MTZ Belarus

Pozdrav drustvo
Treba mi vase misljenje u vezi Belarusa 1221.3 da li moze nositi i vuci 4 brazde prevrtaka? Neki laksi plug vogela 950
Zavisi od tipa zemlje,da li je laksa ili teza za obradu,ali traktor je lagan trebace ti napred tegova a i pozadi...Problem je nosenje,kao sto je rekao @nebojsa100 resivo je sa tegovima,hidraulika ima snage,ali nije izdrzljiva,problem je grejanje ulja,.Moj ti je savet,ako vec imas 4brazde prevrtaca,skini 1,povecaj zahvat i bog da te vidi....sa 4brazde sigurno problem,sa 3malo veci zahvat i nemas problema..
 
Prije 10 ak dana uzmem rotodrljacu lemken 3 metra. Veceras htio da spremim nesto sto sam orao kad ne moze da se zakaci. Precnik osovine oko 40 mm a moje kugle 28 mm. Pitao sam na par mjesta nema niko velike kugle. Momak iz sela ima 1221 i kaze ima te vece kugle. Kad smo otisli drugacije vanjske mjere. I u prospektu nekom sto on ima nadjemo da ima tri velicine euro kacanja i da za ovaj moj tip najveca kugla je 28 mm. Tako da u ponedjeljak moram skidati osovinu sa rotodrljace i kod strugara da je obradi na 28mm.
 
Беларус одступа од универзалних мера. Они имају неке своје. На пример, ретровизори су стегнути вијком м8 али глава није 13мм већ 12. И тако, има доста примера.
 
Чију су, да су, ал' мене то излуђује и на моторину и на трактору. "Четрнесетице", "шеснаестице", "осамнаестице"...
 
Meni je to extra, uvek imaš alat u traktoru koji nikom ne treba...😃
Plus, cena nabavke ključeva tih " brojeva" je , blago rečeno, veoma pristupačna, jer opet, ti ključevi nikom ne trebaju, "Brazilac" na Vašaru cupka od sreće što i to neko hoće da kupi...
Recimo ključevi 12,14 ,16,18, 50 dinara komad, i to biraš i marku koju hoćeš...
Ti ključevi isključivo stoje u traktoru, jer i meni drugde ne trebaju...😂😂😂
 
Mene vise nervira sto omasim, znam da je m8, odem po kljuc 13, kad ono glava 12...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Бојша, стварно користе на "Беларусу" матице 12 мм? Није "ласус калами", да си 'тео да напишеш 13?
 
Tipični kineski vijci.

Poslato sa PPA-LX2 pomoću Tapatoka
Nisu ruski su. Ideja je da ne treba dva ista kljuca da se radi.

Ali puno veca blagodet tih sssr relikt traktora je hidraulika, koriste imperijalni standard fitinga(konuse) za hidraulicne spojeve a navoji su metricki i to velicina koji vecina proizvodjaca ne koristi , e to je veselje. Kad pukne crijevo niko od hidraulicara nema takve fitinge vec nosis staro crijevo da ti promjene samo crijevo, a cim vide fiting odma znaju da je rus proizvodjac :) .

Sad se momentalno promjenilo zahvaljujuci onom velikom mostu sto su kinezi radili , jedna domaca firma im je po ugovoru radila popravke(a kinezi isto kopirali te sssr relikte) i kad zavrsili most ostale kamare tih fitinga (imperijalno-metrickih krizanaca) pa sad momentalno barem kod te firme nema problema sa tim hidraulicnim fitinzima.
 
Trosi mi prednje gume vise na spoljnoj strani. Sta bi trebalo da udvrnem ili da uvrnem sponu koj krug? Kolko krugova da uradim to? Dovoljno je na jednoj strani i nema veze na kojoj? Takodje na jednom tocku je vise istrosio nego na drugom. Tu ne moze nista da se uradi?
U pitanju je 892.
 
Poslednja izmena:
Trosi mi prednje gume vise na spoljnoj strani. Sta bi trebalo da udvrnem ili da uvrnem sponu koj krug? Kolko krugova da uradim to? Dovoljno je na jednoj strani i nema veze na kojoj? Takodje na jednom tocku je vise istrosio nego na drugom. Tu ne moze nista da se uradi?
U pitanju je 892.
Ako je grbavi most u pitanju to je normalno da tako trosi vise na spoljnoj strani.
 
Ако је грбави мост, требало би на оним шрафовима за ширину трапа да помериш ако се једна гума више троши. Видео сам кад у фирми то подешавају, не може баш из прве да се уштелује. Треба и равна површина и гуме да су колико толико једнаке. И наравно исправни крајени спона.
 
Grbavi most. Mislim da sam čitao negde, ako ne i ovde koliko treba da bude razmak, napred valjda mora da bude širi za nekih 4 cm.
Evo ovde rus giovori o tome. Ima u prvom komentaru koliko treba razmaci da budu.


E sad koliko sam razumeo ako mi troši gumu spolja onda treba da skratim sponu (ili kako se već zove ta šipka za štelovanje razmaka)?
 
Nazad
Vrh