MTZ Belarus

Gotov motor...
Znam za jednog koji je uzicom držao vezanu flašu za iberlauf,pa svako malo u oranju to što se skupi u flašu vrati u motor,izdržao sezonu tako..nije rus u pitanju,al eto zanimljivost iz seljačkog života..
Ja znam jednog koji je crevo iberlaufa produžio do krova kabine i više mu nije bacao ulje.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Odkad ja vičem da bi najbolji traktor bio 820 sa motorom od 90 do 100ks...
A nisam pristalica ubacivanja ovih aftermarket turbo kit-ova...
 
Pitam se da li su i na 952 isto napravili sranje u odnosu na 920? Mislim ubrzali menjač pomoću reduktora...
Sve se nešto mislim da sam se zeznuo što sam uzeo 892 a ne 952...al na ocaj menjač navikao,a 952 nisam imao od koga da probam jbg
 
Da li se 82.1 iz 1999.godine (farovi van maske) razlikuje od novijih posle 2000 godine? Kako im je volan rešen?

Neki imaju pun servo a neki još stub.. Valjda su ubacivali da se potroše stare zalihe... Ugl ako ima stub onda ima mesto na mostu gde se stavlja nosač na klip (moraju da se buše rupe i urezuje navoj)
I ima mesto ispod volana gde se ubacuje oebitrol (isto mora da se doradjuje).
Mislim da je tada još pun servo, regulator hidraulike i te stvari zavisilo od "paketa opreme"
 
Ja imam turbo na svom 820 Nebojša je radio, da sam znao uradio bih i pre. Sve postojeće priključke bez problema vuče,neke za brzinu više, a bio je na granici za većinu. Doduše ne radim puno zemlje pa verovatno se i ne umori kako treba.
 
У фирми има пар комада, користе се скоро само за транспорт. Троше скоро упола мање него џондири.
 
Ja ne znam jel ima i jedan 82 iz mađarske a da nema turbo.. Mislim na snimcima sa yutuba.
 
Jedan naš kolega je na nov 82.1 ugradio turbo, ide ko đavo al' i smrdi lamela...
 
I koja je preporuka za moguću kupovinu 820 ili 892? I koja godišta da se gledaju (a da nisu novi naravno)?
 
Nazad
Vrh