MTZ Belarus

@BOKIBOLE Skinem ih i pranje bilo vodom pod pritiskom pa i muckanje sa kuglicama od lezaja ili lanac manji neki,zavisi koliko je prljav rezervoar,uglavnom samo ih isperem vodom i malo buckanja i dovoljno je.
 
Imam fobiju od pranja rezervoara. Kao klinac sam prao rezervoar na pony ekspresu i nikada nisam uspeo dobro da ga isperem. Uvek je bilo više prljavštine na sitima posle pranja nego pre.
 
Za pranje ti je dovoljna mlaka voda,sapunica i malo svežeg benzina.Sipaš vodu i neko sredstvo koje dobro peni,promućkaš dobro i ispereš.Onda sipaš svež benzin i opet promućkaš pa prospeš.

Onda kompresor i izudvavaš dok ti ne dosadi,što više to bolje.

Lanac,kamenje i slično je samo recept da svake godine skidaš rezervoar jer skidaš zaštitu i samo više i više korodira.

Sipaš što kvalitetnije gorivo i gledaš da ga bude što više u rezervoaru.
 
Napisao sam da ne koristim lance i slicno ako rezervoar nije jako prljav,ili zardjao.Vise puta sam samo prao vodom bez icega drugog dodatog u rezervoar.
 
Ако је у могућности увек пун резервоар да буде. Мада кад почне да рђа то је неповратан процес. Ако ништа друго барем ће мање горива трошити.
 
Nije baš ni preporučivo imati pun rezervoar....
Ume , kao kod mene jedared, napunim rezervoar do vrha, rekoh, idem da orem pa da ne mislim, i ostadoh bez goriva... 🤣
Jedna šelna popustila, gorivo curilo, nisam primjetio, jel, radilo se, nisam ništa osetio, neku promenu u radu, i za ceo dan ode rezervoar goriva...
Otada, kad idem orati, u rezervoar maksimalno 20 litara, a nosim 5 litara balon nafte iza sjedišta u traktoru, za svaki slučaj...
Svakako , ne idem daleko od kuće, za jednu njivu je to sasvim dovoljno...
:whistle:
 
Eto genijalne ideje,bas smo svi ludi sto punimo rezervoare.Jedino je problem sto neko od nas sa 20 lit ne moze ni do njive doci maltene.
Kupis nove selne i creva i manes se te gluposti oko bojazni punog rezervoara.
 
Никад се са тим нисам цимао, увек пун резервоар било шта да се вози и ради. Ко има ненормалне потрошње и остане без горива пре ће бити да је гориво "испарило" на разне начине него што се утрошило.
 
Nama se pre neki dan začepio dovod od rezervoara do filtera. Produvao malo i on sad opet radi 20 godina.
 
Кад се скине предњи кардан од вуче да ли је нормално да се лако извуче она осовиница са нутевима што улази у средње кућиште? Разишо се напред крстак па кад сам скино извукло се и ово нутеви изгледају добро
 
Poslednja izmena:
Koliko vremenski sme da prođe od starta motora do pokreta kazaljke sata pritiska ulja (i gašenja zujalice)?

To sam od skora primetio, kad startujem motor (a prethodno nije paljen jedan dan), motor startuje ali zujalica nastavi da svira i kazaljka manometra je mrtva. Posle 2 sekunde (a možda i duže - nisam štopovao vreme) zujalica stane i pokrene se kazaljka manometra i za oko 1-1,5 sekundu dođe do pokazivanja punog pritiska. Isto reaguju i mehanički manometar (koji sam ja naknadno ugradio) i fabrički manometar u sklopu zajedničkog sata. Posle u radu pritisak stoji normalno.

Mislili smo da zbog loše gumice u centrifugi propusti ulje iz centrifuge u karter, ali izgleda da nije to (zamenili smo gumicu i posle jedno 14 sati protoka vremena od poslednjeg gašenja ponovo se javlja zadrška u podizanju pritiska ulja u motoru, sutra ću to definitivno proveriti jer će ujutro biti 48h od zadnjeg paljenja). Ima li neko ideju o čemu se radi?
 
Trosi mi prednje gume vise na spoljnoj strani. Sta bi trebalo da udvrnem ili da uvrnem sponu koj krug? Kolko krugova da uradim to? Dovoljno je na jednoj strani i nema veze na kojoj? Takodje na jednom tocku je vise istrosio nego na drugom. Tu ne moze nista da se uradi?
U pitanju je 892.
Gledaj kad budes podesavao spone
da ti napred bude 12_15mm veci razmak nego nazad
Ravno ce se trositi!!!!

Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh