MTZ Belarus

Da ne zvucim bas kao budala al to je nemoguće.
Ako izbacuje NAFTU na auspuh mora da ima neki problem.
Bar jedan cilindar nema pravilno sagorevanje tj ne sagoreva deo ili svu naftu koja dolazi u cilindar pa je kroz izduvne ventile izbacuje napolje.
Moze da bude zbog dizne,verila,dihtunga glave,klipa al sta god da je od toga mora pokazati neku nepravilnost u radu.
Ako nije rasturan traktor probaj te da odvijate jednu po jednu diznu da vidite kako će da reaguje i dal ce na nekoj taj dim da prestane .
A ako je već rasturan uradite tu sumnjivu diznu pa vidite onda sta ce se dešavati.
 
Sutra ću zamenuti tu sumnjivu diznu.Zato sam i postavio ovde pitanje,jer ni meni nije jasno sta moze biti.Moguće da je ta dizna zalepila pa nije bacala kako treba.Traktor od pripreme za setvu nije radio težak posao,samo zaliva,i to na malom obrtaju,pa moguće zbog toga .Ću da vidim sutra
 
Da bi prouzrokovala toliki dim i kapljanje na auspuh nije "malo pisala" nego ostala otvorena verovatno skroz a i morao je da lošije radi .
 
Drugari par pitanja, sa rusem 82 kojom brzinom krećete pod većim teretom( dve zmajevke suncokreta/kukuruza) jel može 6 kornjača? Uz breg niz breg da li uključivati prednju vuču kad vuče teret?
 
Може, поготово ако је коцка или гладак асфалт. Кад поскочи трактор лако проклиза. Предња вуча и низбрдо ако су лоше кочнице. Избегавати нагло кочити са предњом вучом. Е сад зависи какав си пилот да ли залетиш па мењаш брзине у брду или на равном па полако узбрдо.
 
Meni je dimio i vlazio auspuh na malom gasu i ne jednako radio , preko pola gasa nema dima i radio savrseno.
Na kraju se ispostavilo pretegnut izduvni ventil.

Na malom gasu nije imao dovoljan pritisak da zapali naftu jer je curio na ventil i zato dimio , cim se poveca broj obrtaja ne moze da stigne da iscuri pored ventila odmah veci pritisak i dima ni malo nije bilo i radio lepo.




Sent from my M2012K11AG using Tapatalk
 
Drugari par pitanja, sa rusem 82 kojom brzinom krećete pod većim teretom( dve zmajevke suncokreta/kukuruza) jel može 6 kornjača? Uz breg niz breg da li uključivati prednju vuču kad vuče teret?
Na tvrdoj podlozi bez problema 6om kornjača,sa njom i uzbrdo i nizbrdo na tvrdom nema brega na asfaltu na koji nisam popeo i spustio bez dramaturgije...prednju vuču nisam nikad koristio osim na zemljanom putu ili u njivi naravno...vazdušne kočnice su svakako poželjne...
 
Ja uvek prešaltam u nižu pre brega pa onda polako, mislio sam po zemljanom putu kad ide uz breg ili niz breg da li uključivati prednju? prikolice uglavnom nemaju kočnice, 6 kornjača znači prolazim svuda ...
 
Na zemljanom putu da,u stvari zavisi od brega,ja palim prednju i idem 5om...na makadamu ili rizli pogotovo, opet zavisi od brega ,stvar iskustva...
Na manjim bregovima šaljem,na ozbiljnim sexme zezam,spremim traktor u koju hoću brzinu i lagano...nije problem popeti se koliko spustiti se bezbedno niz breg...
 
Sve se to nauči iz iskustva dok se popneš na ozbiljan breg i spustiš se sa njega. A prvu stvar koju ti preporučujem je da namestiš kočnice jer je to najbitnija stvar koja u transportu MORA biti ispravna.
 
Nije samo to,vec ne daj Bože da ti neko istrči ispred tebe i moraš brzo da se zaustaviš a tebe gura od pozadi 19-20t tereta sto je 5x teže od vučnog vozila.
 
Znam, jednom davno kad sam još bio mlad, zakačim zmajevku sa pšenicom i na jednoj raskrsnici se na semaforu promeni u crveno, ja na kočnicu a prikolica gura fergu samo tako. Zaustavim se na sred raskrsnice sav u čudu šta me snađe, ovi iz suprotnog smera isto gledaju, mahnuli mi da nastavim i tako se sve dobro završilo.
 
Komšo, bilo je ravno, ona velika raskrsnica kod rumske malte, dok je još bio semafor.
Bio tad mlad neiskusan i zaljbljen. Više nisam mlad i neiskusan.;)
 
Nazad
Vrh