa širina jedne gume ti je 40cm... Znači ako staviš da bude između guma 110cm onda ti spoljašnja širina dodje 190 što ti ostaje po 10cm sa svake strane do redova... I imaš nekih 5cm izmedju blatobrana i gume. Ne znam bas tačno ali mogu da izmerim.
 
Ja sam stavio na 186cm spoljne mere,to mi se uklapalo dobro kad sam sa njim prskao,a opet nije bio previse uzak pa da se zaglavi blato u oranju izmedju kabine i tocka.
 
Код мене не би могло толико да се скупи, има мало места до резервоара.
 
Da li neki od rusa ima sat za temp ulja u menjacu? Pretpostavljam ovi veci, da li moze da se ugradi u bilo kojeg rusa i koje su prednosti tog sata?
 
To je po meni beskorisno jer temp ulja u obicnim menjacima sigurno nije ni blizu nekih visokih,kriticnih....To imaju menjaci sa pretvaracem obrtnog momenta,wrangleri,vario i slicni...tamo je bitna temp ulja.A i imaju hladnjake za hladjenje ulja...
 
Zato sto su ti zadnji tockovi na poluosovinama za oko 3cm vise izvuceni nego na starijim belarusima,moj je 2005god i nema problema sa medjurednom obradom,prskanjem ....
 
I bre ljudi tolika polemika oko zadnjih točkova a na rusvaju je to bar lako rešivo,nastelujes kako ti odgovora za pola sata.
Prednji već mogu da budu druga priča kad zaribaju.
 
Nazad
Vrh