MTZ Belarus

E vidiš 79te je rus 82 sa tom kombinacijom došao u dvorište...tako je bilo fabrički tih godina..
 
Nisam rekao da ta kombinacija ne može već da se prednji most bolje uklapa sa zadnjinom kada su napred 11.2/20.
 
Поздрав имам једно питање , имам руса 552Е немам саобраћајну нити знам шта пише на мотору , колика му је снага? Фабрички мислим јер постоји могућност да је задруга смањивала kw.
 
Кад сам превозио пшеницу трактор је димио бело али врло мало. Погледам а оно фали воде а и уља у мотору, једва га је мерач дохватио. Испустио сам то уље и досуо ново и од тада нисам радио ништа сем што сам ишао да обиђем сунцокрет и понашао се нормално (без потрошње било чега али и без оптерећења). Међутим, синоћ је мало вукао табанало (3,5 јутра) и потрошио је уље од максимума до неких 3-4 мм испод. Јутрос сам урадио још 5,5 јутара и ниво уља је мало више од минимума. Не троши воду. Јутрос је задимио врло мало бело. Касније ништа. Пролетос је било све нормално, без потрошње уља и воде. Уље је нис 10w40, и пре и после. Али, да кажем, не свиђа ми се то уље како изгледа: прилично провидно делује на мерачу одмах после ступања, значи кад сипам и проверавам колико има одмах ми делује да се провиди. 82.1, 2011 год.
Шта је ту могло да се деси тако нагло?
@nebojsa100
 
Poslednja izmena:
Можда га гориво разреди, онај што дими на иберлауф што сам постављао не досипају уље често а ради сваки дан.
 
Страјо, то ти је скоро као 82-ка без корњаче и зеца. Вуче све што и 82-ка само спорије. У фирми су имали пар комада и убацили су од других расходованих трактора корњачу/зец.
 
Pušta mi ulje na prednjem levom točku curi sa unutrašnje strane jel ti ima neki semering koji se menja ili nešto drugo? U pitanju je 820 grbavi.
 
Pušta mi ulje na prednjem levom točku curi sa unutrašnje strane jel ti ima neki semering koji se menja ili nešto drugo? U pitanju je 820 grbavi.
имам исти проблем са мојим 552 семеринг је у питању колико сам чуо од мајстора
 
Treba mi altenator za 1221.3, radi li neko popravke, ili da kupujem nov? Sija mi lampica a skala pokazuje da puni, mozda su cetkice riknule
 
Можда га гориво разреди, онај што дими на иберлауф што сам постављао не досипају уље често а ради сваки дан.
Да товари гориво у картер онда би се повећо ниво уља овај једе уље и треба га стално досипати
 
Изађе на иберлауф, не мора да сипа довољно по мало да разбија. И сам каже да је уље провидно/ретко. Кад диже ниво то су већ екстреми.
 
Уље је провидно чим се сипа, док се још не упали мотор.
Звао сам мајстора, не може одмах да ме прими јер има неку гужву али ми је рекао да би могло да буде да пребацује моторно уље у хидраулик преко пумпе волана. Да ли је тако, видећемо.
 
Nazad
Vrh