MTZ Belarus

Vertikalna geometrija trapa je takva da tu pomoći nema neke velike...
To što skratiš sponu možeš dobiti da se guma brže troši sa unutrašnje strane,ja sam na jednom stavio tako, doduše zbog šamaranja točkova, al sve je to diskutabilno..
 
I ravan most trosi spolja vise,mada daleko manje nego obican...pitao sam skoro u temi gume-pa cu i ovde...vlasnici ravnog mosta koji su menjali zadnje gume-sta ste kupovali i kako ste zadovoljni?
 
Турске стављене пре три год тубелес презадовољан.Каже вуканизер без унутрашње реко оће држати то каже фелне су за то и истина ово стоје...
 
Malte ne jedine unutrašnje koje imaju u ponudi su kabat,i da ,skroz su plastične, žale se vulkanizeri da se teško vulkaniziraju..
 
Maloprije vratim komsiji prikolicu i u povratku izgubi gas i ugasi se. Malo zaverglo i upali dosao normalno kuci. Da li je moguce da je gorivo negdje zacepilo? Da li ima negdje sita za gorivo? 892 je u pitanju.
 
Maloprije vratim komsiji prikolicu i u povratku izgubi gas i ugasi se. Malo zaverglo i upali dosao normalno kuci. Da li je moguce da je gorivo negdje zacepilo? Da li ima negdje sita za gorivo? 892 je u pitanju.
imao sam isti problem . Stane mi usred njive dok sam podrivao. Isti 'simptomi' kao da nema goriva. Odem po gorivo naspem, upalim on ode dva kruga i opet se ugasi. Skinem savinicu ispod desnog rezervoara a ona skroz zapusena nekom rdjom, prljavocom. Skinem je , isperem i uzmem od starog hondinog rezervoara ( ima i na tomosovim slavinicama za motore) ono sito sto ulazi u rezervoar . Malo sam morao prosiriti rusovu slavinicu ali taman toliko da lepo uglavim to sito.Ne ocekujem neke probleme u narednih 20 godina. Jedino cu to isto uraditi i na levom rezervoaru
 
Dok zavrsim oko stoke probacu da skinem holendere da pogledam.Onaj cep od rezervoara ne moze da se dotegne. Da li mozda to nema kakve veze? Kaze mi drugar da probam zatvoriti desni rezeevoar hoce i to da zeza. Odvrtao sam dole slavinicu na grubom filteru izlazi kao neka zardjala voda. Nije mi jasno od cega je moglo zacepiti kad strogo vodim racuna kad sipam gorivo. Gorivo sipam iskljucivo na Gasprom pumpi.
 
Pa jel vi nikad ne perete rezervoare goriva ?,cemu cudjenje uopste sto masina staje kad su rezervoari puni djubreta i rdje.Prvo to skinite i operite a posle se igrajte sa kojekakvim sitima,dodatnim filterima i drugo,a to je sve beskorisno dok osnova,rezervoar,nije cist.Za 17 god moj rus je imao 2 pranja rezervoara,preventivno,i za to vreme nikad nije imao nikakvih problema sa gorivom,nikad.
Opran rezervoar na kombajnu i jos nekim drugim masinama,nemam nameru da se jeb.. sa crevima,filterima i slicno,lakse mi je jednom uraditi stvar kako treba i posle zaboraviti na sistem goriva.
 
Pa jel vi nikad ne perete rezervoare goriva ?,cemu cudjenje uopste sto masina staje kad su rezervoari puni djubreta i rdje.Prvo to skinite i operite a posle se igrajte sa kojekakvim sitima,dodatnim filterima i drugo,a to je sve beskorisno dok osnova,rezervoar,nije cist.Za 17 god moj rus je imao 2 pranja rezervoara,preventivno,i za to vreme nikad nije imao nikakvih problema sa gorivom,nikad.
Opran rezervoar na kombajnu i jos nekim drugim masinama,nemam nameru da se jeb.. sa crevima,filterima i slicno,lakse mi je jednom uraditi stvar kako treba i posle zaboraviti na sistem goriva.
Traktor ima 105 radnih casova.
 
Nije to bitno,ti neke prljavstine imas u rezervoaru,od cega nzm,mozda fabricki ostalo,mozda si ti sipao,mozda se ona zastita unutra odlepila pa rdja brzo,otkud znam...nista do cisto gorivo ne sme da izlazi kad pustis na slavini ili na crevu od rezervoara.
I to sto sipas gorivo na pumpi tek ne znaci nista,moze lako biti da je kod njih povuklo iz rezervoara nesto prljavo,tecno,i da to filteri ne uhvate.Pre 10-15 god sa pumpi si mogao svasta da dobijes u rezervoar,pogotovo ove sa starim cisternama,ne kazem da je isto i sada,ali nije iskljuceno sigurno.
 
Nazad
Vrh