MTZ Belarus

Pozdrav, jel je imao ko problema s grijanjem hidraulike na 820, cjelokupni sistem se zagrije da bude vrelo da se ne moze ruka drzat
 
Eeeee malo zeznutiji kvar,teško je utvrditi šta zeza,moze da bude do više stvari.
Prvo isključiti hidraulicnu pumpu pa se provozati da se eliminiše volan kao potencialni problem.
Ako se volan isključi kao problem onda ostaje sam hidraulik a i tu može da bude do više stvari,razvodnik,pumpa i pozicioni regulator.
 
Opcija s isljucivanjem pumpe probana i dalje se grije takodjer pozicioni regulator stavljen N položaj tj nit je ljevo nit desno u onim prorezima i dalje se grije, nekako mi se cini da bi tu mogao bit razvodnik problem, sto probati s njim napravit da riješim problem
 
Opcija s isljucivanjem pumpe probana i dalje se grije takodjer pozicioni regulator stavljen N položaj tj nit je ljevo nit desno u onim prorezima i dalje se grije, nekako mi se cini da bi tu mogao bit razvodnik problem, sto probati s njim napravit da riješim problem
To sto je pozicioni u n nema veze,kad počne da brlja sve jedno je.
Ja bi pre menjao pozicioni,kad je razvodnik uglavnom se čuje rasteretni ventil.
 
Pozicioni ja nov mjenjan je stari iz razloga što je curio a u hrv nisam mogao nac gumice za reperaciju pa sam uzeo novi. Hidraulika se grijala i s starim i novim pozicionim
 
Iz mog nekog iskustva kad rusi sa klasičnom hidraulikom greju ulje u 99,99% je krivac regulator.
Par puta je bio kriv I sam razvodnik,jednom ili dva puta zato što su sekcije ostale na pola otvorene i par puta zato što je bio pogrešan razvodnik zamenjen.
Sama pumpa mi nikad nije pravila tu vrstu problema.
 
Da nisam mjenjao regulator i da se nije stari grijao isto ko novi onda ne bih uopce sumnjao da nije on a ovako stvarno nezz, npr znaci događa se i sljedeće da kada radim s one tri rucice one nakon nekog vremena spustaju prikljucak na pod, i ispocetka dok se ulje ne zagrije kada se stave u položaj za dizsnje kad dignu priljucak do kraja automatski se izbace same poslje ne, takodjer dok se skroz jako ulje ne zagrije normalana je brzina dizanja poslje kad se ulje zagrije, moram dat puno gasa da bi digao neki prikljucak i to se događa vecinom u radu s tri rucice a manje kad se radi s pozicionim
 
Данас видим у бачкој тополи на продају црн белорус са затамљеним стаклима. Како ли је том пилоту кад се ухвати за браву или ручку кад улази у кабину....
 
Pozdrav majstori.Radim sa rusevima već ohohoj godina,nailazio sam na svakakvih kvarova.Ali sad me nešto zeza što do sad još nije,izbacuje naftu na auspuh,ne puno ali po malo kvasi auspuh,i po koja tačkica na haubi,piči lepo beo dim(nafta na auspuhu 100%,nije ulje)pregledao dizne,jedna malkice piša ali nije strašno,bilo je već da pišaju sve dizne pa nije se pojavila nafta na auspuh.Sutra ću zamenuti tu jednu diznu,ali mislim da neću rešiti problem.Dali može da se to dešava zbog boš pumpe?(mada meni to nije logično)ali povećao potrošnju.Zaliva traktor,tera pumpu,pa sam tu primetio da povećava potrosnju.Radi se o rusu 820
 
Pozdrav majstori.Radim sa rusevima već ohohoj godina,nailazio sam na svakakvih kvarova.Ali sad me nešto zeza što do sad još nije,izbacuje naftu na auspuh,ne puno ali po malo kvasi auspuh,i po koja tačkica na haubi,piči lepo beo dim(nafta na auspuhu 100%,nije ulje)pregledao dizne,jedna malkice piša ali nije strašno,bilo je već da pišaju sve dizne pa nije se pojavila nafta na auspuh.Sutra ću zamenuti tu jednu diznu,ali mislim da neću rešiti problem.Dali može da se to dešava zbog boš pumpe?(mada meni to nije logično)ali povećao potrošnju.Zaliva traktor,tera pumpu,pa sam tu primetio da povećava potrosnju.Radi se o rusu 820
Jel radi motor "normalno" ili ima nekih nepravilnosti u radu?
Naftu izbacuje verovatno jer jedan cilindar ne radi tj ne sagoreva pa je izbacuje napolje a to može da radi iz više razloga al bi se morali svi odraziti na rad motora.
Za početak odvijati jednu po jednu diznu dok se ne ustanovi koji cilindar je u problemu pa onda gledati što je u problemu.
 
Nazad
Vrh