MTZ Belarus

Уље је провидно чим се сипа, док се још не упали мотор.
Звао сам мајстора, не може одмах да ме прими јер има неку гужву али ми је рекао да би могло да буде да пребацује моторно уље у хидраулик преко пумпе волана. Да ли је тако, видећемо.
Nisam pročitao detaljno gornji post sta se sve dešavalo al ovaj sad mi nije jasan.
Ulje iz hidraulika može da gura u motor i da povećava nivo a da ga vuče u hidraulik to jos nisam čuo.
Bice da ima tu neke veća zajebancija od pumpe volana.
 
Da se ne pravim pametan al mrka kapa,posebno taj beli dim nema šanse da ima veze sa guranjem ulja u hidraulik.
Ako ne nestaje voda a dimi belo samo to ulje dolazi negde u kompresioni prostor i sagoreva.
 
Kad ste vec kod nivoa ulja, jedno pitanje...izbacuje mi ulje na merac od menjaca, tj za ceo trap ili akok se vec zove, onaj ispod stepenica....pitao sam ovde i rekli ste mi da iza ispod klipa kod rezervoara ima srafic jedan koji dodje kao otpust za vazduh, pritisak, da ga ocistim...skinuto, ocisceno, bila je jedna rupica na srafu zapusena....ali i dalje baca ulje, tj muzga iz meraca....promenio i gumice na njemu sve.....da dodam, kada sam uzeo traktor bilo je ulje kad s emerac izvadi jedva na minimumu....ja dosuo da bude na pola onako kako bi trebalo.....je l realno da sam dosuo vise pa da izbacuje sad kroz merac? ne znam vise sta da radim, jako me nerira sto muzga...pogotovo kad orem ili tanjiram
 
Скинута усисна грана и има прашине а каже да није пукло црево од филтера ваздуха до мотора, колико је видео на први поглед, видеће кад буде све лепо опрао. А могуће је, како је рекао, да је пукло кућиште филтера ваздуха јер сам ја рекао да није остао без уља у филтеру, и да сам мењао уље на око 100 сати.
 
Да је тако цркао би одавно (4 или 5 година је код мене а то није дирано).
 
Још не знам. На послу сам али колико сам чуо од брата скинута је глава и нешто је са 4. клипом у питању јер су прва 3 сува а овај масан. Сад скида картер.
 
Прегрејан али не јако. Хтео је да мери овалност хилзни али смо се договорили да ипак иду нови склопови.
 
Novi rezervni delovi više nisu garancija za ispravne delove.

Bio sam kupio dve nove AC pumpe za rusa, obe deklarisane kao original - nisu kineske sa gumicom ili semeringom već kao originalne sa klipićem sa malom tolerancijom (ili kako se već to naziva), i juče kod bošiste proveravao ispravnost na curenje nafte u karter. Jedna piša naftu, druga je ok.
 
Е, да, и улошци дизни треба да се мењају. Сва 4.
Мајстор је причао да је неко дотерао трактор 15км ако сам добро разумео без притиска уља, тј сат није ваљао. Тек четврти је показао притисак.
 
Nisam pročitao detaljno gornji post sta se sve dešavalo al ovaj sad mi nije jasan.
Ulje iz hidraulika može da gura u motor i da povećava nivo a da ga vuče u hidraulik to jos nisam čuo.
Bice da ima tu neke veća zajebancija od pumpe volana.
Ne poznajem konkretno situaciju kod rusa ali generalno kod zupčastih pumpi su kanali takvi da je usisna strana pumpe spojena sa semeringom da tako kažem. Tj semering sa jedne strane "vidi" razvod motora a sa druge usisnu stranu pumpe.
Tako da ako postoji kombinacija lošeg semeringa i prigušenog dovoda ulja pa se stvori vakuum u usisu i/ili povišenog pritska u motoru (npr produvao motor, začepeljen iber) itekako je moguće da ulje iz motora izvlači i prebacuje u hidrauliku. Meni se to dešavalo na kinezu, očigledno je bilo da je došlo do mešanja jer je ulje u hidraulici bilo crno
 
Ne poznajem konkretno situaciju kod rusa ali generalno kod zupčastih pumpi su kanali takvi da je usisna strana pumpe spojena sa semeringom da tako kažem. Tj semering sa jedne strane "vidi" razvod motora a sa druge usisnu stranu pumpe.
Tako da ako postoji kombinacija lošeg semeringa i prigušenog dovoda ulja pa se stvori vakuum u usisu i/ili povišenog pritska u motoru (npr produvao motor, začepeljen iber) itekako je moguće da ulje iz motora izvlači i prebacuje u hidrauliku. Meni se to dešavalo na kinezu, očigledno je bilo da je došlo do mešanja jer je ulje u hidraulici bilo crno
Nisam dovoljno stručan da komentarisem situaciju i kvarove na bilo kom kinezu al ako mi na rusu neko pokaže pumpu koja je uvukla ulje iz motora u sistem hidraulike ja cu tu pumpu pojesti i to bez hleba.
 
Kupio ja ''majstor'' novi orbitrol za rusa jer stari crkao ...prepravio sve da pase ispod volana gde ide na originalu ,produzio creva ,sve sastavio kad ono ista prica vuce u desnu stranu ...skinem ja cilindar ,zacepim rupe a on radi li radi ko da su rupe otvorene .. skupa skola vala .
Jel zna neko posto je u agropanonci nov ?
 
Kupio ja ''majstor'' novi orbitrol za rusa jer stari crkao ...prepravio sve da pase ispod volana gde ide na originalu ,produzio creva ,sve sastavio kad ono ista prica vuce u desnu stranu ...skinem ja cilindar ,zacepim rupe a on radi li radi ko da su rupe otvorene .. skupa skola vala .
Jel zna neko posto je u agropanonci nov ?
Jel nije bilo lakše krenuti od lakšeg a i jeftinijeg kvara.
 
Tako bi ja uvek krenuo od klipova,ljudi misle da klip nema sta da se pokvari,a dovoljno da iznutra propusta ulje i to je to...
 
a eto sta reci, bio sam ubedjen da nije do klipa jer je uvek vukao na jednu stranu .i onda sam mogao volad da okrenem za pola kruga na prazno da bi ga vratio u pravac....
dva srafa i mogao sam da proverim ali nisam jbg.
A klip ni nema gumenu manzetnu nego plasticnu jbt ,kupljen je na najlonu ..sad se ja pitam dali je taj u AP drugaciji ili isti samo skuplji verovatno.
 
Nazad
Vrh