MTZ Belarus

Resio sam rusa. Servisirana pumpa, nove dizne i crevo od rezervara do filtera zamenjeno. Pali ko nov i rezi na gasu. Miran sam narednih 10 godina...
 
@Sapatnik
Стављамо нове склопове и улошке дизни и глава иде на обраду. Црево од филтера ваздуха до мотора није пукло а такође и кућиште филтера је цело. Да ли је могуће да је прашина од пре него што сам га купио (пре 4 године), можда је било пукнуто црево па замењено?
Мајстор каже да је његов трактор само би заменио карике (наравно уз проверу овалности хилзни). Вероватно су хилзне мало добиле па карике нису могле да задихтују. Не знам да ли сам писао, мајстор ми каже да је мало прегрејан па су клипови мало добили оштећења али ништа страшно. Делови из агропанонке.
 
Šta može biti sa motorom, kad traktor radi lagane poslove sve ok,nek si ga samo malo upravo u težim radovima počne da izbacuje vodu...znači dok temp digne sa 82 na 84-85 počinje problem,a da pritom traktor u opšte nije zapeo kako bog zapoveda,znači radi bez po muke,ima gasa u rezervi,nema dima na auspuhu, što bi se reklo normalno opterećen i agregatiran...
Što je još veći fazon ne dešava se samo na jednom traktoru..
 
Прво проверити хладњак да није загушен, онда следеће дихтунг главе или глава.
 
Hladnjak je prvo proveren...da je dihtung očekivao bi da duva u hladnjak pri bilo kom radu,ovo me buni što se dešava samo pri težim operacijama...pre nekako mi na kinezu otišao dihtung,i izbacivao je vodu odmah posle startovanja,dakle potpuno hladan,i to mi je skroz logično...
Na jednom su rađeni i dihtung i glava,i skidan je hladnjak,i menjani vodena pumpa i termostat ,i opet se dešava ponekad...skroz neobično
 
Hladnjak je prvo proveren...da je dihtung očekivao bi da duva u hladnjak pri bilo kom radu,ovo me buni što se dešava samo pri težim operacijama...pre nekako mi na kinezu otišao dihtung,i izbacivao je vodu odmah posle startovanja,dakle potpuno hladan,i to mi je skroz logično...
Na jednom su rađeni i dihtung i glava,i skidan je hladnjak,i menjani vodena pumpa i termostat ,i opet se dešava ponekad...skroz neobično
Koliko vode izbaci iz hladnjaka tj dokle?
 
Baš dosta,ja sve vreme proveravam pa dospem dve litre recimo, a desi mi se da dođem kući, proverim,ono ima preko saća,ugasim ga a već se jel motor ohladio, i ujutru kad pogledam ono stane 5,6 litara...gde to ode nemam pojma,nivo ulja se ne menja...
 
Baš dosta,ja sve vreme proveravam pa dospem dve litre recimo, a desi mi se da dođem kući, proverim,ono ima preko saća,ugasim ga a već se jel motor ohladio, i ujutru kad pogledam ono stane 5,6 litara...gde to ode nemam pojma,nivo ulja se ne menja...
Pa i ti pijes kad si i zedan,samo pivo.😂 Da ne prosipa kod ili na vodenoj pumpi pa propeler raznese.
 
сремац погледај да не губи на цревима од грејања што иду кроз кабину ,код мене доле код шелне било једно напукло
 
Čekaj čekaj on ne baca na čep od hladnjaka već samo nestaje iz hladnjaka?
Dok radi motor baca na čep od hladnjaka,tačnije probao sam da radim i bez čepa (to nam je bila boljka na jednom imt 560) al isti andrak...
I dok radi motor vidim da voda cirkuliše...
Al eto desi se kad traktor odstoji preko noći,ili posle par dana kad proverim fali baš dosta tečnosti,ali ne uvek...
Ne gubi na crevima nigde ...
 
Definitivno nabije pritisak u hladnjak,al samo pri većem opterećenju, dok vučem prikolice,i tako to vozikanje temp ne mrda sa 82 stepena...
A kontam da bi bilo normalno kad zapnem momački da mora digne temp i na 90 ili 95 i ne bi smeo da izbaci vodu...
Jasno mi je da ne treba da bude baš do čepa pun,al ne sme ni saće da se vidi jel tako...
 
Definitivno nabije pritisak u hladnjak,al samo pri većem opterećenju, dok vučem prikolice,i tako to vozikanje temp ne mrda sa 82 stepena...
A kontam da bi bilo normalno kad zapnem momački da mora digne temp i na 90 ili 95 i ne bi smeo da izbaci vodu...
Jasno mi je da ne treba da bude baš do čepa pun,al ne sme ni saće da se vidi jel tako...
Ne sme da baca na čep koliko god da ga opetertis ako ne prokuva.
Jel ima termostat,ako nema ubaciti mu obavezno od 70 stepeni.
I ako nema termostat to je malo veća temperatura,ima on neko "duvanje" najverovatnije e sad problem je što može biti na više mesta al moja pretpostavka je da ima neku mikro pukotinu na nekoj od hilzni pa joj je potrebna određena temperatura da se raširi.
 
E toga se i pribojavam...svakako nam skidanje glave ne gine,pa ćemo onda znati više...
Al otom potom,sačekaće još mali,da zaradimo neki dinar prvo...😁
 
Мени буде криво кад чујем како неко није мењао уље у филтеру ваздуха 5 6 година или није чистио центрифугални филтер а трактор има дупло више сати од мог (мој има нешто више од 3000) и ради без проблема а ја мењао уље редовно, нисам га преоптерећивао и ето, јбг.
 
Мени буде криво кад чујем како неко није мењао уље у филтеру ваздуха 5 6 година или није чистио центрифугални филтер а трактор има дупло више сати од мог (мој има нешто више од 3000) и ради без проблема а ја мењао уље редовно, нисам га преоптерећивао и ето, јбг.
Ni jedan kvar se nije desio bez razloga tj uzroka,posebno ne tako iznenadan kvar samo mislim da vi niste našli sta je se desilo motoru.
 
Nazad
Vrh