MTZ Belarus

Odlicna stvar za nekog ko je blizu granice pa jos ima i kombi ili dobru prikolicu pa da odleti na brzinu i uzme a za nekog ko je recimo iz nisa pa treba da jos plati nekome prevoz jer nema kako da doveze itd, kao sto sam rekao ko nadje matematiku nije lose al opet ima i nekome kome je isplatljivije ovde da kupi.
Bas cu da se raspitam za koliko ovde kod nas moze da se "iskopa" takav set.
 
Sto volim kad je teren zanimljiv .
Sat vremena samo da ga podignemo 2cm od zemlje.
Dizes kao budala a sve samo tone u zemlju, fosna 30cm siroka i 2m dugacka i opet tone.
A nisam slikao zaboravio sam, prvi put da sam video polomljenu komplet cizmu, poluosovinu, reduktor, deo na kucistu diferencijala, slomljeno sve sto se slomiti moglo.
Prvo sam mislio da je stradao reduktor pa polomio kuciste al nisam izgleda bio u pravu, kaze vlasnik da je dan pre kvara upao u kanal sa tim tockom.
437177cfbed0b912a2f55440b8ff3aca.jpg
2c38f41560e2ada5916a44368087be61.jpg


Poslato sa ELE-L29 pomoću Tapatoka
 
Bice uradjen na licu mesta al ce morati da saceka dva, tri dana na njivi da stignu delovi da usparamo gazdi neki dinar.
 
Boga mi i ovaj plug deluje kao baš velik teret i poluga kojom deluje na traktor. Ne zanam koji je rus ali po mom nisu oni za takve terete...
 
Ako plug legne na zemlju nema sanse da se pridje i postavi dizalica sem da se uvuce ispod traktora a za to vec niko nije bio dovoljno lud jer je stajao na vrbovom klinu a ni otkacivanje nije dolazilo u obzir jer je tocak blokirao i nije drugi traktor mogao da ga mrdne sa mesta,bice jos zanimljivije sklopiti ga.
 
Kad se jednom mom drugaru desio kvar sa poluosovinom na 1025 on ga je sa njive doneo tako što mu je sa Claasom podigao zadnji kraj u vazduh (koristili su polugu od brzog kačenja setvospremača da povežu poluge od rusa i claasa, sad baš u detalj nisam obratio pažnju kako), i onda tako u položaju da izvinete guzica u guzicu, polako došli kući pa onda kući opravljali. Naravno, neko je bio i u rusu da kormani i naravno bez žurbe...
 
Kad se jednom mom drugaru desio kvar sa poluosovinom na 1025 on ga je sa njive doneo tako što mu je sa Claasom podigao zadnji kraj u vazduh (koristili su polugu od brzog kačenja setvospremača da povežu poluge od rusa i claasa, sad baš u detalj nisam obratio pažnju kako), i onda tako u položaju da izvinete guzica u guzicu, polako došli kući pa onda kući opravljali. Naravno, neko je bio i u rusu da kormani i naravno bez žurbe...
Ma nista to ne bi bio problem izvesti da ovaj 1221 nije najveci traktor u 5 okolnih sela i nema sta da ga donese kuci a i njiva je takva tj na takvom mestu da ne znam ni kako je 1221 dosao do nje a ne nesto jos vece.
 
Tako sam ja u blatu i glibu dizao jd-a od 7tona + 4 brazde obrtac da zamenim zadnju gumu a voda pliva u brazdi....Kako je pao felna se zarila u zemlju 10cm nigde dizalicu ne mozes staviti da podignes.Kopali smo okolo i nabili kubik kamena u zemlju dok nije pocelo da dize.Kaljavi i umazani kao svinje a napolju minus. Nedo bog nikom....
 
Evo nova uzana obuca za 1025. Zadnje 13.6-38, prednje 11.2-24. Felne uzete nove u Agropanonci, gume nove Cultor 8 platana pala, poslovno nema nesto u ponudi, a i da razmisljam hoce puci felna ili necija polovna guma ne pada mi na pamet. Razmisljao sam o radijalnim ali neisplati mi se jer nema on mnogo posla sa njima. Na 8 platana je pala odluka zato sto u selu ima 952 i 1221 sa tim gumama radi godinama nosi prskalicu 1000 litara i sejalicu bez problema, takodje drugar nosi sa 892 i 12.4-38 i nosi prskalicu od 1200 litara gume idu normalno. Za prskanje i bacanje druge prihrane psenice izdrzace sigurno, cim to uradi vracaju se siroke zbog transporta i drugih radova.
russian photo sharing
Druže vidi napravi sad i distancere od 7cm da odbiješ srce napolje od obruča felne i onda ti točak ide sredinom reda 👍.Dobre gume nećeš se pokajati 👍
 
Бојша брате, па ако ти овако залазиш по атарима, теб' ће да треба 'мерички пик-ап са дуплом вучом - ем да дођеш донде, ем да понесеш све што може да ти устреба у сред вукојебине.
 
Бојша брате, па ако ти овако залазиш по атарима, теб' ће да треба 'мерички пик-ап са дуплом вучом - ем да дођеш донде, ем да понесеш све што може да ти устреба у сред вукојебине.
Atar je najnormalnija stvar, nema traktora po asfaltu 😂
 
Nazad
Vrh