MTZ Belarus

Па то ми пасира...Од вишка КС глава не боли.Е сад одржавање делови итд...Небојша причај😁
 
Па то ми пасира...Од вишка КС глава не боли.Е сад одржавање делови итд...Небојша причај😁
Pa sem sestaka motora nema tu neke preterane razlike.
Ravan most kao ravan most,menjac je isti kao na 1025,zahteva servise pa to dodje isti djavo,diferencijal ne crkava,od hidraulike samo monoblok ventil moze da pravi problem,kvacilo dosta dobro ne pravi problem.
Sve u svemu nista strasno.
 
Vlasnik sam 1221 skoro god dana,veliko razocarenje sa moje strane.Ocekivao sam vise,al nista od toga.Uzet je polovan, .3 nisam imao priliku da vozim .
 
Poceo sam da pisem puno pa odustao,uglavnom je to zimski traktor.do 10 stepeni,preko toga se greje sta god da mu zakacim.a o bucnosti u kabini kao na cekicaruda sedim
 
Znam da ima resenje za grejanje al skup sport.nemam ja neke masine da bi se on usmurao,tanjiraca 28 disk,plug 3 br otvoren na 38
 
и за ту буку има решења врло једноставних лаких и практичних::)
 
Zvucna izolacija je najmanji problem,21 vek je,ima po oglasima uvek bar desetak vrsti zvucnih izolacija.
Nego mene cudi da 1221.3 se greje,zar on to nema reseno spram starih 1221 sa malim hladnjakom ?.Ako je traktor polovan kupljen,mozda je do motora nesto ?.
 
Poceo sam da pisem puno pa odustao,uglavnom je to zimski traktor.do 10 stepeni,preko toga se greje sta god da mu zakacim.a o bucnosti u kabini kao na cekicaruda sedim
Veliko razočaranje su svi,ako je neko navikao da tera traktor kad mu treba,na primer sa 577 sam orao duboko krajem avgusta i vukao tanjiraču u sred leta na strnjici i to tanjiraču koja mu nije laka na 35 stepeni i nije dizao temperaturu,znači kad ti treba ti radiš e sa njima to ne možeš.I to svi imaju problem samo neko neće da kaže a neko hoće.Još se ja nekad pitao što ja orem po vrućini a rusa nema u ataru.E sad znam kad ih imam.Mislim da 820 ima najmanje problem sa tim.I možda što Nebojša kaže 1221.3.I za 1025.3 sam čuo od njih par što su novi kupili isti problem.
 
Veliko razočaranje su svi,ako je neko navikao da tera traktor kad mu treba,na primer sa 577 sam orao duboko krajem avgusta i vukao tanjiraču u sred leta na strnjici i to tanjiraču koja mu nije laka na 35 stepeni i nije dizao temperaturu,znači kad ti treba ti radiš e sa njima to ne možeš.I to svi imaju problem samo neko neće da kaže a neko hoće.Još se ja nekad pitao što ja orem po vrućini a rusa nema u ataru.E sad znam kad ih imam.Mislim da 820 ima najmanje problem sa tim.I možda što Nebojša kaže 1221.3.I za 1025.3 sam čuo od njih par što su novi kupili isti problem.
Ljudi nemoj da slušate bas te urbane legende kao i onu za poluosovine.
1221 imaju problem sa visokom temperaturom iz razloga malog hladnjaka zato ih kod nas i više nema u prodaji.
Ostali rusi nemaju problem sa pregrevanjem,jedino kod .3 modela moze da se javi "problem" kad imaju i klimu a ne izdavava se hladnjak redovno jer je mali prostor između hladnjaka pa se brzo prlja,kad se malo povede računa o tome nema brige,samo gas.
Sve ostale varijante su posledice ne ispravnog traktora.
 
Промени се пропелер ,ако не помогне иде већи хладњак.Возе људи и овде раде у свакаквим прилилама не жале се ,све се да решити.
 
Stavio sam sa 8 pera umesto sa 6 što je bio,možda je malo bolje.Nema priče ima on snage ali kad ugreje napolju mrka kapa.E sad kaže mi neki dan čovek iz sela da je na 1221 stavio sa 11 jer se grejao a sad kao ne greje se,mada ne vidim ga po vrućini da radi.A sad kako se klima menja pa celo proleće i jesen je vruće i kad se sprema i kad se tanjira za žito.Traktori su napravljeni za njihovu klimu i tu nema priče,e sad ljudi se dovijaju,te hladnjak te propeler te vade termostate.Na 820 još nisam osetio problem i u agropanonci su mi rekli kad sam im tražio hladniji termostat da mi isporuče sa traktorom da nema potrebe za 820,kažu to oni veći imaju problem,znači i sami su svesni.
 
Nazad
Vrh