MTZ Belarus

Nemam ja sta da krijem,to je sto je.Imam 892 njega sam kupio novog 2007 i sa 25 h sam ga uterao u kampanju repe do 3 januara 2008 sam vukao repu.Sad ima 6000h i ne trosi ulje a kamoli da se greje,istu tanjiracu vuce ,ravnjak vogela 3 br i setvospremac 2,9m ni za brdo karamela nebi ga dao
 
Их не би само кад би добра муштерија налетела😁Ја мог старог 820 продао у њиви тањирао дошли људи погодили се у две речи.
 
Stavio sam sa 8 pera umesto sa 6 što je bio,možda je malo bolje.Nema priče ima on snage ali kad ugreje napolju mrka kapa.E sad kaže mi neki dan čovek iz sela da je na 1221 stavio sa 11 jer se grejao a sad kao ne greje se,mada ne vidim ga po vrućini da radi.A sad kako se klima menja pa celo proleće i jesen je vruće i kad se sprema i kad se tanjira za žito.Traktori su napravljeni za njihovu klimu i tu nema priče,e sad ljudi se dovijaju,te hladnjak te propeler te vade termostate.Na 820 još nisam osetio problem i u agropanonci su mi rekli kad sam im tražio hladniji termostat da mi isporuče sa traktorom da nema potrebe za 820,kažu to oni veći imaju problem,znači i sami su svesni.
A koji je traktor u pitanju?
 
Nebojša koliko košta ta parada sa ugradnjom tog ventilatora od 11 pera? Ili nekog većeg hladnjaka koji paše na 1025? I koji hladnjak drugi uopšte paše na njega.
Ovih dana orem i normalno drži,ne prelazi 80 ali kad je temperatura 25 i preko onda ide preko.
 
1025, traktor radi stvarno extra i ne oseti priključke ali kad ugreje dan počinje dizanje temperature,neki dan sam baš pisao o tome.
Prvo propeler je trebao sa 11 pera.
Drugo termostat na 70.
I kao što smo već pisali ako ne ide preko 90 to nije previsoka temperatura.
I naravno podrazumeva se da motor bude ispravan i pravilno nastelovan.
 
Nebojša koliko košta ta parada sa ugradnjom tog ventilatora od 11 pera? Ili nekog većeg hladnjaka koji paše na 1025? I koji hladnjak drugi uopšte paše na njega.
Ovih dana orem i normalno drži,ne prelazi 80 ali kad je temperatura 25 i preko onda ide preko.
Ma nije propeler ništa preterano skup.
Nema potrebe za menjanjem hladnjaka nikakve.
 
Prvo propeler je trebao sa 11 pera.
Drugo termostat na 70.
I kao što smo već pisali ako ne ide preko 90 to nije previsoka temperatura.
I naravno podrazumeva se da motor bude ispravan i pravilno nastelovan.
Termostat je čini mi se 72.Ne ide preko 90 ,mada ne smem ni da sačekam da vidim hoće li doći na 90🙂.
Videću za taj propeler da se stavi od 11 kad se bude moglo.
 
Nemam ja sta da krijem,to je sto je.Imam 892 njega sam kupio novog 2007 i sa 25 h sam ga uterao u kampanju repe do 3 januara 2008 sam vukao repu.Sad ima 6000h i ne trosi ulje a kamoli da se greje,istu tanjiracu vuce ,ravnjak vogela 3 br i setvospremac 2,9m ni za brdo karamela nebi ga dao
Мој је 820 исто 2007 не знам само да ли је то онда ишло из увоза у комаду или се ссмо склапало код нас
 
Jel ima forada se na 1025 proveri stanje lamela?
Bilo mi je kvačilo jako visoko pa sam produzio onu polugu od kvačila ali brzo mi je opet visoko za moj ukus. Traktor tanjira bez problema
 
Imam 1221 vec, 6-7 godina.. došao bez termostata, tako se tera i zimi i leti, nikad nikakav problem... Hladnjak redovno izduvavam i to je to, hteo sam da mu stavim i taj veći propeler, ali odustao... Temperatura ide između 60 i 70 stepeni...
 
е и ти сад колега причаш свашта тај 1221 се греје а тај твој је изгледа онда неки уљез или не тераш ти то како треба:giggle:
 
Nije mi jasno da toliko velika fabrika dozvoli sebi da se bar i nagađa o apsurdnim manama.
Nekada sam se bavio dorađivanjem polovnih traktora jer je takvo vreme bilo i nije bilo mnogo izbora.
 
Nazad
Vrh