MTZ Belarus

gledas da lici na nesto i da ima dobre gume ...sve ostalo se da uraditi... racunam ako je traktor kolkiko toliko uredan onda je i gazda savestan pa sve ostalo tako odrzavao.
Apsolutno se slažem i ja tako razmišljam osim ako nije napakovan.
Sećam se posete jednom čuruškom skoro bivšem trgovcu Rusevima pre 30+ godina. Od alata puromat i pištolj za farbanje. Zaboravio sam da se pre pranja ,,kompletira" da naoko poseduje sve delove (nije bitno da li je ispravno).
A sećam se jednog univerzalnog trgovca, kupi berač, prefarba ga bez obzira u kakvom je stanju i upregne ga u usluge. Dođe kupac, vudi u radu a ustvari ne vidi ništa osim da se cakli i da farba na kljunovima nije puni olizana. Posle se berač oljušti ko zmija i pokaže svoje pravoice. Moram napomenuti da je bio izuzetno sposoban, vredan, pedantan i dobrostojeći donačin. Baš je ostavljao utusak, a u svari sve je bilo podređeno trgivini
 
@nebojsa100 koliko jos ks moze da se izvuce iz npr 820,892,920? I jel se radi samo pumpa ili i motor? Ako zelis da nam kakažeš .
Ako je motor dobar ne bacaju se pare na njega tj na menjanje sklopova samo se menja izduvna grana,usisna grana,radi se pumpa i dovodi i odvodi ulje iz turbo pa jednog dana kada motor strada onda se ubace i turbo sklopovi,sredi glava.
Iz 820 moze da se izvuče nekih stotinak konja jer faktički od njega pravite 1025.
892 se ne dira tj na pojačava jer da bi se uradilo kako treba odnese mnogo novca a pojačavanje sravcigerom brzo izadje gazdi na nos.
 
Што ниси и радилицу урадио на 1 специалу и био миран. Није нека велика ставка али много сигурније и мирнија савест.
 
Mi smo Torpedov motor otvarali 4 puta, ni jednom nije dirana radilica, samo lezaji novi, 5cilindras, isto tako i na malom 3cilindra, do duse on je samo jednom otvaran.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Па ако се већ уложи толики новац у склопове, нове лежајеве и све, шта је још 50е за обраду радилице? Свакако не губи на квалитету радилица ако је обради за једну специјалу.
 
Naravno ali nas majstor za to nije hteo ni da cuje, na njegovu odgovornost je tako radio i u nasem slucaju ispostavilo se da je u pravu 100%.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh